Kino domowe + 2 głośniki

przemwas

Member
Witam!
Zastanawiałem się nad jakimś dobrym stereo, nie jestem kinomanem chodzi mi głównie o lepszy dźwięk niż oferują głośniczki LCD no i o tuner radiowy. Jednocześnie chciałbym aby było wejście optycznie, a stereo zazwyczaj jego nie oferują. Po śledzeniu kilku wątków na forum stwierdzam, że w sumie to nie ma rewelacji w zestawach stereo i lepiej kupić ampli tuner i ewentualnie dwa głośniki. I właśnie o te głośniki mam pytanie, z tego co się orientuje to przeważnie sprzedawane są w zestawach 5.0 (np: Jamo 606 bo te mnie interesują) czy jak kupie tylko dwa przednie to nie wyjdzie to przypadkiem niekorzystnie cenowo? Jaka będzie mniej więcej różnica cenowo między dwoma a pięcioma głośnikami Jamo 606?

PrzemWas
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Nie umiesz sobie sprawdzić cen na allegro ? :D
Jak nie ma rewelacji w stereo ? Jest przepaść !!!
Np. H/K 3490 ma wejście optyczne, Jamo 606 w stereo grają tragicznie, to głośniki do filmów wyłącznie ;>
 

przemwas

Member
Nie umiesz sobie sprawdzić cen na allegro ? :D
Jak nie ma rewelacji w stereo ? Jest przepaść !!!
Np. H/K 3490 ma wejście optyczne, Jamo 606 w stereo grają tragicznie, to głośniki do filmów wyłącznie ;>

Cena tego H/K odpowiada cenie ampli 5.1 także słabo się to kalkuluje. Jeżeli chodzi o głośniki to właśnie mi coś nie pasuje stąd moje pytanie, na allegro parę głośników można kupić za jakieś 1 200 a zestaw w sklepie mogę dostać za ok 1 500 zł... tzn. że 3 głośniki warte są 300-400 zł?
A jeżeli chodzi o wykorzystanie zestawu to nie tylko muzyka, ale i PS3, filmy, programy TV. Tak jak napisałem nie jestem kinomanem i nie potrzebuje zestawu 5-głośników tym bardziej że filmy które oglądam to divx które rzadko mają więcej niż 2 kanały :) Najchętniej to bym postawił PianoCraft ale brakuje mi tego optyka którego podpiąłbym pod TV i miałbym załatwiony problem z jakością dźwięku.

PrzemWas
 

waglik86

New member
Jak chcesz podłączyć do amplitunera tylko tv, to skorzystaj z wyjść analogowych. Optyczne jest do przesyłania dźwięku wielokanalowego, którego i tak nie uzyskać na dwóch głośnikach.

Pozdrawiam
 

pkomp

New member
nie zawracalbym sobie głowy jakimkolwiek połączeniem cyfrowym w takim wypadku

dobre stereo(nawet uzywane) ale z jajem i połaczenie anlogowe
 

przemwas

Member
nie zawracalbym sobie głowy jakimkolwiek połączeniem cyfrowym w takim wypadku

dobre stereo(nawet uzywane) ale z jajem i połaczenie anlogowe


Wszystko by było dobrze ale mój TV po analogu puszcza tylko kanały telewizyjne ale już urządzenia podłączone po HDMI niestety na analog w TV nie dają sygnału :( także te rozwiązanie do końca mnie nie satysfakcjonuje bo chciałbym na stereo puścić też dźwięk z PS3 i dekodera kablówki...
 

mkk1

New member
a to dekodery i ps3 nie mają wyjść analogowych ? ciekawe :)
poza tym nie wierzę że TV nie puszcza dźwięku po analogu z HDMI , popatrz w instrukcji . a nawet jeśli , to z wyjścia słuchawkowego też można skorzystać
M
 
Ostatnia edycja:

przemwas

Member
a to dekodery i ps3 nie mają wyjść analogowych ? ciekawe :)
poza tym nie wierzę że TV nie puszcza dźwięku po analogu z HDMI , popatrz w instrukcji . a nawet jeśli , to z wyjścia słuchawkowego też można skorzystać
M

dekodery i ps3 mają wyjścia analogowe ale raczej uciążliwe jest przepinanie za każdym razem kabelków w zależności z jakiego źródła chce się słuchać. Euro nie puszcza, wyjście słuchawkowe odłącza głośniki TV i znowu zaczyna się zabawa z przepinaniem bo nie zawsze bede chciał odpalać wzmacniacz.
 

mkk1

New member
nie wiem jak PS3 , i jaki konkretnie masz dekoder , ale u mnie dekoder puszcza dźwięk jednocześnie przez hdmi i analog. także przez hdmi do tv , a analog bezpośrednio do piecyka. w zależności od potrzeb albo odpalam wzmacniacz albo nie .
M
 
Do góry