Kino 5.0 w cenie 4000-6000

Mishima

New member
Poczekam na opinie innych co do dali7 i melodiki zobaczymy co wyczaruje blacninja. Z opisow to są też moi faworyci wcześniej dali odstraszył mnie cenowo, ale jak da rade taniej to jest o czy myśleć.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak gdzieś dostaniesz, to zostań przy SR5008, z tego co się orientuję ten model ma ograniczoną dostępność.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Na dzień dzisiejszy tak, co prawda w momencie pojawienia się nowego modelu SR5009, starszy można było kupic nieznacznie taniej ( o jakieś dwie, trzy stówy), ale w tej chwili przy małej ich ilości na rynku warto wykorzystać okazję :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odpisze Ci pewnie dopiero jutro. Wieczorkami chyba nie pracuje:) Zensor 7 też fajne kolumny. Trochę bardziej kulturalne niż BL40. Na pewno przez przedni bassreflex bardziej ustawne.
 

Mishima

New member
czyli rozumie że według ciebie też dali 7 ciekawsza pozycja od melodiki lb 40. Potrafią dać "kopa" w kinie akcji transformes, avengers? boję się właśnie trochę czy nie za grzeczne?
 

Mishima

New member
60f85914ae111741med.jpg
 

Mishima

New member
Chciałem też przypomnieć, że najlepsze według mnie do tej pory były taga harmony blue z jakimś wzmakiem stereo ( niestety nie pamiętam jakim), jak ktoś zna brzmienie tych kolumn, może dobierze coś podobnego do marantza 5008
 

Mishima

New member
Zastanawiam się też czy jak złoży się mrantaza (ponoć mniej grającego wysokimi tonami od np.yamaha) z "grzecznymi" zensorami 7, to czy nie będzie za spokojnie, wole pasma (chyba) środkowo niskie, ale mogę je trochę poświęcić, żeby góra też była dobra. Może prościej jak w filmie upadnie szpilka na parkiet to też bym chciał żeby kolumny "zadzwoniły", a nie usłyszeć jakieś przytłumione, kartonowe puknięcie ( no już lepiej nie umie tego pisać) :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Spokojnie, to nie tak, że jak Yamaha gra bardzoiej wysokimi, to Marantz z Zensorami bedzie źle grał w tym paśmie.
Jak dla mnie Marantz i Zensor to bardziej neutralne brzmienie, wysokie są tam gdzie trzeba, bas odpowiedni- głęboki i wyraźny, a nie jak to opisałeś pudełkowy.
To zestawienie nie ma tendencji do uwypuklania, przesuwania na pierwszy plan któregoś z pasm, wszystko jest na miejscu.
 

Henry

Active member
Bez reklam
wg mnie, tak, mają przedni basreflex więc trochę łatwiej będzie je "wysterować", aczkolwiek ten słupek bym gdzieś przesunął i to niezależnie od tego jakie kolumny wybierzesz ;). Będzie wtedy bardziej poukładane i wszystko w jednej lini bez "przeszkadzaczy" :)
 

piechu

Member
Bez reklam
a może najlepiej by było gdyby kolega wybrał się na odsłuch? bo może się okazać, że zamiast "poukładanego" brzmienia zensorów bardziej przypadnie mu do gustu - szczególnie w KD - brzmienie typu V z solidnym basem i uwypukloną górą jak np. w Klipsch. Po za tym Zensory w KD potrzebują musowo subwoofera.
 

Mishima

New member
ok przepraszam za nieobecność (chory) byłem na odsłuchy ostatecznie padło na onkyo 636 i taga harmony blue 5.0, może inne zestawy grają lepiej ale dla mnie jako pierwszy zestaw kina to bomba. Bałem się trochę kupować w ciemno, a tu przynajmniej wiedziałem co biorę.


Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc, w razie pytań na pewno będę męczył was dalej :)

Do następnego
 
Do góry