KDL 40W5500 i 40Z550 czym się różnią.

sojeg

New member
Witajcie.
Napiszcie czym się różnią te dwa modele, poza 200 Hz, jakie mają procesory, możliwości co do odtwarzania filmów (jakie formaty mogą odtwarzać) i czy można je ubgrade'ować? Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.Bardzo fajne forum.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
sojeg napisał:
Witajcie.
Napiszcie czym się różnią te dwa modele, poza 200 Hz, jakie mają procesory, możliwości co do odtwarzania filmów (jakie formaty mogą odtwarzać) i czy można je ubgrade'ować? Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.Bardzo fajne forum.
Odp.:
mają różne matryce(8bit/10bit z trybem x.v colour), inne podświetlanie (CCFL/WCG-CCFL), inną obudowę, chyba inne głośniki a na pewno inaczej umiejscowione i oczywiście Z-ka ma 200Hz.
Oba modele umożliwiają odtwarzanie filmów z USB ale w bardzo ograniczonym zakresie. Upgrade'ować firmware można. Procesory te same (BE3).
Poza tym proponuję skorzystać z porównywarki na stronce SONY.
 
Ostatnia edycja:

sojeg

New member
Dziękuję za podpowiedź kola01.Zastanawiam się, czy jest duża różnica na wyświetlanym obrazie między tymi odbiornikami? Czy warto wyłożyć wiecej i kupić "zetkę"?
 

Ares78

New member
A nad jaką przekątną się zastanawiasz, bo jeśli miałbym dylemat 40 calowe z5500 i 46 calowe w5500 wybrałbym ten drugi wariant. Jeśli miałbym decydować w granicach tej samej przekątnej to jednak Ztka według mnie miała lepszy obraz, najprościej pójść do sklepu i zobaczyć oba modele.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ares78 napisał:
A nad jaką przekątną się zastanawiasz, bo jeśli miałbym dylemat 40 calowe z5500 i 46 calowe w5500 wybrałbym ten drugi wariant. Jeśli miałbym decydować w granicach tej samej przekątnej to jednak Ztka według mnie miała lepszy obraz, najprościej pójść do sklepu i zobaczyć oba modele.

Przecież kolega wyraźnie napisał w pierwszym poście, że interesują go modele 40". Szczerze mówiąc sam się zastanawiam czy warto dołożyć do Z-ki? Do myślenia dał mi kiki, który napisał, że u niego w testach Z5500 wypadł gorzej od W5500 pod względem jakości obrazu a dyskusja zaczęła się od tego, że w jakichś zagranicznych testach też tak stwierdzili. Osobiście z tego powodu porównywałem w sklepie te dwa modele i choć wiem, że nie można się tym sugerować ze względu na różne ustawienia obrazu w ww. modelach (kalibracja wymagana) to stwierdziłem, że nie widzę różnicy w obrazie a jeśli już to na korzyść W5500. W Z5500 nie podobał mi się też dźwięk. "Bas" był jak z kartonu. Jakby ktoś w dyktę czymś walił. W W5500 był pełniejszy, normalniejszy. Być może to też kwestia ustawień. Głośność w obu modelach była na średnim poziomie.
Reasumując, po wcześniejszych opiniach forumowiczów uznałem, że kupię 46Z5500 ale teraz jednak zastanawiam się nad 46W5500.
 

sojeg

New member
Dzięki za info pewno będę musiał pójść do mm lub podobnego i pooglądać.Pozdrawiam. A swoją drogą to nie wiem,czy nie wybiorę 46-ki.
 

myty

New member
Radzę weż 46", też miałem taki dylemat i posłuchałem mądrych z tego forum i disiaj cieszę się 46-stką

pozdrawiam myty
 

Ares78

New member
kola01 zauważyłem co napisał, tylko często osoby zastanawiające się nad kupnem unikają jak ognia 46cali i więcej mimo iż mają warunki (mogą zapewnić odpowiednią odległość). Szkoda kupić telewizor i po miesiącu stwierdzić, że powinien być większy, dlatego napisałem dla obu wariantów...
I jeśli nie widzisz sam różnicy między z5500, a w5500 to ufaj oczom przecież to ty będziesz na nim oglądał, a nie ludzie z forum. Mi obraz na Ztce bardziej odpowiada tak samo lubię oglądać dużo na blu ray i 200hz tam rozwija skrzydła, a ostatecznie kupiłem w5500 bo wystarczyło mi na 46 cali i chyba ma najlepszy stosunek cena/możliwości. Także wszystko zależy od indywidualnej sytuacji.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ares78 napisał:
...kola01(...) jeśli nie widzisz sam różnicy między z5500, a w5500 to ufaj oczom przecież to ty będziesz na nim oglądał, a nie ludzie z forum. Mi obraz na Ztce bardziej odpowiada tak samo lubię oglądać dużo na blu ray i 200hz tam rozwija skrzydła, a ostatecznie kupiłem w5500 bo wystarczyło mi na 46 cali i chyba ma najlepszy stosunek cena/możliwości. Także wszystko zależy od indywidualnej sytuacji.

Różnicy w sklepie nie widziałem ale to nie znaczy, że nie dostrzegł bym ich w innym sklepie czy we własnym domu. Oba stały koło siebie ale nie dane mi było sprawdzić ich ustawień, dlatego poważnie biorę pod uwagę opinie ludzi, którzy coś więcej mogą powiedzieć, zwłaszcza tych, którzy mieli jakiś czas oba modele w domu (może Z-ka miała celowo gorszy obraz ustawiony bo "W" było akurat wtedy w promocji).
 

Ares78

New member
Oczywiście zawsze jest możliwość manipulacji przy podawanym sygnale, jeśli chcesz mieć wgląd do ustawień i trochę większa swobodę idź porównać w centrum sony, tam nie powinni robić w tym zakresie problemów. A piszę o tym, żeby kupować pod siebie bo każdy ma inne wymagania jeśli chodzi o jakość obrazu i nie ma co przesadzać w kupowaniem na wyrost. Jeśli juddering Ci nie przeszkadza to po co dopłacać do 100hz? Przykładów jest wiele :) Mam nadzieje, że nie odebrałeś poprzedniej mojej wypowiedzi jako ataku na to co napisałeś.
 
Do góry