Kiedy nowe kamerki ?

camfocus

New member
Witam ...Intensywnie myślę o zakupie jakiejś w miare przyzwoitej HDV ,ale przeglądając dostępne modele (wiadomo nigdy nie jest idealnie ;) )i tak się zastanawiam czy nie poczekać troszeczkę na nowe modele hm...:???: tylko właśnie pytanie - kiedy one sie pojawią jak to jest z wypuszczaniem nowych modeli raz do roku,czy może dwa razy,i właśnie kiedy coś się ukaże nowego zwłaszcza z firmy Sony.dzięki i pozdrawiam.
 

aj.

New member
Nowe modele kamer full HD, przykładowo: Canon HF10, HV30, Panasonioc Sd9, Sony HDR SR12 mają się pojawić w marcu lub kwietniu 2008.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
JVC- już są
Sony - ma szkolenie dla pracowników na temat nowoch modeli.
Będą za kilka dni w sprzedaży.
Panasonic - koniec marca.
 

mariof

New member
Bez reklam
można kupić "od ręki" np tu:
http://www.digitalrev.com/en/product_details.php?item_id=2818&category_id=
Kupiłem moją HC7 rok temu w tym sklepie, dostałem spory rabat (trzeba negocjować) i dostawa była prawie natychmiastowa. Z H-K "szła" kilka dni w tym najdłużej z UC w Gdańsku w okolice Tucholi (ca 130 km, około 50 godzin...). Dostałem dodatkowy kupon rabatowy i kupiłem dla znajomego profesjonalną lustrzankę, potem jeszcze "szkła" i kolejną kamerę. Zawsze dostawa była OK a ceny negocjowalne (choć bez przesady). Jeżeli ma się kogoś znajomego na wyspach to można sporo (ca 120zł) zaoszczędzić na kosztach cargo. Nie twierdzę że wskazane miejsce zakupu jest lepsze niż inne - mam po prostu dobre doświadczenia z tą firmą. Oczywiście kamery w systemie PAL, polski "manual" i ważna w UE gwarancja.
 
Ostatnia edycja:

camfocus

New member
No sprzęcik wypas ,najbardziej leżała by mi soniaczka,duży przetwornik dysk twardy, a nie jakieś tam taśmy z całym tym skomplikowanym mechanizmem-na pewno bardziej awaryjnym niż HDD,ale troche zmartwił mnie format AVCHD wyczytałem tu na forum,że do dalszej obróbki efekty ,napisy i takie tam różne ...to lepiej się nadaje,to co jest w Canonie,czyli ten MPEG2,no i Canon ma ten cały progresiv,zapis normalnie na taśmie-a szkoda że nie na dysku.Chyba kupię dwie i połącze to co najlepsze:mrgreen: ;) Czyli Full HDV+MPEG2+progresiv i standart+hdd:i było by:eek:k: Lukłem na Panasonica ale ze wzgledu na kieszonkowe wymiary odpuściłem sobie.A wiesz mariof że muszę pomyśleć,mam kilku znajomych na Wyspach,zawsze trochę grosza zostanie w kieszeni,choćby na dodatkowe oswietlenie czy jakiś program do obróbki filmu.Dzięki Wszystkim za info no i pozdrowionka:)
 

magik

New member
mariof napisał:
można kupić "od ręki" np tu:
http://www.digitalrev.com/en/product_details.php?item_id=2818&category_id=
Kupiłem moją HC7 rok temu w tym sklepie, dostałem spory rabat (trzeba negocjować) i dostawa była prawie natychmiastowa. Z H-K "szła" kilka dni w tym najdłużej z UC w Gdańsku w okolice Tucholi (ca 130 km, około 50 godzin...). Dostałem dodatkowy kupon rabatowy i kupiłem dla znajomego profesjonalną lustrzankę, potem jeszcze "szkła" i kolejną kamerę. Zawsze dostawa była OK a ceny negocjowalne (choć bez przesady). Jeżeli ma się kogoś znajomego na wyspach to można sporo (ca 120zł) zaoszczędzić na kosztach cargo. Nie twierdzę że wskazane miejsce zakupu jest lepsze niż inne - mam po prostu dobre doświadczenia z tą firmą. Oczywiście kamery w systemie PAL, polski "manual" i ważna w UE gwarancja.

Mariof,
Jak rozumiem zamawiałeś w Hong Kongu. Czy możesz coś więcej powiedzieć o całej transakcjia ?, np.
- co z opłatami, cłem itd
- czy zamawiałeś do Polski czy do UK. Czy jak do UK to ominę cło ?
- jak płaciłeś za to ? podczas odbioru, czy przed
- Czy z Twoich doświadczeń wynika, że firma jest solidna ?
Dzięki za szybką odpowiedź.
 

mariof

New member
Bez reklam
za kamerę (i inny sprzęt) płaciłem kartą kredytową (karta z odpowiednim zabezpieczeniem - jak by coś nie tak...) o szczegóły pytaj w Twoim banku. Cena uwzględnia cło w UE i jest taka sama i w Polsce i w Anglii. Różnica za to (pisałem o tym) jest, i to spora, w kosztach transportu. Ja zdecydowałem o dostawie do Polski, zależało mi na czasie i chciałem nikomu ze znajomych na wyspach głowy zawracać. Dokonałem do tej pory trzech zakupów i nie mam zastrzeżeń. Firma jest znana i na E-bay ma dobrą opinię. Jak pisałem - należy cenę negocjować. Rabaty mogą być znaczne. Angielski chińczyków tam pracujących jest doskonały.
 

mariof

New member
Bez reklam
rejestrujesz się na stronie firmy a potem via panel Q&A nawiązujesz kontakt. Reszta zależy od talentu:)
 

mariof

New member
Bez reklam
aha, nie spodziewaj się upustów rzędu 25 lub więcej %. To chińczycy a nie araby. Upust jest realizowany przy pomocy kuponu rabatowego. Przy kolejnym zakupie jest łatwiej... ,
 
Do góry