KDL-55W807C problem z wi-fi

hadway

New member
witam

Kupiłem tv Sony KDL-55W807C i już na początku pojawił się problem, nie widzi mojej sieci bezprzewodowej, czym to może być spowodowane, widzi kilka innych chociaż nie wszystkie jakie widzi laptop czy smartfon, mam ruter Tp-Link, może jakieś ustawienia rutera, miał ktoś podobny problem?

Pozdrawiam
 

ogoorek

New member
może masz ukryty SSID? Czyli router go nie "rozpowszechnia" i trzeba wpisać ręcznie nazwę, żeby się połączyć? Skoro inne Wi-Fi widzi a tej jednej akurat nie?
 

cybul22

New member
witam

Kupiłem tv Sony KDL-55W807C i już na początku pojawił się problem, nie widzi mojej sieci bezprzewodowej, czym to może być spowodowane, widzi kilka innych chociaż nie wszystkie jakie widzi laptop czy smartfon, mam ruter Tp-Link, może jakieś ustawienia rutera, miał ktoś podobny problem?

Pozdrawiam

Zainstaluj sobie na telefonie WIFI ANALIZER i sprawdź jaka masz siłę sygnału swojej sieci przy odbiorniku. Też tak miałem z Samsungiem, pomógł repeater. a i szerokość sygnału wifi ustaw sobie na 40 MHz. Podaj dokładny model Rutera.
Napisz czy pomogło
 

hadway

New member
Dzięki za podpowiedzi, jak narazie nic nie działa, sygnał jest dobry w całym mieszkaniu, TV widzi inne sieci i w każdej chwili widzi raz więcej raz mniej, przestawiłem ruter zgodnie z zaleceniami ale też nie pomogło, model Tp-Link TL WR842ND.
Ja generalnie mam bardzo blisko do rutera ok. 4 metrów praktycznie bez przeszkód.
 

cybul22

New member
Nie wiem. Sprawdź na ruterze w ustawieniach WiFi jaki jest kraj nadawania i czy sieć nie jest ukryta, czy kanał jest ustawiony na auto. Standsrd a b g czy n, czy jest 2,4 GHz czy 5 GHz. Skoro widzi inne a nie widzi twoich to chyba coś z ruterem. Zrób jeszcze punkt dostępowy na laptopie lub telefonie i spróbuj połączyć. Powodzenia.
 

dzierbiaty

New member
Jeśli masz sieć zahasłowaną to spróbuj czy tv połączy się, kiedy zrobisz w routerze sieć otwartą. Ustaw też router na stały kanał a nie automatycznie dobierany i sprawdź czy tv widzi sieć
 

hadway

New member
zrobiłem teraz inny test utworzyłem nową sieć wi-fi z laptopa, TV wykrył bez problemu zasięg bardzo dobry, sprawdzałem z siecią otwarta i zabezpieczoną i nic, łączy ale ostatecznie jest komunikat "Nie udało się znaleźć sieci" i dalej nic:)
 

hadway

New member
Zastanawiam się może aktualizacja Androida pomoże? podłącze kablem i zrobię aktualizację może będzie lepiej? bo nie mam pomysłu na nic więcej.
 

ogoorek

New member
z tego co piszesz, że TV łączy się z innymi sieciami a nie chce z routerem, stawiam na ustawienia Wi-Fi w routerze (a update systemu tylko może pomóc, nie zaszkodzi na pewno :))
 

hadway

New member
Telewizor nie łączy się z żadna siecią bezprzewodową, mojej sieci domowej w ogóle nie widzi, a stawiając hot-spot z telefonu lub laptopa, sieć jest widoczna ale połączenia nawiązać nie mogę.
 

lamaa

New member
trudno sie mówi, wybierz inna marke tv:) i koniecznie zglos buga do "jak juz ktos napisal w innym temacie" centrali, napewno to lekkie niedopatrzenie, niedopilnowanie technikow :) taki maly bug :), wiesz firma jak firma, kazdy moze sie pomylic:), bledy w hardware i software obslugujacego takie wymagajace urzadzenie jak wifi wystepuja dosc czesto.
 
Do góry