Kino domowe 2.1 - zestaw do mkv i avi

geresz

New member
Witam

Szukam jakiegos zestawu kina (wszystko jedno czy blu-ray czy dvd) ktory czytalby formaty mkv i avi bez problemow.. najlepiej gdyby byla mozliwosc ogladania przez USB..

dzwiek to sprawa dla mnie drugorzedna wiec moga tez byc kina okreslane tu jako plastikowe czy gowniane .. chodzi glownie o mnogosc czytanych formatow (najlepiej przez USB)

zastanawialem sie nad Pioneerem BCS-FS505 i LGHB45E jednak ten drugi nie czyta plikow avi .. a co do pioneera to servis nie potrafil mi powiedziec czy czyta czy nie a mam brak mozliwosci sprawdzenia w jakims sklepie..

pozdrawiam
 

Jok3r

New member
Bez reklam
AVI jest kontenerem a nie fomatem, do którego m.in. należy DivX, Xvid, więc jeżeli jakiś zestaw czyta DivX, to znaczy, że przynajminej te dwa formaty z kontenera avi czyta.
 

geresz

New member
dzieki za odzew i pomoc .. moglbys jednak troche jasniej ?

ten LG HB45E w/g specyfikacji czyta DivX (i inne formaty, m.inn MKV) a w tescie na multiblogu ewidentnie nie chce czytac AVI ..
 

Jok3r

New member
Bez reklam
AVI jest plikiem, który zawiera skompresowany obraz, a jednym z formatów kompresji obrazu wewnątrz tego kontenera jest DivX itd. Wyślij link do tego testu, bo ja znalazłem link do testu na multiblogu przez google i nie ma tam wzmianki o tym, że nie czyta avi, tylko napisane, że czyta mkv i DivX.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Hmmm... Powiem Ci, że zaskoczyło mnie to... W takim razie najlepiej weź sobie płytkę z takim filmem i sprawdź to w jakimś sklepie, gdzie mają to kino.
 

geresz

New member
juz pisalem wczesniej ze niestety pracuje w takich godzinach ze slabo u mnie ze sprawdzaniem czytania formatow w sklepach na "zywym" sprzecie..

tak czy siak.. dzieki za pomoc..
 

geresz

New member
dzieki ..

tak sie zastanawiam .. moze to chodzi o jakis plik avi wypluty z jakiegos sprzetu np kamery czy aparatu.. a nie o divx-a..

i taka prosba jeszcze ze jak mialbys mozliwosc sprawdzenia na wymienionym Pioneerze to bylbym cholernie wdzieczny ..


pozdr
 

dejave

New member
Również jestem zainteresowany zakupem zestawu 2.1 w podobnej cenie.
Ze względu na estetykę i rozmiary zastanawiałem się właśnie nad LGHB45E.

Czy to sprzęt godny polecenia?

A może jednak zdecydować się na jakiś ampl+dvd+kolumny(2 kolumny+sub lub 2 kolumny nie wymagające suba? <pokój prostokątny ok 20m2, 70% to TV i filmy, 30% muzyka>
 
Ostatnia edycja:

Jok3r

New member
Bez reklam
Witam, sprawdziłem i powiem tak... DivX-a zapisany w AVI jak najbardziej odczytało. Zapewne zrobili porównanie takie jak mówiłeś, że wrzucili jakiś filmik zgrany z aparatu, którego rzeczywiście ani to LG, ani Pioneer nie odtworzy. Akurat nie sprawdzałem na tym Pioneerze, ale sądzę, że to będzie na tej zasadzie. Proponuję Ci podejść sobie do sklepu z kilkoma płytkami w tym formacie zapisanymi i sprawdzić ile z tych Twoich odtworzy. Producent odtwarzacza DVD podając, że czyta AVI, na pewno nie odpowiada za czytanie wszystkich możliwych formatów w tym kontenerze:) Akurat nie sprawdzałem na tym Pioneerze, ale sądzę, że to będzie na tej samej zasadzie działało we wszystkich, bo od zawsze taka informacja była, że AVI jest kontenerem danych, stąd też od razu moja odpowiedź.
 
Do góry