KEFy + HK255

pawelkub11

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sklep Koris, Poznań ul. Dąbrowskiego.
Ja również polecam ten sklep - i także kupiłem tam swego czasu (w czerwcu 2009) zestaw KEFów (C7, C1, C6LCR i sub C4) za ok. 3500 zł. I ten zestaw gra u mnie również z HK 255. Słuchałem też Jamo 606, Dali Concept 6 z tym właśnie HK oraz Yamahą 663 i Denonem 1909. Jak dla mnie HK i KEF wypadły najlepiej i dlatego zostały.

Pozdrawiam serdecznie
 

gorylla

New member
Bez reklam
A porównywałeś może C7 do C5? Do jak dużego pomieszczenia wybierasz zestaw?

Nie porównywałem. O C5 czytałem dużo wypowiedzi, że są to trochę za słabe kolumny i dlatego z góry je odrzuciłem.

Ja wybieram kolumny do około 16-17mkw.

Jeśli chodzi o porównanie C7 przy ampli Pioneer 919 i HK 255 to według mnie brzmiały one dość podobnie jeśli chodzi o scenę, sympatycznie i miękko, ale z tym że HK zbytnio przeciągał basy i pojawiały się niezbyt przyjemne przydudnienia. W Pioneerze basik był ciut słabszy, ale bardzo ładnie kontrolowany, krótszy. To mi bardziej pasowało.

Podzielam opinię kolegi Ryder, że HK jest po prostu brzydkim amplitunerem, chociaż wiem, że o gustach się nie dyskutuje i może wielu osobom pasować jego minimalizm. Mi nie pasuje i dla mnie jest obrzydliwy. Dlatego mając na uwadze chociażby wzgląd estetyczny, ja bym go nie kupił. Ale co kto lubi. Pozdr.
 
Do góry