Kino domowe - 18m2

gryczka411

New member
Kino domowe - 18m2 - 3500zł

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum, jednak poczytałem już dość dużo nt kin domowych. Pieniądze jakie mogę wydać to ok. 3500zł. Naczytałem się o różnych zestawach głośnikówych i jestem prawie zdecydowany na Jamo S606 HCS3 5.0 + suba - tu nie wiem czy Jamo SUB210 czy Jamo SUB250, różne są opinie i prosze o pomoc, osobiście bardzo lubię soczysty basik :) Kino będzie używane 60% muzyka (trance, house, elektro, itp) i 40% TV + gry. Nie wiem jaki wybrać też amplituner - Polecaliście Onkyo 606 lub Harmany AVR247 lub 255. Sam nie wiem co wybrać, chciałbym żeby efekt odtwarzanej muzyki był jak najlepszy, także efekty w filmach i grach (dobry bas i góra) nie chciałbym wydać 3500zł a nawet do 4000zł w błoto.

Fronty do Jamo S606 nie będą miały miejsca po bokach (z jednej strony ściana, z drugiej szafy - zmieszczą się na styk, z tylu bedzie z 30cm do ściany).

Proszę o opinie nt tego zestawu i tego jaki sub i amplituner polecacie.
 
Ostatnia edycja:

gryczka411

New member
a coś innego? bo do tych to bym musiał jeszcze 1k dołożyć. Dlaczego te jamo się nie spełnią w takiej konfiguracji? Chodzi o bas?
 

gryczka411

New member
Wiem że ma ten głośnik z boku, ale to że bedzie miał tylko 3-5cm luzu to aż tak pogorszy dźwięk? Wiem że do takich głośników powinna być otwarta przestrzeń ale mi max na szerokośc 20cm wejdą, do tego te Jamo wenge dobrze się komponują z całym pokojem. Rozumiem że nie można patrzeć na wygląd bo to ma grać ale te Dali są strasznie brzydkie. Więc jeśli postawiłbym te Jamo to co będzie nie tak, w przyszlości będą grały w salonie gdzie będzie więcej miejsca.
 

gryczka411

New member
Teraz już sam nie wiem co kupić i co zrobić, myślałem ze te Jamo 606 bedą dobrym wyborem (będą grały i świetnie wyglądają i pasuja).
 

armi

New member
Bez reklam
kup sobie te quadrale 6000 i będzie git
chociaż wyglądem do jamo się nie umywają

2-3 cm to tak jak Kolega napisał - będzie totalne dudnienie
chyba że to tylko na 'chwilę' takie ustawienie
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Mogę coś powiedzieć, bo mam Jamo s 606 i właśnie 30 cm od tylnej ściany i ok 10 cm od boku komód. W kinie jest bdb., w stereo bas jest podbity i mało kontrolowany, więc jak przewaga muzyki to odradzam te kolumny i w takim ustawieniu. Jeżeli przewaga filmów to można śmiało brać, bo nawet sub nie jest potrzebny jak ktoś ma mały pokój. Ja mam głośniki boczne skierowane do wewnątrz, właśnie z uwagi na bliskie sąsiedztwo komód.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wcześniej muszę sprzedać zestaw Jamo. Na oku mam MA MR6, Oli Roth 30/40 lub Klipsch RF 52. Trochę pewnie potrwa zanim się kupiec znajdzie. Za 2 tygodnie mam zaległy urlop to pojadę na odsłuch. Teraz coś sprzedać to dosłownie masakra:)
 

Jarek1973

New member
Blackninja a te głośniki do moich 13 metrów by się nadały? Wyglądają bardzo ładnie i jeśli polecasz koledze to pewnie są dobre. Lesze od QQ 5000 a jakie są w stosunku do Dali Concept. A jaki ampli do nich poza wspomniany HK by się dobrze spisywał w konie i od czasu do czasu w muzie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W 13m2 będa ok, u kolegi wyżej sprawdzą sie nawet C407hsc3 ale ogranicza nas budżet.
Denon AVR1912, Marantz NR1402, 1602
 
Do góry