KDL V5500 czy warto?

Najemnik

New member
Witam
Chcialbym komus sprezentowac tv V5500 jest za niecale 2900 czy oplaca sie go kupic do kablowki? Osoba ta ma tylko kablowke wiec jestem ciekaw jaki bylby obraz prosze o rade czy moze lepiej dolozyc i kupic W5500
 

Ares78

New member
Model jest dobry różni się od w5500 praktycznie tylko 100hz i może w moim subiektywnym odczuciu trochę słabszą czernią. To czy warto to najpierw nasuwa się pytanie o jakiej przekątnej rozmawiamy? Jeżeli 40 cali to powiem szczerze, że tak na granicy w5500 tej samej wielkości wychodzi 300zł drożej? A jednak do zaoferowania ma więcej, także to już kwestia indywidualna, sam jednak wolałbym dołożyć bo judder dla mnie jest bardzo irytującym zjawiskiem, aczkolwiek nie każdy jest na niego uczulony.
 

Ares78

New member
Właśnie niestety w v5500 masz 50hz, motionflow 100hz pojawia się dopiero w w5500. Judder to zaburzenie płynności ruchu, bardzo widoczny powiedzmy przy poziomym ruchu kamery kiedy "szarpie obrazem" na pewno wiesz o czym mówię, jeżeli jesteś na to wyczulony dołóż do w5500 wtedy problem będzie mocno ograniczony.
 

kapsell

New member
Bez reklam
judder

judder wystepuje tez w wyzszych i drozszych modelach wiec nie stresuj sie tym, czasem nie zawsze to wina tv.
 

Ares78

New member
Oczywiście, ale bez układu kompensacji ruchu jest bardziej widoczny co nie znaczy, że dla każdego, przytaczałem tutaj przykład moich rodziców już nie raz, to czy jest motionflow włączone czy też nie to dla nich tak naprawdę wszystko jedno. Sam jednak widzę różnicę dlatego zawsze polecam porównać samemu przed ewentualnym zakupem, zwłaszcza, że różnica w cenie pomiędzy v5500 i w5500 jest stosunkowo niewielka.
 
Do góry