Kino domowe 2000-3000

gustavo

New member
W zwiazku ze jestem nowy i jest to moj 1 post na forum chcialem przywitac wszystkich forumowiczow no i czuwajacy team adminow, no ale do rzeczy!
Chce kupic kino, cena jak w temacie i nie chcialbym przekraczac gornej granicy. Po 2=ie kino do pokoju ok 20m i bedzie przeznaczone do sluchania muzyki i filmow 60/40.
Przede wszystkim musi miec mozliwosc podlaczenia do TV Sony Bravia W5500 i dekodera N-ki.
Nie rozgladalem sie jeszcze po sklepach, tym bardziej nie sluchalem, ale wg strony sklepu Euro i opinii innych uzytkownikow, maja tam w ofercie ampli Pioneer 520, Denon 1611, kilka Yamaszek. Nie wiem jak w MM bo na ich stronie nie ma cen to i nie przegladalem. Co do kolumn to tylko oferuja Supernove 8, Jamo, Warfedale Crystal itp (oczywiscie wszystko w kwocie omawianej w temacie. Poniewaz slucham muzyki techno, zalezy mi na dobrym basie wiec pewnie bez suba sie nie obejdzie ale tego moge dokupic pozniej.
Bardzo prosze o jakies typy kolumn i ampli. Nie zalezy mi na wygladzie, ma ladnie grac:-o
 

gustavo

New member
dzieki kolego za odpowiedz, myslisz ze to dobry wybor? A co z ampli Pioneera czy Yamahy- sa skreslone z gory?

Czy nikt inny juz sie nie wypowie? Czy jest to tak trafnie dobrana konfiguracja przez Kiki ze lepszej nie potrzeba??
 
Ostatnia edycja:

gustavo

New member
Rozumiem ze jesli chodzi o kolumny to Jamo serii 600, a co do ampli to do sluchania muzyki lepszy bedzie denon 1611 czy ta yamaha 567?
 

Jok3r

New member
Bez reklam
To wszystko zależy od tego jakie brzmienie preferujesz i jakiej muzyki słuchasz. Najlepszym rozwiązaniem było by po prostu odsłuchać sobie tego na kolumnach, które chcesz kupić i wtedy będziesz wiedział już wszystko, bo Twoje zdanie z moim niekoniecznie musi się pokrywać, dlatego jest bardzo wielu producentów sprzętu, a nie jeden.
 

gustavo

New member
oczywiscie zgadzam sie, ze bez odsluchu nie da sie kupic kina, a prosze was wlasnie o pomoc w wyborze ewentualnych zestwow do odsluchu- jak juz bede mial (a wydaje sie ze mam- denon 1611 i Jamo 606) jakies opcje, wtedy umowie sie w sklepie i poprosze o przygotowanie takich zestawow. Dla kolegi Jok3ra - slucham techno, muzyki elektronicznej- ogolnie mocny bas i do tego bedzie kino w 60%, reszta to filmy, ewentualnie gry.
 

gustavo

New member
wole od razu 5.0 bo juz zona jest swiadoma tego zakupu i latwiej mi bedzie w przyszlosci wynegocjowac subwoofer, niz dodatkowe monitory:)

zauwazylem ostatnia dosc nowy amplituner- Pioneer VSX-821-K. Czy ktos testowal juz moze ten model? ma jakas szanse z denonem 1611?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gustavo

New member
Chciałem jeszcze dopytać szanownych forumowiczów, ponieważ na przyszły tydzień jestem już umówiony na odsłuch, jednak sprzedawca w sklepie doradził mi, że o ile zestaw kolumn Jamo 606 HCS3 jest dobry jak na ich cenę (on mi zalecał droższe Heco Victo II 701, jednak za drogie dla mnie) to denona 1611 skreślił w przedbiegach argumentując, że w KD zagra dobrze, ale do słuchania w stereo sie nienadaje, dlatego polecił mi Onkyo TX SR309 (za onkyo przemawia fakt ze jest made in malaysia- zawsze to nie china, i dają 3 lata gwarancji). Jak myślicie, czy Onkyo 309 plus Jamo 606 to dobry wybór do 3tys. i do pokoju ok. 22m kw.?
 

gustavo

New member
Blackninja no wlasnie ide odsluchac po niedzieli. W sklepie, gdzie się udaje jest dostępny ten Denon i szczerze mówiąc, to nie wiem czemu miałby mnie okłamywać czy odradzać, tym bardziej, że to onkyo jest 100zl tansze, a raczej sklep zawsze stara sie sprzedać droższe! Umówie się i posłucham onkyo i denona i sobie sam ocenie, ale mimo wszystko czy są jakieś zasadnicze różnice przemawiające na korzyść czy niekorzyść Denona i Onkyo?
 

gustavo

New member
jak zwykle idziemy po coś do sklepu to zazwyczaj sprzedawca proponuje jak najdroższy model czegokolwiek, a w tym wypadku to ja chciałem droższego denona, a on mi zaproponował tańszego Onkyo, stąd mogę twierdzić tylko, że Onkyo lepsze, a i chciałem zapytać Was znawców tematu, czy faktycznie Onkyo lepsze?
 

gustavo

New member
oczywiscie tak zrobie i zgadzam sie z toba, a poniewaz nie mam absolutnie zadnych argumentow "na bardziej" za jednym czy drugim to po prostu wezme tego ktory dla mnie subiektywnie lepiej zagra. Ale czy jestes w stanie wskazac jakies plusy denona czy minusy onkyo przez ktore warto wziac tego 1-go? No bo z tego co piszesz to jednak jestes za Denonem.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Gdybyśmy patrzyli na oba przez pryzmat jakość/cena to teraz wygrywa 1611, bo jest na wyprzedaży, nijak jednak ma się to do tego co Ci się osobiście spodoba. Dla mnie ważne też są inne rzeczy jak pilot i jego ergonomia, warto na to zwrócić uwagę.
 

gustavo

New member
masz racje, wiele czynnikow jest istotnych, np. dla mnie wazne jest (co z kolei przemawia za Onkyo), ze ma 3 lata gwarancji i nie jest Made in China (niby Malezja, ale to nie Chiny), no i Denon ma chyba krótsza gwarancje. Chodzi mi glownie, nie liczac juz jakosci dzwieku, ktora uslysze, o takie przeswiadczenie, ze nie zrobie jakiegos wiellkiego bledu, biorac Onkyo, bo moze Denon ma cos takiego istotnego w sobie z perspektywy, np. specyfikacji technicznej co dla laika jest nieistotne bo o tym nie wie, a odgrywa wazna role w uzytkowaniu (jakis mocniejszy transformator, ogolna zywotnosc, albo jeszcze cos innego.
Wiem ze tym postem pewnie zakrecilem sie, ale mam nadzieje ze ogolnie zlapiesz sens :)
 
Do góry