kiedy naprawią HDMN !!!

slonik666

New member
Witam

Posiadam Philispa 42PFL6007. Mam podlaczony do niego komputer, konsole (xbox 360) oraz dekoder HD z vectry. Problem z przycieciami na konsoli albo kablowce HD z wlaczonym HDMN nie wystepuje obraz jest idealny plynny ( albo jest tak malo widoczny ze ja tego niezauwazam). Natomiast mialem na poczatku problem z duzymi przycieciami oraz spowolnieniem obrazu na komputerze . Okazalo sie ze niestety 60 Hz powodowal ten efekt. Na karcie mialem mozliwosc obnizenia o 1 Hz i pomoglo to wyeliminowac calkowicie spowolnienia obrazu, czesciowo przyciecia, zdarzaja sie nie raz ale malo i ciezko zauwazalne. Calkowite wyeliminowanie problemu nastapilo dopiero po ustawieniu na 24 Hz filmy full hd z 3d chodza idealnie tak jak z dysku zewnetrznego.

Pozdrawiam
 

yahimo

New member
sloniki666 u mnie z włącznonym HDMN microprzycięcia nie występują (jeśli wyłącze to tak), natomiast widoczne są artefakty:((
 

europa777

New member
wyłączcie HDNM i popaczcie jak drży pasek na TVN24 HD :)
BTW - po kazdym wyłaczeniu TV pilotem, mam znów "teatr" mimo że niby HDNM jest wyłączony. Muszę załączyć HDNM i wyłączyć aby pozbyć sie teatru ... oczywiście do nastepnego wyłączenia pilotem :D
IMO- FW jest skopane, no chyba że faktycznie trzeba zrobić extra procedurę po instalacji nowych FW, poprzez wyłączenie TV przez wyciągnięcie wtyczki z gniazdka.

@emer: spróbuj włączyć Clear LCD, podobno to pomaga rozwiązać problem powracającego teatru po włączeniu TV pilotem
 

miet55

Member
Bez reklam
@yahimo, określ jak wyglądają u Ciebie te artefakty. U mnie na szybkim ruchu np. skręcie głowy w twarzy widać pikseloze, pionowe paski. Co chodzi o wyłączenie HDNM to objawia się nienaturalnym ruchem (szarpanie).
 

yahimo

New member
artefakty to zniekształcenia obrazu na konturach (najczęściej osób), kilka razu zdarzyło się że podczas szybkiego ruchu kamery przy krawędziach ekranu (pionowych) były zniekształcenia (pionowe pasy od pionowej krawędzi ekranu w głąb) szerokości około 10cm - wyglądało to jakby się patrzyło przez szybę podczas deszczu. Oczywiście podczas ruchu kamery artefakry występują dookoła loga kanału. Wyłączenie HDMN to szarpanie tak jak piszesz - szczególnie widoczne podczas poziomego ruchu kamery.
 

slonik666

New member
Czy te artyfakty były zawsze czy philips zjebal cos po jakiejs aktualizacji ?
Pracuje w sklepie RTV/AGD i mam sporo tam telewizorow i powiem Wam ze na samsungu 46ES8000 na prezentacjach samsungowych pod 3d tez widac ten efekt dookola obiektow.
 

maniek530

Banned
Szczerze mówiąc nie wiem jak u Was ale u mnie przy wył. HDNM nic nie szarpie ani nie przycina - obraz płynny.Jak załącze HDNM to są artefakty i teatr którego nie lubie (ale niektórzy lubią) więc mam wyłączone - jedynie jak oglądam jakiś mecz np. i sobie przypomn e to wł. HDNM - wtedy obraz staje się jeszcze bardziej płynny.
 

europa777

New member
U mnie też jest ok. Na początku używałem HDNM, ale teraz lubię oglądać filmy przy wyłączonym HDNM i ostrości na poziomie 7. Robi się fajny obraz, taki kinowy, z bardzo drobnym "ziarnem". HDNM jest fajne do sportu i do gier (PS3).
 

Tika

New member
Bez reklam
może z tym "przycinaniem" to subiektywne wrażenie

co do samoistnego wyłączania się HDNM (po wyłączeniu TV), w trybie stylu obrazu filmowy HDNM jest stale wyłączony, więc wystarczy go zdefiniować dla swoich potrzeb
 

wojtekf93

New member
A ja mam problem z HDNM. Miesiąc temu jak kupiłem TV to po włączeniu HDNM miałem efekt teatru który mi się nawet podobał.

Od jakichś 2 tygodni opcja HDNM nie działa! Przy zmianie minimum, średnio, maksimum nic się nie zmienia. Nie po to płacę takie pieniądze, żeby coś nie działało i może wiecie co trzeba zrobic? Inaczej zgłaszam na gwarancje.
 
J

Judash

Guest
Ustawiłem fabryczne ustawienia i też u mnie nie działa, a działało.
 
Do góry