Kino domowe ~2500zł. Amplituner slim.

Mielonka

New member
Cześć.

Szukam lepszych wrażeń audio przy oglądaniu filmów i w zw. z tym stoję przed zakupem kina domowego. W zw. z tym proszę o sugestie odnośnie tego kroku.

Pokój dość nietypowy w kształcie litery "L", gdzie pionowa kreska to większa część pomieszczenia (ok. 15,5m2), pozioma (7,5m2). Do tego dochodzą skosy. Sprzęt wideo stoi w większej części, a meble wypoczynkowe są niejako na granicy tych dwóch części pokoju.

Filmy 80%, gry (PS3) 10% i pozostałe 10% to muzyka.

Stolik pod TV jest ograniczeniem dla amplitunera (14,5cm wys. wnęki), więc celuję w wersję slim. Zasadniczo wybrałem HK AVR151 lub AVR161. Nie wiem czy dopłacać za 10W, BT i autokalibrację - tu przydała by się pomoc w wyborze. O ile z dwóch pierwszych opcji jestem w stanie zrezygnować bez mrugnięcia, o tyle auto korekcja dźwięku w postaci EzSet/EQ™ III jest dla mnie zagadką. Podejrzewam, że użyję jej kilka razy i po satysfakcjonującym wyniku zapomnę o tej funkcji. Nie wiem jednak na ile skomplikowane jest manualne ustawienie wzmacniacza.

Głośniki jakie wstępnie wybrałem, to QQ 5000 II. Na początek chcę 5.0, a jeżeli będzie mi brakowało dudnienia, to w przyszłości zakupię jakiegoś suba. Generalnie budżet na głośniki jest różnicą pomiędzy ceną ampli, a kwotą ok. 2500zł.

Jakie są wasze opinie na temat tego zestawu? Czy macie jakieś inne propozycje odnośnie sprzętu audio w tej cenie?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Kalibracja nie jest skomplikowana o ile rozumiesz co ustawiasz.
10W więcej to dużo. W praktyce wzmacniacz jest w stanie zagrać głośniej bez zniekształceń. Do tego ma lepszą mikro i makro dynamikę.

Kolumny to straszne budżetówki. Nie wolisz czegoś lepszej jakości i na początek np tylko 3.0 albo 2.0? Potem dozbierać i uzupełnić można zestaw.

EDIT
(Weź pod uwagę też Onkyo TX-NR535. Niestety Ci nie wiedzie, ma 17cm.)
 
Ostatnia edycja:

Mielonka

New member
Tzn AVR161 ma 13,5 cm zmieścić się zmieści ale może mu być gorąco ;-)

Wg. specyfikacji z instrukcji i z www modele AVR161 i 151 mają 121mm wysokości. Skąd wziąłeś te 13,5cm?

Kalibracja nie jest skomplikowana o ile rozumiesz co ustawiasz.
10W więcej to dużo. W praktyce wzmacniacz jest w stanie zagrać głośniej bez zniekształceń. Do tego ma lepszą mikro i makro dynamikę.

Kolumny to straszne budżetówki. Nie wolisz czegoś lepszej jakości i na początek np tylko 3.0 albo 2.0? Potem dozbierać i uzupełnić można zestaw.

EDIT
(Weź pod uwagę też Onkyo TX-NR535. Niestety Ci nie wiedzie, ma 17cm.)

Mieszkam w bloku i nie będę słuchał głośno, więc jakoś te -10W przeżyję. Odnośnie kalibracji, to po prostu się dokształcę (mam nadzieję, że nie będę musiał doktoryzować się z akustyki). Co do kolumn, to muszę całkowicie zdać się na opinie z netu, gdyż nie mam możliwości odsłuchu. O QQ5000 jest sporo pozytywnych wypowiedzi i dlatego na nie padł mój wybór. Zastanawiam się nad 2.0 lub 3.0 ale nie mam pojęcia czy w tej cenie (ok. 1300zł) dostanę na tyle porządniejsze fronty, że rezygnacja z QQ i 5.0 będzie miała sens. Możecie polecić coś w tym budżecie?
 
Ostatnia edycja:
Do góry