Kiedy wreszcie będzie test OPTOMA 3D-XL ?

iMarekPL

Member
Premiera Optomy 3D-XL opóźnia się. Według różnych źródeł ma być jeszcze w tym miesiącu lub w marcu/kwietniu.
 

Dawid_1975

New member
Witam, od 2 dni "testuję" 3d-xl (PS3 + 3D-XL + projektor Benq W600i) - działa nieźle :) Na razie przejrzałem tylko kilka filmów (Pirun 3d, Jak wytresować smoka 3d, efekty najlepsze wśród oglądanych w: Resident Evil); w grach - w Killzone 3 jest OK, w starszych produkcjach (np. POP) - też może być. Sprzęt nie zajmuje wiele miejsca, prosty w instalacji. Jest już dostępny w Polsce w "Inter-Type"
 

Dawid_1975

New member
przy okazji - chodziło mi oczywiście o Benq W600+ (pojawia się też nazwa z końcówką "i") - w każdym bądź razie projektor ten współpracuje z adapterem 3D-XL; czytałem, że powinien współpracować z każdym sprzętem pracującym w technologii DLP® Texas Instruments (niektóre wymagają z pewnością aktualizacji oprogramowania, na stronie Optomy też jest trochę informacji na ten temat)
 

mekelele

New member
Czy wiadomo czy będzie kompatybilny z mitsubishi hc4000? Lub gdzie można trafić na jakąś liste z czym współpracuje.
 

iMarekPL

Member
Ten Mitsubishi to projektor Full HD więc nie będzie kompatybilny. Przynajmniej z moich informacji wynika, że nie ma możliwości 3D w przypadku projektorów 1080p. Poza tymi za kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy z HDMI 1.4.

Ewentualnie taka możliwość by może była gdyby w 720p miał odświeżanie 120Hz. Chociaż wątpię...
 
Ostatnia edycja:

usaner1970

New member
Witam, od 2 dni "testuję" 3d-xl (PS3 + 3D-XL + projektor Benq W600i) - działa nieźle :) Na razie przejrzałem tylko kilka filmów (Pirun 3d, Jak wytresować smoka 3d, efekty najlepsze wśród oglądanych w: Resident Evil); w grach - w Killzone 3 jest OK, w starszych produkcjach (np. POP) - też może być. Sprzęt nie zajmuje wiele miejsca, prosty w instalacji. Jest już dostępny w Polsce w "Inter-Type"

Witaj , przymierzam sie do zakupu optomy 3dxl , mam acera v700 ,napisz jaki efekt 3d?Na ile go porownujesz do 3d na telewizorach z ta funkcja?, a na ile do projekcji kinowej 3d?Czy bardzo sie sciemnia obraz ? Jaki efekt glebi?Testowales moze juz Avatara ? Pozdrawiam
 

Dawid_1975

New member
Witaj , przymierzam sie do zakupu optomy 3dxl , mam acera v700 ,napisz jaki efekt 3d?Na ile go porownujesz do 3d na telewizorach z ta funkcja?, a na ile do projekcji kinowej 3d?Czy bardzo sie sciemnia obraz ? Jaki efekt glebi?Testowales moze juz Avatara ? Pozdrawiam


Witaj, Optomę 3D-XL polecam. Efekt 3D - w porównaniu 3D-TV bardziej odpowiadam mi obraz z projektora (na całą ścianę - w tym przypadku wielkość ma znaczenie ;); w porównaniu do projekcji kinowej - odbiór jest porównywalny (to kwestia subiektywna - kwestia miejsca etc., jednak ja mam projektor postawiony w odległości ok. 4 m od ściany, na której wyświetlam obraz (mogłoby być więcej); ściana jest jasnobrązowa (nawet nie biała...) - mimo to obraz jest OK (kwestia ustawień kolorów, tła itp.); obraz podczas 3D się ściemnia - jednak nie powinno to odbierać przyjemności z odbioru (np. żona w ogóle nie zwróciła na to uwagi); efekt głębi - jest w porządku zarówno w grach (polecam Killzone 3 w 3D; moim zdaniem w Avatrze jest jeszcze lepiej, jednak grafika ogólnie słabsza), jak i w filmach (wielu jeszcze nie widziałem - ale ładnie wygląda to w np. Jak wytresować smoka, a bardzo fajnie - w scenach akcji w Resident Evil: Afterlife (abstrahując od fabuły)); Avatara (film) będę miał za kilka dni - dam znać. pozdrawiam, Dawid
 

pa3

New member
Bez reklam
Cena mogłaby być troszkę mniejsza niż 1200 zł, poza tym widzę że 3D-XL jest kompatybilny ze starymi modelami Optomy HD65, HD700 (trzeba wgrać nowe oprogramowanie), ciekawe czy w przyszłości będzie możliwość podłączenia Optomy 1080p? - chociaż obstawiam że niedługo wyjdą budżetowe - gotowe modele z wbudowanym 3D bez żadnych adapterów.
 

kojak_ct

Member
Chyba coś źle liczycie tą jasność obrazu. Nie dość, że przełączenie w 3D obetnie powiedzmy na te 1300LM to jeszcze po włączeniu okularów obraz straci kolejne 500lumenów i wtedy zostanie 800LM a to już chyba lekka kiszka będzie?
 

Dawid_1975

New member
Kwestia gustu - ale niezależnie od wskaźników, oczywiście, warto dobrze zaciemnić pomieszczenie (polecam rolety), jednak - już paru znajomych widziało też u mnie, jak sprzęt działa - i każdemu się podobało
 

kojak_ct

Member
Przy ilu calach oglądasz? Patrzyłem na kalkulator Acera H5360 i stwierdziłem, że może i by jasność nie była taka najgorsza przy powiedzmy 80calach i odległości 2.8metra od ekranu. Aktualnie mam 100cali i przy 120Hz biały kolor wyświetla na jasno szary. Zrobiłem test z białą kartką stopniowo przysuwając ją do projektora. Wniosek taki, że cofając ekran o ok metr obraz zbielał do akceptowalnego poziomu. Szkoda, że będę musiał poświęcić 20cali ale chyba wyjścia nie ma. Zastanawiam się jeszcze nad jaśniejszym ekranem. Pewnie też by się obraz poprawił. Pytanie tylko o ile da się rozjaśnić obraz ekranem?

Zastanawiam się nad kupnem 3d-XL bo chciał bym w końcu zagrać w KillZone3 3D ale obawiam się właśnie tej słabej bieli i bladego obrazu.

Widzieli?
Mitsubishi 3-DA1 3D Adapter Pack w/Stand -JUST RELEASED on eBay!

Tylko czy zadziała z projektorami? :) Cena kosmos. :)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
kompatybilne z Optoma HD65??? Swietna wiadomosc, skad masz to info oraz gdzie znalezc aktualizacje oprogramowania ?
Pozdrawiam
 

pa3

New member
Bez reklam
Z tego co się dowiedziałem aktualizacja ma być podobno jeszcze w tym miesiącu, jednak będzie ona płatna (HD65, HD700) no i ten cały 3D XL nie będzie działać z rzutnikami FullHD, czyli z HD20/200x - szkoda, choć w sumie za tą cenę i tak bym się wstrzymał z zakupem
 

kojak_ct

Member
Czemu ma nie działać z rzutnikami FullHD? 3D-XL wypluwa 720p a to przecież przyjmie projektor FullHD? Jeśli projektor ma 3D DLP to z technicznego punktu widzenia nie widzę przeciw wskazań. Chyba, że chodzi o inne kwestie?
 

Dawid_1975

New member
jest informacja m.in. na stronie sklepu "Inter-Type", który sprzedaje 3D-XL, cyt.: "Po wymianie oprogramowania w projektorach Optoma HD65, HD700X, GT7000, urządzenia będą kompatybilne z przystawką 3D-XL (usługa płatna)."
 

Dawid_1975

New member
Przy ilu calach oglądasz? Patrzyłem na kalkulator Acera H5360 i stwierdziłem, że może i by jasność nie była taka najgorsza przy powiedzmy 80calach i odległości 2.8metra od ekranu. Aktualnie mam 100cali i przy 120Hz biały kolor wyświetla na jasno szary. Zrobiłem test z białą kartką stopniowo przysuwając ją do projektora. Wniosek taki, że cofając ekran o ok metr obraz zbielał do akceptowalnego poziomu. Szkoda, że będę musiał poświęcić 20cali ale chyba wyjścia nie ma. Zastanawiam się jeszcze nad jaśniejszym ekranem. Pewnie też by się obraz poprawił. Pytanie tylko o ile da się rozjaśnić obraz ekranem?

Zastanawiam się nad kupnem 3d-XL bo chciał bym w końcu zagrać w KillZone3 3D ale obawiam się właśnie tej słabej bieli i bladego obrazu.

Widzieli?
Mitsubishi 3-DA1 3D Adapter Pack w/Stand -JUST RELEASED on eBay!

Tylko czy zadziała z projektorami? :) Cena kosmos. :)


Witaj, oglądam na ok. 130 calach - i nie narzekam. Dla mnie Killzone 3 w 3D wygląda naprawdę dobrze - choć, jak wnioskuję z Twoich wpisów, jestem mniej wymagającym użytkownikiem, dlatego nie wiem, czy będziesz miał podobne wrażenia jak ja (przywiązuję mimo wszystko mniejszą uwagę do parametrów technicznych, a więcej do tego, ile frajdy sprawia mi oglądanie filmów i granie w 3D ;-) ). Tak czy inaczej - na Twoim miejscu kupiłbym i sprawdził 3D-XL u siebie, na własnym sprzęcie - jeśli nie będzie OK, zawsze można zwrócić sprzęt sprzedawcy (też nie wiedziałem, czy będę zadowolony z zakupu - i tak się umówiłem ze sprzedającym)
 
Do góry