KF iQ90 czy AELite 3 do HK AVR255

kawa@hot.pl

New member
Witam,

jak sadzicie, co lepiej zagra:
1) KEF iQ90 + iQ60c podlaczone do HK AVR 255
2) AELite 3 + AELite centralny + HK AVR 255

HK juz jest, wiec nie podlega wymianie...

Jakie kable do tego dobrac, aby nie przeplacic ale nie zepsuc efektu?

Do frontow potrzeba ok 2x2,5m

pozdr

mk
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
zalezy jaka muzyka, do posluchania byle czego to byle co, do lepszego sluchania np na MA czy KEF IQ90 to ten ampli co masz sie nie nadaje, kwestia ucha
 

kawa@hot.pl

New member
zalezy jaka muzyka, do posluchania byle czego to byle co, do lepszego sluchania np na MA czy KEF IQ90 to ten ampli co masz sie nie nadaje, kwestia ucha

muzyka od Moby'ego po Metallica.
sporo chillout'u. Rano zawsze jest radio.

Wedlug Ciebie, jaki bylby lepszy ampli w porownywalnej cenie? Czy w ogole w tej cenie za ampli to nie warto wydawac tyle na glosniki?

Maja sluzyc za fronty do muzyki + kino domowe (dlatego centralny z tej samej rodziny). Tylne efektowe wisza na scianie, nie za duze.

pozdrawiam

mk
 

arniparus

New member
Mati22 kolego chyba nie wiesz o czym piszesz albo nie slyszales innych konstrukcji ....

KEF iQ90 owszem to dobre glosniki ale kompletnie !!! KOMPLETNIE !!! nie nadaja sie do ciezkiego brzmienia. Przede wszystkim KEF ma szybki twardy bas a co najgorsze w przypadku takiej muzyki ostra i rozdzielcza gore. Zadnymi kablami tego nie wyrownasz !! KEF iQ90 mozesz sobie odpuscic....

Monitor Audio RX8 to juz znacznie lepsza konstrukcja do tekiego brzmienia. Choc gora i srodek tez jak na ciezkie brzmienie nie bardzo moze odpowiadac...

Nie wiem gdzie slyszales o Aelitach 3. Juz pare raze zabieralem glos w sprawie tych kolumn poniewaz na tym forum malo kto zna ta konstrukcje. Moim zdaniem te kolumny sa znacznie lepsze do dynamicznego brzmienia niz wszystko co bylo wymienione. Bas maja swietny do ciezszego uderzenia. Nie dosc ze nie jest tak skapy jak w KEFie to jeszcze potrafi go w pewnym sesie stopniowac. Gora na szczescie nie jest ostra ale tez nie traci detali. Ogolnie osobiscie zdecydowanie polecam ta wlasnie konstrukcje.

Pozdr.
 

masonn

New member
Może z tą Metaliką chodziło koledze o symfoniczną wersję Nothing Else Matter:mrgreen:
A tak na poważnie według mnie KEF jest nieco za grzeczny.Dla mnie brakuje im tzw. wykopu.Jak poprzednicy proponuje MA RX6 lub RX8
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
muzyka od Moby'ego po Metallica.
sporo chillout'u. Rano zawsze jest radio.

Wedlug Ciebie, jaki bylby lepszy ampli w porownywalnej cenie? Czy w ogole w tej cenie za ampli to nie warto wydawac tyle na glosniki?

Maja sluzyc za fronty do muzyki + kino domowe (dlatego centralny z tej samej rodziny). Tylne efektowe wisza na scianie, nie za duze.

pozdrawiam

mk


metallica jest kiepsko nagrana

nie mam ampli w tej cenie co dobrze zagra, one wszystkie slabo graja
kino+ muzyka = sie nie rowna

"Slyszalem IQ 90 i super zgra sie z HK 255 dla muzyki typu METALICA -polecam"
dziwni mnie ze ktos kupuje dosc dorgie glosniki zeby sluchac na ampli, tansze glosniki tak samo zagraja


jezeli lubiasz muzyke to wzmacniacz, co do metallica kiepsko nagrywali plyty, ale moim zdaniem do muzyki wzmacniacz a do kina amplituner

KEF do innego typu muzyki (cos spokojnego), jak lubisz mocne walniecie to nie KEF moze MA moze Focal moze cos innego
 

mkk1

New member
metallica jest kiepsko nagrana

KEF do innego typu muzyki (cos spokojnego), jak lubisz mocne walniecie to nie KEF moze MA moze Focal moze cos innego

No moze nie wszystkie płyty Metallicy są skopane , ale Death Magnetic jest poza wszelką krytyką . Nie wiem kto robił tą realizację, ale więcej już nie powinien :)

Popieram , KEF do ciężkiej muzy to tak nie za bardzo ....jakiś jazz, wokale to dlaczego nie , ale wszelkiego typu dynamiczniejsze nagrania odpadają według mnie . Poszukałbym Focali 826 w dobrej cenie . Wiem jak grają z Marantzem , ale nie slyszałem ich z HK. Generalnie neutralne , nie podbijają żadnego pasma , ale potrafią łupnąć kiedy trzeba :)
M
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
no to juz wchodzimy na wezsza polke, wiec tutaj nie wchodzimy z amplitunerem tylko dobrym wzmacniaczem, dobre kolumny + dobry wzmacniacz, ale to juz inna rozmowa
 

mkk1

New member
No nadawają się , ze szczególnym uwzględnieniem rocka , ale .... pod ampli kina domowowego bym ich nie podłączał ....no chyba że masz jakiegoś potworka . Według mnie nic do ceny 3000 ich nie napedzi prawidłowo. Impedancja niby 8ohm , ale polecam poszukać testów, okaże się że nie 8 , ale nawet w okolicach 3, a to już nie są przelewki i większość budżetowego sprzętu nie da rady.
M
 

PeterMac

New member
Bez reklam
planuje do Onkyo 905 je ale jeszcze nic pewnego bo moze wybiore cos innego niz Bowersy.

no z tym napedzeniem to sluchalem ich razem podlaczonych pod Yamahe 1065 i grały az miło a amp sie nawet nie spocił.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
kino jest czyms innym a stereo czym innym
sluchales to mogles jeszcze posluchac wzmacniaczy roznych.
Powiem tak szkoda pisac szkoda czytac, jezdz posluchaj roznych zestawow i sam ocen.
 

kawa@hot.pl

New member
kino jest czyms innym a stereo czym innym
sluchales to mogles jeszcze posluchac wzmacniaczy roznych.
Powiem tak szkoda pisac szkoda czytac, jezdz posluchaj roznych zestawow i sam ocen.

Zgadzam sie ze stereo a kino domowe to cos innego.
Szukam sensownego kompromisu. Nie jestem az takim wielkim audiofilem.
Jezeli HK 255 jest za slaby, moge jeszcze pomyslec o jego wymianie np na nowy HK 460, ale odbedzie sie to kosztem frontow. Czyli braknie budzetu na frony np IQ90 i beda musialy byc np IQ70.

Dla utrudnienia, oboje z zona lubimy nowoczesny design i HK pasuje nam do wnetrza :)

PS
Metallica byla tylko przykladem, ze sluchamy wielu gatunkow. Dlatego tez byl Moby. Moge jeszcze podac Erykah Badu, MGMT, Alliance Ethnic, Aretha Franklin, Barry White, The Cranberries, The Doors, Gotan Project, Fun Lovin Criminals...
 

Trakkah

New member
Witam.
Dołączę się do tematu...
Obecnie posiadam H/K avr 255 z kolumnami Kef C7. Zastanawiam się nad zmianą kolumn na Kef Q5 / iQ70 lub MA BR6.
Czy pod tego ampla warto podpinać takie kolumny?
Muzyka jaka jest grana to hip hop, soul, neosoul, trochę jazzu... Muzyka 70% kino 30%. Pomieszczenie do nagłośnienia 22 m2.
I przy okazji pytanie dotyczące elektroniki... Czy wzmacniacz HK 990 zagra dużo, dużo, dużo lepiej od avr 460?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ja tez nie jestem audiofilem, ale roznica jest gigantyczna i to nie ja wybieram ale Ty idz posluchaj i ocen, dla mnie ampli zjada czesc dzwiekow.
 
Do góry