Kiepska jakość DVD na CRT PHILIPS

Avat

New member
Witam. Nie wiedziałem gdzie to napisać więc jakby co to proszę przenieść.

Mam DVD Elemis 955M i do tego podłączony czternastoletni CRT PHILIPS (nie znam modelu) przez EURO.

Kablówka UPC działa OK, ale kiedy odtwarzam jakieś DVD, to na ekranie są zakłócenia - pojawiają się zielone plamy, przekłamania kolorów przesuwające się z jednej strony ekranu na drugą.

Czym to może być spowodowane? Płytka na pewno OK, sprawdzana na kompie. Czy kabel może być uszkodzony? Jest to zwykłe eurozłącze za kilka dyszek.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Najlepiej podłaczyć odtwarzacz DVD do innego telewizora przez Euro i sprawdzić. Najprawdopodobniej będzie to wina odtwarzacza, choć kabla nie można wykluczyć.

U ustawieniach odtwarzacza sprawdź, czy jest wybrany PAL oraz sprawdź tryby RGB, S-Video oraz Video (composite). Tego typu ustawienia powinny być w odtwarzaczu. Możiwe, że telewizor nie obsługuje np. trybu RGB, a odtwarzacz w takim pracuje.

Musisz popróbować.

ArtS :)
 

Avat

New member
Dzięki za radę.
DVD sprawdziłem u sąsiada. Na jego i na moim kablu jakość była dobra, zero zakłóceń. No cóż, czas zacząć polowanie na promocje telewizorów :)
 

fazer58

Member
Bez reklam
Zobacz jeszcze ile masz gniazd EURO w telewizorze, jeżeli dwa, to najcześciej gniazdo oznaczone 1 obsługiwało sygnał RGB,może miałeś podłączone do tego drugiego i to była przyczyna złego odbioru.
 

Avat

New member
Eksperymentowałem trochę z podłączeniem. Znalazłem kabel, chyba Video (jedno wyjście jak do starej myszki typu PS/2 i dwa chyba do audio - czerwony i czarny), ale telewizor nie odbierał żadnego sygnału.

Trochę pokombinowałem też z drugim wejściem SCART (to chyba to RGB o którym napisałeś) i się trochę poprawiło, jest troszkę artefaktów ale mało widoczne :)
Zakłócenia dźwięku też prawie zniknęły.

Dzięki za pomoc!
 
Do góry