KDL-EX500 czy warto? - Jak najlepszy TV do 1500

WavinFlag

New member
Witam. Rodzice będą kupować TV do 1500zł i zdają się na mój wybór. Będzie służył do oglądania naziemnej telewizji cyfrowej, od czasu do czasu podłączę do niego konsolę. Wiem, że Sony KDL-EX500 to bardzo dobry model, ale on był na topie jakoś w 2010 roku. Czy tak jest nadal? Czy lepiej kupić np. Samsunga 32EH5000, który na hdtvtest.co.uk zebrał bardzo dobre opinie? Obydwa są w podobnej cenie, tyle że Sony jest ze 3 lata starszy. Który będzie lepszy? Czy ten Samsung, który przecież też należy do tańszych modeli, nadrobił przez te 3 lata do Sonego, który kiedyś kosztował przecież więcej? Czy lepiej brać EX500 - ma Motionflow 100hz, Bravia Engine 3 itd. . Czy ten telewizor nadaje się do kupna nawet po trzech latach, nie będzie za stary? Czy lepiej brać coś młodszego, nowszego, jak np. ten Samsung? A może Philips PFL4007? Tyle że słyszałem, że wolno działa w nim internet oraz że ma błyszczącą matrycę, a to chyba niemały minus. A może macie jakieś inne propozycje? Czekam na Waszą pomoc i odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

WavinFlag

New member
Jakieś niecałe 3 metry. Podłączaliśmy 40-calowy TV z innego pokoju i wydawał się spory. Ale rodzice nie są jakimiś maniakami kina domowego czy coś takiego - po prostu obejrzeć jakieś wiadomości, serial czy sport. Na TV planują wydać nie więcej niż 1500 zł i wywnioskowałem, że w tej cenie lepiej będzie kupić dobry 32-calowy sprzęt niż słabszy, a większy TV. No chyba że macie jakieś ciekawe propozycje.

Jak możesz to odpowiedz trochę na te pytania o te dwa TV kiki :)

Edit: Dodam, że 32 cale mogłyby być za małe na taką odległość ale pokój jest taki jakby kwadratowy, a telewizor stoi na skosie - tam gdzie łączą się dwie ściany - i jak tam stoi na tym skosie to sprawia wrażenie większego, jakby stał normalnie przy ścianie to pewnie byłby za mały, a jak stoi na skos to wrażenia są nieco inne, wydaje się większy w tym pokoju.
 
Ostatnia edycja:

elfuego

New member
ja miałem ten tv , dałem ojcu kupiłem panasa 42, i powiem tak ten soniak obraz na dvbt jest naprawde super, ogladajac mecze i skoki u ojca mega płynnosc super kolorki po kalibracji obraz żyleta, dałem du..y kupujac panasa et5 , kolorki ma dobre ale płynnosc to kpina totlna. nie wiem jak samsung , szwagra d5xxx to tragedia ludzie kremowi jeszcze gorsza płynnosc. naprawde polecam tego soniacza kąty dobre ale panas ma lepsze inna matryca. byem mega zadowolony z niego. ale powiem ci musisz zobaczyc jaka ten soniacz ma matryce, bo róznica jest kolosalna. mój znajomy kupił po mnie 3miechy identyko sony ex500 el w cenie juz 1500 i niestety obraz i katy sa całkiem inne czarny u mnie była smoła u niego wpada w niebieski kombinowalismy z ustawieniamii nic. musz szukac na matrycy samsunga w temacie ex500 jest wszystko jak i co sprawdzić.
 

WavinFlag

New member
Kurcze - myślałem, że Sony nie będzie kombinował z matrycami w tym modelu, a jednak. Pewnie dlatego jest taki tani. Zaledwie 1280 zł 32-calowa wersja.

W takim razie może ktoś ma jakieś alternatywy? Myślałem na Philipsem PFL 5007, ale tam też po pierwszej dobrej matrycy przyszła słabsza i jest lipa. PFL4007 ma zaś błyszczącą matrycę.

Ciekawi mnie ten Samsung 32EH5000, na hdtvtest.co.uk dostał najwyższą z możliwych not.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jaka cena taka jakość.
Wg mnie żeby rodzice mieli komfort to najlepszy byłby ekran 40. Z wiekiem spada koncentracja i wzrastra rozluźnienie nerwów wzrokowych.
Najlepsze modele w tych okolicach to
Sharp 39LE350,
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/...lewizorow-le-350-pierwsze-zdjecia-modelu.html
Sharp 40 LE 540,
Samsung 40 ES 5500,
Philips 40 PFL 5007,
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...est-otwarty-ten-model-powinien-byc-hitem.html
Panasonic 39E6
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-nowa-seria-telewizorow-lcd-led-seria-e6.html

Z Twoich wybrałbym Samsunga -ale to nie jest dobry pomysł do Takich potrzeb
 

WavinFlag

New member
A który najlepszy z tych, które sam podałeś?
Już było mi blisko do brania Philipsa 5507, ale podobno po lepszej matrycy zaczęli wsadzać jakieś nowe - słabsze i już nie jest tak kolorowo. Ponadto, internet TV podobno laguje, chociaż to dałoby się przeżyć przecież. Aa i czym się różni model 5507 od 5007? Bo, mówiąc o tych matrycach, mam na myśli 5507, którego test jest na forum.

A do jakich potrzeb ten Samsung byłby dobry?:p
 
Ostatnia edycja:

mckk

New member
A który najlepszy z tych, które sam podałeś?
Już było mi blisko do brania Philipsa 5507, ale podobno po lepszej matrycy zaczęli wsadzać jakieś nowe - słabsze i już nie jest tak kolorowo.

Bzdura. Mam model na matrycy Samsunga i niczym on się nie różni od tego Sharpa.
 

WavinFlag

New member
Kiki pomóż coś i bo sam już nie wiem:p
I jakbyś mógł odpowiedzieć na pytania z poprzedniego posta, to byłbym wdzięczny.
Nie ma tak dużo recenzji tych TV na necie i ciężko wybrać, bo dla jednych dany sprzęt jest spoko i polecają, a dla innych dno.
 

WavinFlag

New member
Witam ponownie. Aktualnie sprawa ma się następująco - poczytałem testy, posprawdzałem ceny, pochodziłem po sklepach i doszedłem do wniosku, że do 1500/1600 zł NIE MA żadnego interesującego TV w rozmiarze 42". Jest jedynie Samsung EH5300, ale, mimo pozytywnych opinii w zagranicznych recenzjach, jakoś mnie do siebie nie przekonuje. Dlatego chyba lepiej będzie kupić dobrą 32-calówkę, no chyba że ktoś ma jakąś ciekawą propozycję w 42 calach w tej cenie.

Zebrałem 3 fajne 32-calowe TV:
Panasonic TX-L32E5E
Samsung 32ES5500
Samsung 32F5300

Co Wy na to? Proszę o pomoc:)
 
Do góry