kef c7 czy iQ50

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Witam. CZy warto dołożyć 400zł do modelu iQ50. Bedą służyły głownie do kina domowego a przy okazji do muzyki raczej spokojnej . Lubię gdy słychac szczegóły przy niewielkiej głośności i bardziej zalezy mi na cykaniu niz głębokim basie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
napisz do steeze - on siedzi godzinami na testach myślę że możecie sobie porozmawiać dłużej :D
 

Babers

New member
Również ciekawy jestem tego porównania i generalnie opinii o KEF serii C... Na tym forum przeczytałem o nich wszystko, głównie pozytywy.
Natomiast znaleziona w sieci recenzja C5 i C3 raczej negatywna, w obu przypadkach tylko 2 gwiazdki na 5!!! I sugerują, że IQ jest lepszym wyborem.
whathifi.com/Review/KEF-C5
whathifi.com/Review/KEF-C3

Jaką wartość maja recenzje na 'whathifi'? (oczywiście każdy powinien się kierować własnym słuchem).
 

romans

New member
Ja ostatnio zrobiłem duzo odsłuchów i między innymi KEF iQ70. Ze wszystkich które słuchałem one były najbardziej denne. Dla mnie (subiektywnie) bez wyrazu - płaskie, suche.
Odsłuch dużo daje. Porównaj z innymi, które moim zdaniem są warte wiekszej uwagi.
 

romans

New member
Nie jestem audiofilem ale jestem z zamiłowania melomanem i mam uczulenie na nieczyste dźwieki, bezbarwne, nie prawdziwe.
Nie wiem czy na tym forum ktoś ju z kiedyś opisał - ja nie mogłem znaleźć, zasady dokonywanych odsłuchu kolumn.
Często zwykły człowiek (nie audiofil) nie wie, że dźwiek z kolumny przy odsłuchu powinien być jak najbardziej naturalny. I bardzo ważna rzecz - ma on się wydobywać przy wyzerowanych ustawieniach wzmacniacza - bez żadnych ulepszeń tonów wysokich i niskich.
Spotkałem sie wsród swoich znajomych z opinią, że prawie każde kolumny grają sucho, płasko poniewaz należy je dostroić we wzmacniaczu.
Dobrze dobrane kolumny do wzmacniacza (lub odwrotnie) to takie, które najbliżej (wiernie) oddają dźwięk bez regulacji tonami wysokimi i niskimi.
Nie piszę juz tutaj o pomieszczeniu i ustawieniu kolumn. Ale należy zwrócić uwagę przy odsłuchach na ustawienia wzmacniacza - zero !
 

AvataR

Banned
Heh no w sumie to kwestia gustu ale jeszcze nie slyszalem aby ktos o Kefach powiedzial ze sa laskie i denne :) Nie wiem gdzie miales odsluch i do czego oni je podlaczyli ale proponuje np Marantza albo CA . przeciez dzwiek w takim zestawieniu jest generalnie rzecz biorac rewelacyjny . Zreszta kazdy kto mial przyjemnosc posluchac u mnie nawet na ONKYO 875 zdecydowanie byl pod wrazeniem jakosci .... ale oczywiscie nie kazdemu musi sie podobac :) Ja na razie mam 100% bardzo usatysfakcjonowanych sluchaczy.

PS. Jedyne co na tych kolumnach ciezko sie slucha to muzyka typu rzeznia ;) Do takiej masakry to raczej JBL , ale one tylko do tego sie nadaja :D
 

romans

New member
Zgadzam się :) Kwestia gustu - co zaznaczyłem, że moja opinia jest subiektywna.
WESOŁYCH ŚWIAT !
 
Ostatnia edycja:

AvataR

Banned
Niestety nie pomoge :( Nigdy nie slyszalem C7 ... trudno cos konkretnie powiedziec, ale mysle ze roznica bedzie slyszalna ... najlepiej wybrac sie na odsluch ;)
 

AvataR

Banned
Bede troszke nudny ale KEFy cykaja perfekcyjenie :D W zasadzie to urodzeni cykacze :D Tez to lubie i takie tez kolumienki posiadam ;) ... ale zarowno Monitor Audio jak Paradigm to tez doskonale firmy :)
 

sebjag

Klub HDTV.com.pl
vip
Tak się składa że jestem posiadaczem KEF-ów iq50. Do spokojnej muzyki - rewelacja (wysokie tony są w porządku i nie będzie problemów z cykaniem - kwestia akustyki pomieszczenia to odrębna sprawa). Słuchałem c7 u znajomego - ale zbyt krótko bym się podjął recenzji porównawczej. Moim subiektywnym zdaniem w iq jest lepiej jeśli chodzi o wysokie tony. W nowej serii KEF-a nastąpiła też poprawa basu , z tym ze nie oczekujmy cudów - bas jest krótki, kontrolowany i nie jest to pozycja dla wielbicieli ostrego roka.
Sam od czasu do czasu słucham heavy metalu i powiem szczerze nie jest źle - ale to nie jest muzyka dla tych głośniczków.
Za to stereofonia, przestrzenność muzyki - rewelacja. Do słuchania smooth jazzu , jazzu, muzyki gitarowej - w tej cenie bezkonkurencyjne.
Dotychczas nie wykorzystywałem głośniczków w KD więc się w tej kwestii nie wypowiadam
 
Do góry