KDL-46EX710 czy KDL-46EX500

btfbfc

New member
Witam, zastanawiam się nad zakupem TV. Biorę pod uwagę Sony KDL-46EX710 lub KDL-46EX500.
Rożnica w cenie to ok 900zł. Warto dopłacać i brać leda czy lepiej tego LCD.
Odległość oglądania ok 6m, podłączony będzie Cyfrowy Polsat.
Wiem że led bierze mniej prądu ale akurat na ten parametr nie patrzę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
z tej odległości to za mały telewizor . Prędzej czy później będziesz miał problemy ze wzrokiem od wpatrywania się w szczegóły obrazu . Rozumiem że masz ograniczony budżet. Ale przy takiej odległości powinieneś brać albo większą przekątną albo większą dynamikę obrazu w telewizorze .Czyli ostrzejszy bardziej nasycony obraz , bo wraz z odległością i tak to zanika.
Podaj pozostałe warunki ?
Z Twoich dwóch do samej odległości brałbym tańszy bo i tak nic więcej na tym droższym nie dostrzeżesz.
 

btfbfc

New member
Dziękuję za radę.
Budżet to ok 4500 (maksymalny), może w tej cenie wziąć coś innego?
Możesz polecić jakiś lepszy model w tej cenie?
 

jarekdepeche

New member
Parę tygodni temu zadałem to samo pytanie sprzedawcy w Sony Centre: 46EX500 czy droższy 46EX700, odpowiedział że nie ma sensu dopłacać. Dodał że oba różnią się tylko podświetleniem przez co EX700 ma mocno widoczny clouding. Dla mnie odpowiedź dosyć wiarygodna, bo pracownik Sony przekonywał mnie jednak żeby nie wydawać dodatkowej kasy. Poza tym to masz odległość 6m więc 46 cali wydaje sie za mało, w tej cenie dobra jakość to tylko plazma Panasonic
 

kapsell

New member
Bez reklam
Ciekawe... jak sie przeklada edge led na clouding, tego nie wyjasnil? A nic nie mowil o cloudingu w modelach CCFL (w tym jeden z HCFL) z wczesniejchych lat. Cos mi sie zdaje ze "pracowanik" byl w zastepstwie na tv a na co dzien pewnie musial pracowac na dziale baterii.

PS EX500 tez bym bral.
 
Do góry