KDL-65X8505C vs. KDL-65XD8505

Bilazaurus

New member
Cześć,
Potrzebuję porady w wyborze jednego z dwóch wymienionych w temacie TV Sony.
Szukałem trochę informacji i niestety nie jestem w stanie znaleźć info czym różnią się obydwa modele i czy warto jest dopłacić 1000 PLN. Proszę o poradę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie XD8505. Nowy model będzie miał update do Androida 6,0.
Jak będziesz niebieski masz specjalna cenę i kalibrację gratis.
 

Bilazaurus

New member
A po za systemem, jakie są różnice?


Przy okazji. Czy biorąc pod uwagę, że matryca ma 120hz, czy będę mógł podłączyć PC w 1080p w 120hz ?


Mam obecnie X8005C i rzekomo można ustawić 1080p z 120hz. Udało mi się to ustawić customowo przez panel Nvidii ale fakt jest taki, że w testach UFO, wyświetla co drugą klatkę czyli tak naprawdę ustawiony na 120hz działa realnie w 60hz.
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
A po za systemem, jakie są różnice?


Przy okazji. Czy biorąc pod uwagę, że matryca ma 120hz, czy będę mógł podłączyć PC w 1080p w 120hz ?


Mam obecnie X8005C i rzekomo można ustawić 1080p z 120hz. Udało mi się to ustawić customowo przez panel Nvidii ale fakt jest taki, że w testach UFO, wyświetla co drugą klatkę czyli tak naprawdę ustawiony na 120hz działa realnie w 60hz.

Najważniejsza różnica, dla wielu bardzo istotna, wręcz kluczowa przy zakupie, to różne matryce:
- X8505 (model z 2015 r) posiada matrycę VA 120Hz 10 bit (wersja 65" ma podświetlenie Direct LED)
- XD8505 (model z 2016 r.) posiada matrycę IPS 120Hz 8 bit + FRC (podświetlenie Edge LED).

Przypominam: matryca VA, to lepsza czerń i wyższy kontrast, ale słabiutkie kąty patrzenia, a w przypadku matrycy IPS - świetne kąty, ale słaba czerń i niski kontrast.
 

Bilazaurus

New member
Podejrzewam, że IPS ma lepsze kolory? Ja swój monitor IPS uwielbiam ale faktycznie, czerń jest słaba na IPS. Szczerze, to wg. tego co piszesz lepszym wyborem jest X8505C. Nie wspomniałem o rozmiarze, ma być 65".
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Podejrzewam, że IPS ma lepsze kolory? Ja swój monitor IPS uwielbiam ale faktycznie, czerń jest słaba na IPS. Szczerze, to wg. tego co piszesz lepszym wyborem jest X8505C. Nie wspomniałem o rozmiarze, ma być 65".

Witam uprzejmie,

Tak jak piszesz , lepszym wyborem jest telewizor Ultra HD firmy Sony KD-65X8505C . :|

Pytanie , czy go jeszcze "wypatrzysz" w "dobrym" sklepie . Taka moja mała uwaga . :|

BTW , jak nie znajdziesz , to następcą tego modelu , linia 2016 r . jest telewizor Ultra HD firmy Sony KD-65SD8505 . (jest leciutko zakrzywiony , ale naprawdę minimalnie). I tego mogę moim , skromnym zdaniem polecić .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

sufitowski

New member
a propo's katów w x8505c ... moim skromnym zdaniem tragedia, siedzisz lekko z boku i cały kontrast, kolory szlag trafia.
mam go od miesiąca, wszystko fajnie, soft, zabawa - na pradwę super TV ! ... tylko te cholerne kąty ... zastanawiam się czy za cenę "niby" lepszej czerni czy kontrastu (które docenia się tylko siedząc centralnie na wprost) było warto rzucac sie na matrycę VA (nie sądziłem podejmując decyzję że rzeczone katy będą mnie tak irytować). Nie miałem porównania z IPS'em ale stając przed wyborem raz jeszcze nie wiem czy nie skłoniłbym sie na model z taką matrycą ....
 

WuMike

New member
Bez reklam
Dlatego właśnie producenci oferują ekrany w obu technologiach, VA oraz IPS. Dopiero OLED łączy obie, główne zalety ich obu - czerń i kąty.

Z określeniem lekko z boku zawsze mam zagwozdkę. W modelu Sony XD93 spokojnie można siedzieć pod kątem 25-30 stopni, według mnie. To już naprawdę całkiem nieźle. Cała sofa dla 3 osob stojąca na wprost spokojnie znajduje się w tym obszarze. Panasonic DX700/750 również ma znośne kąty. Najgorzej wyglądało to w Samsungach KS, według mnie. Ubiegłoroczny X8505C faktycznie miał słabe kąty.
 
Ostatnia edycja:

sufitowski

New member
kwestia jeszcze odległości, ja mam do tv 3,5 m ... tak więc nie za dużo i wychylenie się 20cm poza obrys tv niestety już robi kąt i różnicę ...

Czy IPS XD8505 ma faktycznie dużo gorszą czerń / kontrast?
 
Do góry