Kef IQ5 vs IQ50?

mwsoft

New member
Witam

Długo to trwało ale zdecydowałem się w końcu na komplet Kef IQ50 na fronty + Denon AV1909. Tak na początek, pierwszy lepszy sprzęt audio od 15 lat :)

Kefy może nie są najpopularniejszą marką, ale mają świetny wygląd (wysoki WAF - Woman Acceptance Factor hue hue :mrgreen:) no i to jedyne takie kolumny, które mają poniżej 85cm wysokości (pewne ograniczenia przestrzeni w pokoju :)).

Do rzeczy - z tego co widzę istnieją IQ5 i IQ50, róznice pomiędzy nimi są znikome (odrobinę inne membrany głosników i dodanie cokołu u podstawy w IQ50). Cena identyczna (2k / komplet), IQ5 jeszcze da sie dostać gdzie-niegdzie. Wolałbym IQ5 - bez wielkiej podstawki jak w IQ50. Są jakieś znaczące róznice między tymi kolumnami (często tak bywa że nowszy model jest gorszy od starszego)?
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Jak juz kupisz to napisz prosze jak ten zestaw sie sprawuje. Sam szulam ciągle czegos i włąsnie obecnie zastanawiam sie nad tym zestawem.
 

horak

New member
Hej,

Napisz jak się sprawuje sprzęt. To dobre kolumny.
Również zastanawiałem się nad Kefami - szukałem dobrych niskich podłogówek.
Ostatecznie wybrałem Monitor Audio br5 - również mają 85 cm wysokości i muszę powiedzieć, że nieźle się sprawują.

Pozdrawiam
 
Do góry