KEF C7 czy C5 do 19 m2 ?

SLOWIK76

New member
Witam serdecznie.

Proszę o pomoc w wyborze frontów do zestawu 5.1. Zestaw KEF'a ma zagrać w pokoju, w kształcie prostokąta o wym. 5.80 x 3.30 (tj. 19 m2) i ustawiony będzie na krótszej ścianie. Podłączony będzie do Denona AVR-1910. Czy C7 nie będą za duże do takiego pokoju i ustawienia ?
Generalnie jestem umówiony na odsłuch C5 i C7, ale odbędzie się on w pomieszczeniu o połowę (albo lepiej) mniejszym od mojego i nie wiem czy będzie to miarodajne. Czy wystarczy skupić się na samym dźwięku jaki dają jedne i drugie i na tej podstawie dokonać wyboru ? Czy jednak wielkość pokoju ma duże znaczenie i może się okazać, że np. C5 są za małe albo C7 za duże.

I jeszcze jedno pytanie: czy sub KEF C4 wystarczy do kina w pomieszczeniu 19 m2, czy może wybrać coś innego, niekoniecznie KEF'a ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

SLOWIK76

New member
Dziękuję za odpowiedzi.

Dopiero w sobotę będę mógł odsłuchać tego zestawu, ale chciałbym jeszcze się upewnić, czy przy moim ustawieniu pokoju nie powinienem mimo wszystko wybrać małych kolumn podstawkowych ? Dlatego też dołączam rysunek mojego pokoju i proszę o komentarz. Z góry mówię, że jest to ciężko wypracowany kompromis, więc nie mogę ustawić kolumn na długość pokoju. Przypomnę wymiary pokoju: szer. 3.30, dł. 5.80, wys. 2.45.

Z góry dziekuję za komentarze.
 

Attachments

  • duży.jpg
    duży.jpg
    120,6 KB · Wyś: 711

Fatman_1

New member
Bez reklam
Bierz C7.
W C5 nie poczujesz basiku.
A co do pokoju... strasznie dużo mebli masz Kloego.
Po co Ci te wielkie fotele po bokach :mrgreen:

Pozdrawiam !
 

SLOWIK76

New member
Dziękuję za informacje.

Myślę, że pozostał mi juz tylko odsłuch i mam nadzieję, że nie będę musiał zmienić po nim zdania i znowu rozpoczynać poszukiwań !

Mebli trochę jest, to fakt ;) ale tak musi być ...

Pozdrawiam.
 

alex1

Member
Dziękuję za informacje.

Myślę, że pozostał mi juz tylko odsłuch i mam nadzieję, że nie będę musiał zmienić po nim zdania i znowu rozpoczynać poszukiwań !

Mebli trochę jest, to fakt ;) ale tak musi być ...

Pozdrawiam.

Kolego Slowik - może podzielisz się wrażeniami po odsłuchu tych KEF-ów ?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Kolego SLOWIK76, jakiego programu uzywasz do wizualizacji pomieszczeń?
Jakie są dobre programy do tego typu zadan, najlepiej darmowe?
Nie wiem czy sub w rogu pokoju będzie dobrym rozwiązaniem.
 
Do góry