KDL-55W829 vs KDL-55W805A

prezy

New member
Bez reklam
55W805A, to sprawdzony model. wiele razy testowany i opisywany nawet tutaj na forum. Jesteś wstanie poznać wszystkie jego zalety i wady.
Nowy model to niestety wielka nie wiadoma. Obecnie pozostaje Tobie tylko jego reklama i marketing. Żeby coś o nim powiedzieć to trzeba poczekać do czerwca może lipca :-(
 

buldoggg

Member
Bez reklam
jeżeli miałbyś kupować 805 w cenie 3999 zł to nie kupuj tylko udaj się do media-markt i kup 50w815b cena 3999zł (nowy model 2014 upłynniacz 600-a model 829 ma uplynniacz 800 i tylko taka jest różnica.
 

Morich

New member
Przecież to te same modele tylko jedyna różnica to 600-800 upłynniacza(testowany na zagranicznych forach)

Wszystko fajnie cacy itd., ale nikt nie jest w stanie odpowiedzieć jednoznacznie, czy ta różnica xr 200hz na korzyść w829 jest zauważalna przy oglądaniu dynamicznych scen (czy to jedynie marketing)

Ba, nawet w teście kikiego w materiale z bilą widać,że szału nie ma bo robi się lekko jajowata, a ciekawe jak zachowałby się TV z niższym xr. (jeśli mylę pojęcia to sorry, nie każdy żyje "telewizorami") :p
 

tdx

New member
Bez reklam
A jaka ma być?

Ogólnie to jak się samemu tego nie sprawdzi to zdjęcia które pokazują płynność ruchu niczego nam nie powiedzą bo są statyczne....


Tu masz zrobiony screen shot więc tak jest to nagrane
167.jpg
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz częściową rację.
Chodzi o to jednak że dokładnie w klasie cenowej inne zachowują się gorzej. Ale możesz zaczekać na nowe modele.
 

Irokez99

New member
815 ma paskudnie srebrną ramkę, inaczej bym się nad nim też zastanawiał. Czekam na 829 w moim MM lub gdziekolwiek aby obejrzeć te nieszczęsne mocowanie do ściany.
 

Damaranus

New member
A różnica między 805B a 829 to też tylko 'marketingowy bełkot' dot. odświeżania? Bo na chwilę obecną, rozważam te 2 modele i trzeci H6400 48 cali ze względu na smarta głównie.
 

mars666

New member
Witam!

Również zastanawiam się na zakupem w805 tudzież w829 i mam podobny problem z dokonaniem wyboru. Zwiedziłem już wszystkie sklepy rtv w moim "świętym mieście" i nikt nie jest mi stanie odpowiedzieć na pytanie jaka jest tak naprawdę różnica między tymi modelami. Odnoszę wrażenie, że sprzedawcy albo totalnie zlewają temat albo po prostu nie są odpowiednio przeszkoleni. Wszyscy już wiemy, że zgodnie ze specyfikacją jedyną różnicą jest to nieszczęsne 400 Hz (czy mające taki kolosalny wpływ na jakość wyświetlanego obrazu żeby dopłacać ok. 400 PLN do w829?). Jedyna rzeczą jaką się dowiedziałem to to, że tak naprawdę wszystko zależy od jakości sygnału na wejściu do tv. Im lepszy sygnał tym różnica bardziej widoczna w płynności obrazu dynamicznych scen. Czy jest to tak naprawdę zauważalne dla ludzkiego oka - nie wiem? Może Kiki jako fachman wreszcie się wypowie na ten temat. W salonie Sony wisiał 50w829 na tej śmiesznej podstawce i odstawał od ściany około 8-10 cm (licząc od przodu tv). Nie ma tragedii podstawkę można spokojnie wykorzystać do zawieszenia tv. Jeżeli chodzi o kąty boczne - tutaj jest największa bolączka. W porównaniu do w905, który wisiał obok różnica jest kolosalna. A i jeszcze jedno panowie z Sony Center twierdzili, że 3d jest jak najbardziej aktywne i to FullHD (czyli 1080 linii w poziomie a nie 540 jak w teście Kiki'ego). Więc jak jest naprawdę?
 

baciarek

New member
Co do XR wystarczy poszperać i znaleźć różnice miedzy Xr 400 Hz a Xr 800 Hz

http://community-stage.sony.co.uk/legacyfs/online/4394_Immagine13.JPG

Z obrazka wynika, że przy XR 400 Hz więcej dostawia czarnych klatek niż interpolowanego obrazu. Różnic może być więcej bo czasy się zmieniają i sony lubi lecieć w kulki jak np. z tym, że XR 800 Hz w roku 2013 były matryce 200 Hz a w 2014 roku już w XR 800 Hz jest matryca tyko 100 Hz

Moim zdaniem maksymalne ustawienie motionflow sprawdza się w sporcie, czasami w jakiś innych materiałach. Generalnie można jechać na ustawieniu standardowy lub wyraźny. Ale czy te słabsze standardowe tryby różnią się między XR 400 a XR 800 to nie wiem na 100 % ale sądzę, że różnią się.
Więc do każdego z osobna jest pytanie, czy chce mieć zapas w motionflow i dopłacić 500-800 zł czy nie zwraca się na to uwagi i brać XR 400 Hz.

Nie można mówić, że nie ma różnic między tymi trybami bo są znaczne ale efekt końcowy nie zawsze przez wszystkich może być wyłapany. Ja ze swojego doświadczenia z W905 mogę powiedzieć, że po dłuższym czasie widzę różnice znaczne z innymi tv. Wcześniej ich zauważałem mniej (nie licząc XR 200 Hz) bo tu łeb mnie nawalał od oglądania tej sieczki na ekranie.
Znając jednak życie ograniczenia w tych trybach są tylko oprogramowane - sprzętowo pewnie jest to samo.
 
Ostatnia edycja:

mars666

New member
Dziękuję kolego za szybką odpowiedź. Trochę mi rozjaśniła temat. Zastanawia mnie jeszcze jedno a mianowicie czy faktycznie matryce w W829 mają częstotliwość natywną 100 a nie 200 Hz.
 

baciarek

New member
Kolega Accu o ile dobrze zapamiętałem nick twierdzi że matryce są AUO 100/120 Hz. Gdzieś na forum (trzeba pogrzebać) jest podany numer tej matrycy, jednak póki co nie ma jej w ofercie panelook nie odnajduje tego numeru u siebie, być może wkrótce się pojawi. Faktycznie numer podany przez użytkownika 50W829 wskazuje, że to numeracja AUO ale póki nie pojawi się na stronie panelook możemy gdybać z większą lub mniejszą dokładnością.
Drugą sprawą, że to jest W8 - nie ma localdimming, jeśli prawda to matryca jest 100/120 Hz więc siłą rzeczy stoi półkę niżej niż W905 ale trzeba oddać sprawiedliwość sony, że 50W829 jest najlepszym telewizorem serii W8 jaki do tej pory wyszedł. Trochę poupychane jest teraz w serii W8 telewizorni i prawda jest taka, że jaki byś nie wybrał to zawsze będzie niedosyt, że te kilka stówek w górę i jest jakiś dodatek. Sony pewnie chciało zapchać luki i nie pozwolić konkurencji na włażenie w nie innymi swoimi pośrednimi modelami między swoje. Teraz jest tak, że każdy tv innego producenta ma odpowiednik u Sony. Czy to dobrze czy źle to się okaże. Na razie wyszedł z tego mętlik, bo kwestii smart dalej to Sony nie ma żadnego odpowiednika np. u samsunga.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Podtrzymuję swoją wcześniejszą wypowiedź w innym wątku dotyczącym telewizora firmy Sony KDL-50W829B . Matryca w telewizorze firmy Sony KDL-50W829B czy Sony KDL-50W828B jest
firmy AU Optronics -->T500HVF04-0 . Jest 100 Hz .
Taka sama matryca jest w Sony KDL-50W815B czy Sony KDL-50W817B czy Sony KDL-50W819B.
Różnica jest tylko w oprogramowaniu i zaawansowanym ustawieniu dla Motionflow .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Garf

New member
Podtrzymuję swoją wcześniejszą wypowiedź w innym wątku dotyczącym telewizora firmy Sony KDL-50W829B . Matryca w telewizorze firmy Sony KDL-50W829B czy Sony KDL-50W828B jest
firmy AU Optronics -->T500HVF04-0 . Jest 100 Hz .
Taka sama matryca jest w Sony KDL-50W815B czy Sony KDL-50W817B czy Sony KDL-50W819B.
Różnica jest tylko w oprogramowaniu i zaawansowanym ustawieniu dla Motionflow .

A jak się ma do tego matryca z Dony KDL-50W805B? Taka sama i tyle samo Hz i różnica w motionflow, czy coś innego?
 

accu

New member
Bez reklam
A jak się ma do tego matryca z Dony KDL-50W805B? Taka sama i tyle samo Hz i różnica w motionflow, czy coś innego?

Witam uprzejmie,
Powinna być taka sama matryca 100 Hz firmy AU Optronics . Do menu serwisowego tego modelu
nie miałem możliwości zaglądnąć. XR Motionflow 400 Hz . Różnica jest w oprogramowaniu i zaawansowanym ustawieniu dla Motionflow .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry