Kino domowe 3-5 tys do salonu

darknez

New member
Witam
Zaznaczę na początku, że nie znam się na temacie kin domowych stąd też założenie tematu.

Szukam kina domowego do salonu 40 m2.
Posiadam w drugim pokoju zestaw kina domowego plastik LG kupiony kiedyś za jakieś 1800 zł.
Jak dla mnie gra to fajnie w filmach (efekt 5.1 i basy). Jednak z muzyką nie jest tak pięknie...
Rozumiem, że zestaw 5.1 drewniany zagra dużo lepiej zarówno w filmach jak i muzyce i warto kupić coś dobrego niż zestaw plastikowy za 1500 zł ?
Chciałbym przeznaczyć na cały zestaw od 3 do 5 tys zł w zależności jakość/cena.
Ważne rzeczy dla mnie:
- 5.1 dużo filmów Netflix, TV naziemna
- czasami muzyka
- funkcjonalność zestawu
- wygląd - czarny zestaw

Proszę o poradę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Faktycznie masz duży pokój.
Łatwo nie będzie , trochę mało kasy na drewniane głośniki i to 5,1 plus sprzęt audio ....
A może , jeśli głównie do filmów to Maridian soundbar z głośnikami odczepianymi. Masz do kina wypas prawdziwy. I specjalna ofertę dla niebieskich.
 

darknez

New member
Meridian LG faktycznie fajna rzecz.
Znalazłem jeszcze JBL Bar 9.1. Minus za to, że trzeba ładować akumulatory.

Jeszcze poczytałem trochę i znalazłem taki zestaw:
Jamo S809 HCS + S810 SUB + S8 ATM + Denon AVR-X2400H
Wiem, że taki zestaw to około 6000 zł, ale jestem w stanie dać jeżeli warto.
Proszę o opinię co będzie lepsze w moim przypadku?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przy tej powierzchni co masz to Klipsch, np. model R-820F i reszta do kompletu 5,1. Amplituner Denon ok ale AVR-X2700H, czyli aktualny model.
 

darknez

New member
Klipsch wychodzi ponad 11 tys za pełny zestaw więc odpada.
Z czego będę bardziej zadowolony z JBL bar 9.1 czy z Jamo S809 + sub + atmos + ampli denon AVR-X2700H???
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak masz gdzie wstawić to wstawiaj kolumny. Chcesz zaoszczedzić miejsca to soundbar. Napisz na priva, bo patrząc na Klipscha to jakieś wysokie ceny znajdujesz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Posłuchaj Meridian... gra świetnie !

Jeśli masz naprawdę dużo miejsca - to napisz do Blackninja , dostaniesz ofertę na duży zestaw.
 

darknez

New member
Panowie poczytałem trochę i napaliłem się na głośniki montowane w suficie, bo ponoć efekt jest lepszy niż te na frontach. Zastanawiam się nad 5.1.2 lub 5.1.4. Pod 5.1.4 jaki amplituner będzie dobry?
Mój wybór to prawdopodobnie zestaw Jamo lub Klipsch + 2 lub 4 głośniki sufitowe. Warto zakładać 4 sufitowe czy 2 będą wystarczające? Jakie głośniki sufitowe polecanie? Sufit mam podwieszany.

Tak salon wygląda obecnie:
 
Ostatnia edycja:
Do góry