Kino 5.1 do 4000 zł

zielonkak

New member
Witam,
Prawie zdecydowałem się już za zakup kina:
DENON 1911
Jamo 606 + sub 200

Zestaw do kina 50% i muzyka 50%. Pokój ok 20m2
Proszę o uwagi jak taka konfiguracja pasuje do moich potrzeb. Czy ten amplituner to dobre rozwiązanie.
Cena za którą mogę to kupić to 3650 zł. Warto?
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Słaba cena. W tej cenie możesz mieć zestaw Denon 1911 + Boston Acoustic. Co prawda 5.0, ale o wiele lepsze głośniki i cena 3899, wiec za miesiąc sobie dokupisz suba, albo za dwa.
 

zielonkak

New member
Sam już nie wiem a może zamiast Denona 1911 pomyśleć o ONKYO TX-SR 608.
No i wtedy czy głośniki Jamo 606 + sub 200 czy te Boston Acoustic?
Już mam mętlik.
To wszystko podłączone będzie do Telewizora Samsung Le46c750 3D bo Denon ma 3D no i nie wiem czy to ma jakiś sens i znaczenie.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
No wiesz... Najlepiej sobie posłuchaj jeżeli masz taką możliwość i sam ocenisz, czy jest sens myśleć o 608, bo to są amplitunery, które generalnie grają inaczej i czy lepiej jamo, czy bostony. Dla mnie Bostony głośniki o klasę lepsze, ale to jest moje zdanie. No i pytanie, czy jesteś w stanie poczekać na subwoofer, bo generalnie z Bostonami z subem będzie ciężko się zmieścić w zdeklarowanej przez Ciebie kwocie.
 

schwarz

New member
1911 i 608 to sprzęt podobnej klasy. Kup co zagra w twoim guście. Dla mnie denony to porażka i wziąłbym Onkyo ale to moje skromne zdanie. Jeśli chodzi o kolumny to mając na to ok 2000 zł ja bym wziął zestaw Jamo s608 5.0, który dla mnie gra wyraźnie ładniej od S606. I ty powinieneś zobaczyć różnicę w muzyce. Suba 200 sobie odpuść. Za zestaw Onkyo 608 i Jamo s608 dasz ok 3500-3600 zł. Posłuchaj tego i zobacz czy ci wystarcza basu. Jeśli nie to kup za ok 700 zł Jamo Sub 250 i on już coś wniesie do tego zestawu. Ktoś na forum niedawno miał pytanie takie jak ty i zakończył właśnie na takim zestawie. Pozdr
 

Cyborg65

New member
Witam

Do 4k PLN
Napisz do KIKI na PW jaki amp zmieści ci się w cenie 1,6 1,7K
To że się z nim ciągle spieram o sprzęt, nie ma tu najmniejszego znaczenia.
Ceny ma naprawdę rozsądne.
Jak ci wyśle listę, to posłuchaj po kolei wszystkich ampków, najlepiej na dobrze ci znanej płycie audio (Tłoczonej ze sklepu, nie nagrane MP3 )Głośniki obojętne, drogie jak diabli i tak ich nie kupujesz. A na kiblach wszystko zagra tak samo.
Sprawdź co dla ciebie jest najlepsze, tego nikt nigdy za ciebie nie zrobi.
Głośniki to następny etap, za dużo niewiadomych i się całkiem pogubisz.

P:lol:zdrawiam
 

killpit

New member
Boston Celtic chyba hehe :)
Cyborg ma racje idz i odsłuchaj ale najlepiej sam bez expedienta żeby ci nie namieszał w głowie.
W przedziale do 2000zl. za ampli to masz onkyo 608,Denon 1911,H/K260,Pioneer 920
Głośniki Jamo608,Klipsch F3,Yamaha NS8900,Dali Concept6
Fakt jest taki że to co tobie pasuje nie koniecznie musi nam i odwrotnie :)
 

damian820927

New member
Bez reklam
Sam już nie wiem a może zamiast Denona 1911 pomyśleć o ONKYO TX-SR 608.
No i wtedy czy głośniki Jamo 606 + sub 200 czy te Boston Acoustic?
Już mam mętlik.
To wszystko podłączone będzie do Telewizora Samsung Le46c750 3D bo Denon ma 3D no i nie wiem czy to ma jakiś sens i znaczenie.


Zielonkak weź pod uwagę do odsłuchu jeszcze zestaw KEF C7 set w tej chwili można go dostać za około 2600zł zwróciłbym uwagę również na Klipscha F1/F2 co do ampli Onkyo 608 i Denon 1911 godne odsłuchu w tej cenie. Pozostaje tylko odsłuch i zakup.
Pozdrawiam
 

Cyborg65

New member
Witam

1,7k PLN to absolutny max na ampa inaczej, nie wyrobi na głośniki.
Do stereo 50% to raczej coś mocniej wyszukanego a jeszcze kable.
P:lol:zdrawiam
 

edyp

New member
Ja też rozglądam się za kinem w cenie około 4 000, wstępnie postawiłem na Pioneera 920-stkę i KEFy C7, muszę jeszcze tylko tego posłuchać ale nie mam kiedy, a może ktoś już słuchał takiego zestawu?
 

damian820927

New member
Bez reklam
1,7k PLN to absolutny max na ampa inaczej, nie wyrobi na głośniki.
Do stereo 50% to raczej coś mocniej wyszukanego a jeszcze kable.
P:lol:zdrawiam


Przy KEFach i tych ampli które podałem budżet przekroczy od 300zł do 400zł na prawde warto poczekać dozbierać i kupić fajny zestaw kolumn, żeby nie żałować.
Tak samo z Klipschem z F1 set mieści się jeszcze na kable zostanie, F2 set też się mieści jak dobrze poszuka ;) troche inicjatywy :)
Podane kolumny brzmieniowo o klase lepsze od Jamo 606.
 

killpit

New member
Kolego odsłuch to podstawa i bez tego raczej nie wybierzesz kina na zasadzie polecenia ,ale to może być kot w worku :)
Dlatego idz odsłuchaj tego pionka i inne zestawienia H/K+Jbl,Onkyo+Klipsch,Denon+Dali :)
 

Cyborg65

New member
Witam

killpit
Można tak robić jak piszesz ale to praktycznie zestawy.
Niech wybiorą sobie spokojnie na początku ampka, najlepiej różnice wychwycą na drogich głośnikach Rx 8 Magnat 7 itp i wszystkie ampy pod te same głośniki,
wtedy porównają naprawdę ampki. Głośniki to sobie dopasują do swoich upodobań dźwiękowych i do ampka który wybrali. Wszystkiego naraz się po prostu nie da.
Jak będą zmieniać i ampi i głośniki na raz to nie wiadomo co lepiej zagrało amp czy akurat w tym przypadku głośnik.
Mówię o naprawdę przemyślanym zakupie.
Pozdrawiam
 

killpit

New member
Zgadza się lecz zależy gdzie trafi do sklepu.Jak dla idiotów to nie za bardzo da radę w twojej kwestii :) dlatego dałem propozycje.
 

Cyborg65

New member
Witam

Właśnie zapomniałem dodać to co zawsze dzięki klipit
Panowie i panie w celu odsłuchu udajemy się do sklepu ze sprzętem audio.
Nie powinny się tam znajdować: groszek, serek, papier toaletowy, proszek do prania,bielizna damska/męska itp artykuły.
A mówiąc najkrócej i najdelikatniej omijamy zawszone markety.
Tam nic nie usłyszysz i na pewno przepłacisz.
P:lol:zdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

zielonkak

New member
Dzięki za wasze rady. W taki razie zaczynam od początku najpierw Amplituner a następnie głośniki.
Pomóżcie tylko gdzie np. W Warszawie można wasze propozycje odsłuchać profesjonalnie? Proszę o podpowiedź.
 

Cyborg65

New member
Witam

Troszkę cierpliwości coś podrzucę nie pamiętam dokładnie adresów.
O i w sprawie listy na PW można uderzyć do kol blackninja
W sprawie listy powtarzam bo w sprawie gustu i........
A nie chcę się od nowa spierać
P:lol:zdrawiam
 
Ostatnia edycja:

zielonkak

New member
pop, rock, trance w zasadzie wszystkiego.
Jestem na razie na etapie szukania miejsc gdzie mogę odsłuchać amplitunery Onkyo 608 oraz Denon 1911
 
Do góry