Kino domowe 2000-3000

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Denon ma też 3 lata chyba, że w tym sklepie mają Denony z Niemiec :)
Zasilacz mocniejszy ma 1611 i lepsze zaciski głośnikowe.

onk309back_large.jpg


Denon-AVR-1611-new-3D-AV-Receivers-Rear.jpg
 

gustavo

New member
zwrocilem na to uwage! tylko 1611 jakis taki jest ubogi w zlacza w porownaniu z onkyo, co nie? co prawda chce podlaczyc tylko dekoder N-ki i odtwarzacz blue-ray LG bd660, wiec wystarczy, ale przyszlosciowo nie wiem czy nie bede mial kolejnego sprzetu i wtedy moze sie zrobic problem.
Tak czy siak, jak odslucham i sie zdecyduje to napisze w temacie co sklonilo mnie do takiego wyboru a nie innego, bo poki co jestem 50/50 odnosnie Denon/Onkyo wiec zadecyduje to co najwaznijesze, czyli jakos produkowanego DLA MNIE dzwieku:) wielkie dzieki za twoje sugestie i wypowiedzi w temacie.

PS. No bo rozumiem, ze w kwestii kolumn (jakosc/cena) to Jamo HCS 3 to dobry wybór?
PPS. Gdybym jednak zdecydował sie na Denona, a bedzie pochodzil z Niemiec to nie brać? Bo tak zasugerowales, ze z Nimiec to lipa, a nie wiem o co chodzi. Sorki ze ci tak gitare zawracam, ale lubie rozmawiac z kompetentnymi osobami, ktore sie dobrze orientuja w temacie:)
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
1611 ma więcej wejść HDMI od 309, jak Ty to liczysz :)

Co do reszty idź najpierw posłuchaj, opisz wrażenia i będziemy wyjasniać co i jak kupować.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Przyszłościowo jak będziesz miał kolejny sprzęt to zapewniam cię że będzie potrzebny następny wolny port HDMI a nie jakiś inny typ złącza.
 

gustavo

New member
Możliwe, że komuś się przyda, więc opisze swoje wrażenia z odsłuchu.
Miałem do czynienia z kilkoma zestawami:
amplitunery- onkyo 309, denon 1311, onkyo 509 i denon 1612
kolumny- Jamo 606HCS3 bez suba oraz Heco Victa II 701
Niestety nie miałem możliwości posłuchania Denona 1611, bo akurat się sprzedał i w sklepie nie mieli tego modelu. Nie mniej jednak posłuchałem tych konfiguracji każdy z każdym słuchając w parach onkyo-denon.
Ponieważ w kinie domowym różnice nawet jeśli były to tak znikome, że to pominę, a skupię się na stereo. Do odsłuchu użyłem płyty z koncertem Qlimax 2010 HD (jeśli ktoś słucha Hardstyle'u będzie wiedział o czym mówię:) ).
Po przesłuchaniu jednego wykonawcy na denonie i onkyo od razu odrzuciłem kolumny Heco- nie było w nich basu, a wiadomo ta muzyka tego wymaga.
Co do amplitunerów za każdym razem u mnie wygrywa Onkyo. Pewnie źle dobiorę przymiotniki, ale denon nie grał żywo, brakowało "góry", bas z kolei był przytłumiony, dało się stweirdzić, że jest lepszy do KD- bo fajniej generował różne "fajerwerki czy efekty, natomiast muzycznie był za płytki. Na plus mogę stwierdzić, że denon miał lepszy środek i wokal.
Mimo wszystko wybrałem Onkyo 509, ze względu na obsługę radia internetowego i dlna (musiałem nagiąć mój budżet, ale zależy mi na radiu internetowym, bo wiadomo, że w komercyjnym nie posłucham swojej muzyki).
Dlatego też w pełni mogę polecić Onkyo +Jamo, jeśli ktoś słucha muzyki takiej jak ja, czyli techno, hardstyle, hardcore, rzecz jasna w cenie do 3000 z haczykiem.
Dziękuję forumowiczom za wskazanie kolumn, ponieważ w swojej cenie są świetne dla moich potrzeb. Ampli co prawda nie był trafną podpowiedzią, ale mogłem go skonfrontować z propozycją sprzedawcy.
Jeśli ktoś miałby pytania to chętnie służę pomocą.
 
Do góry