Kdl-46hx850 kłopot z dekoderem Vectry

silver1969

New member
Witam
Mam serdeczną prośbę, podłączyłem zakupiony telewizor do dekodera Vectry 5830cdx i tu pewne utrapienie :) jeżeli aktywuje np. cokolwiek z USB lub (przypadkowo) włączę analogowe programy czy to przyciskiem na pilocie analog/digital lub przełączając programy cyfrowe nie pilotem od dekodera lecz telewizyjnym (wtedy z automatu przerzuca mnie na analogowe programy) i gdy chcę wrócić do kanałów cyfrowych muszę przejśc uciążliwą ścieżkę :) czyli - home, potem wybrać opcje wejścia, następnie znaleźć na liście konkretne hdmi do którego podpięty jest dekoder i po jego wybraniu dopiero uruchamia się łaskawie cyfrówka, kiedy np chciałem skorzystać od razu z przycisku analog/digital bo myślałem, że to jest skrót do przełączania na ekranie pojawia się info, ze usługa jest kodowana i telewizor nie widzi dekodera (oczywiscie przycik ten uaktynia analogowe programy ale cyfrowych już nie), muszę zawsze wybierać go z menu Home. W samsungu mam przycisk na pilocie hdmi i bezpośrednio mogę wybierać co chcę, kobitka z vectry powiedziała, że tą uciążliwość można zlikwidowac jedynie kablem i-hdmi... macie może pomysł, co zrobiłem źle lub czy istnieje mozliwośc szybkiego (a może automatycznego przełączania) lub czy ten i-hdmi może faktycznie pomóc? dzięki z góry :)
 

mkane

New member
Na pilocie na samej górze lewy przycisk to wybór wejść, nie trzeba wchodzić w opcje by to zmienić
By używać cyfrowych kanałów na TV musisz mieć moduł CAM, wtedy używasz karty w TV bez dekodera.

Swoją drogą, idiotyczne jest to wychodzenie z wejść zewnętrznych po naciśnięciu większości przycisków na pilocie. W TV, które miałem do tej pory nie musiałem się bać przypadkowego przełączenia a tu klops.
Czy można w opcjach ustawić np by tylko przyciskiem zmiany wejść można było wracać do programów analog/digital.... jest na to jakieś rozwiązanie ?
 
Do góry