Kiedy kupić?

majmaj22

New member
Witam.
Mam pytanie troszkę z innej beczki.

Do kiedy kupić najlepiej TV Full HD? bo czytałem kiedyś artykuł ze Full HD się kończy na rzecz 4k.

Dobrze myślę ze to ostatni moment na kupno Full HD?
 

RAF1977

Banned
Ja myślę, że to może być już za późno.
Producenci teraz mocne modele robią w 4k a w fhd słabsze.
Ale może Ci się trafi jakaś perełka.

Albo inaczej.
Topowe modele są już tylko w 4k.
Średniaki i niskie nadal kupisz w fhd.
 
Ostatnia edycja:

majmaj22

New member
Coś do 3tys szukam.

Myślę nad SONY KDL55W755 tylko nie wiem czy śpieszyć się z kupowaniem czy czekać bo FHD będą tanieć...
 

suchy0070s

New member
Zamawiaj FHD jeżeli chcesz jeszcze dobrego i nie z wystawy kupić. W ostatnim czasie właśnie zdrożały te tv, myślę, że wiele taniej nie będzie, a z każdym dniem coraz trudniej o dobre FHD w rozmiarze np 50-55''. Ja zakupiłem Sony 55w755C mimo tego, że będzie używany w nowym mieszkaniu za 2-3 miesiące, przynajmniej mam z nowej produkcji i bez żadnego "przebiegu". Nie chciałem ryzykować że kupię używany bądź droższy.....a ja wydałem 3150 i wydaje mi się, że nie będzie opcji kupić taniej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do 3 tyś zł masz 55CS630 Panasonica z kalibracją gratis.
A co ile lat wymieniasz telewizor w domu ?
 

majmaj22

New member
OK zamówiłem tego Sony.

Teraz pytanie techniczne. Mam w domu internet światłowodowy i router kablowy Dasan – H640G.

Tu powstaje pytanko jak podłącze TV kablem jak będzie dzielony sygnał? 50/50% czy będzie dzielony w zależności co "wiecej" potrzebuje zasobów?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
OK zamówiłem tego Sony.

Teraz pytanie techniczne. Mam w domu internet światłowodowy i router kablowy Dasan – H640G.

Tu powstaje pytanko jak podłącze TV kablem jak będzie dzielony sygnał? 50/50% czy będzie dzielony w zależności co "wiecej" potrzebuje zasobów?

Nie rozumiem o co ci chodzi dzielony sygnal?

Chodzi ci o to czy tv zajmie polowe lacza od internetu?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jezeli na kompie bedziesz sciagal cos co zajmie 100% lacza I odpalisz na tv film z internetu to teoretycznie moze ciac. Bo nie wiadomo jak router rozdzieli lacze.

Ale ty wspomniales ze masz swiatlowod wiec nie musisz sie niczym martwic. Do routera podlaczasz co tylko chcesz. Raczej nie bedziesz mial problemu.

Wiec problem podzialu internetu ciebie raczej nie dotyczy.

Routery same w sobie rozdzielaja lacze. Oczywiscie sa mozliwosci aby nadawac priorytety. Np. Lacze dla tv jest wazniejsze niz dla komputera. Wtedy router pilnuje aby na tv nic sie nie cielo itp. Ale powtorze sie drugi raz, ciebie ten problem nie dotyczy.

No chyba ze masz sasiadow co sie podpinaja do twojej sieci I sciagaja filmy I gry z internetu.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
To bardzo szybkie, wiec niczym sie nie przejmuj, nic nie musisz kombinowac. Nawet sasiadom mozesz udostepnic :)
 
Do góry