Kiepski dźwięk przestrzenny, gdzie przyczyna?

chwileulotne

New member
Witam posiadam amplituner Amplituner Philips FR 984 + zestaw głośników Jamo S 426 HCS 3. Amplituner nie ma gniazd HDMI. Podłączony jest z Blu rayem kablem optycznym. Dekoder TV jest podłączony czinczami (analogowo). DO głośników tylnych idzie kabel 1,5.

Teraz opiszę swój problem. Otóż głównie oglądam filmy (mkv 720, 1080) przez dysk zewnętrzny podłączany do Bluraya przez USB, czyli powinno iść cyfrowo. Amplituner jest stary, ale odtwarza dźwięk Dolby Digital Surround, DTS, Dolby Digital, AC-3, Dolby Pro-Logic. Nie odtwarza Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio .

Stąd moje pytanie, czy z tego powodu, że mam słaby amplituner, lub głośniki Jamo 426 dźwięk przestrzenny jest tak kiepski (cichutki)? Czy jeśłi amplituner miałby wejscie HDMi i możliwość odtwarzania tych dodatkowych dźwięków HD byłoby lepiej? Czy może jednak problem leży w plikach MKV?


Dane głośników tylnych:
Kolumny tylne
Typ kolumn tylnych dwudrożny
Moc znamionowa RMS kolumn tylnych 60 W
Moc muzyczna kolumn tylnych 100 W
Pasmo przenoszenia kolumn tylnych 90 Hz - 20 kHz
Impedancja znamionowa kolumn tylnych 6 Ω
Skuteczność kolumn tylnych 86 dB


Dane aplitunera:
4d1ecfa5548a72demed.jpg


Z góry dzięki za odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

bielikk

New member
Bez reklam
Przyczyna może "leżeć" w każdym elemencie zestawu, jak również w samych plikach. Przyczyną może być akustyka pomieszczenia w którym to gra.

Co oznacza stwierdzenie - "dźwięk przestrzenny jest (cichutki)"
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Pewnie wszystko po trochu. Kolumny to taki budżetowy dół. Ampli jeśli jest stary, to pewnie też nie przekazuje tak dźwięku przestrzennego, jak nowsze konstrukcje ( Audyssey, możliwość ręcznych ustawień, rózne podbicia itp). Sam mam porównanie starszej Yamahy do obecnego Onkyo. W Onkyo mam wrażenie że czasami surroundy grają więcej niż fronty, a w starej Yamaszce coś tam czasami przeleciało, zagwizdalo. No i nie oszukujmy się, że Philips to też jest trochę w tyle za innymi bardziej uznanymi markami w dziedzinie KD. Nie wiem jaki masz metraż, bo może to wina mocy i wielkości kolumn oraz ampli? Pobór mocy ampli 210W, też nie zwiastuje oczekiwanej dynamiki, i wielkich kinowych doznań. Pozostaje chyba zbierać na coś konkretnego?:) A jak włączysz film na DVD typowo na odtwarzaczu BD, to też masz taki efekt?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No potestuj, i opisz jak jest na płytach DVD/BD. Co do wymiany ampli, jak już będziesz miał kasę to napisz jaki budżet , to się zaproponuje różne klocki w tym przedziale. W żadnym Ole Ole bym nie kupował, tylko w typowym salonie audio. Podejrzewam że u Blackninja byś miał jeszcze taniej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry