KDL-40NX700/W czy KDL-40EX710

py1szczak2

New member
Witam Wszystkich !
Stoję właśnie przed dylematem który z w/w modeli zakupić.
Odległość od TV ok 2m zależy mi na jak najlepszym obrazie i odwzorowaniu kolorów(zdjęcia - oglądanie i jak da radę ich obróbka), telewizor ma współpracować z laptopem i PSP3 więc wi fi nie powinno być problemem.
Pokuj jasny na bocznej ścianie duże okno ze slońcem przez całe popołudnie i tu może dać się we znaki szyba w nx700
 

Ares78

New member
:eek:k: tym bardziej do nasłonecznionego pomieszczenia. W wolnej chwili napisz kilka słów od siebie na temat wrażeń z korzystania z telewizora, model jest stosunkowo nowy (zastępuje ex700) i każda opinia będzie tutaj pomocna :)
 

magmino

New member
Witam,
Zakupiłam ten telewizor wczoraj. Wcześniej przez kilka dni miałam EX500 37" i niestety buczał więć oddałam i wymieniłam na LED-owy 40". Niestety obraz w EX 710 jest gorszy. Jest nieostry, rozmazany i nie taki żywy jak w tamtym. Jak oglądałam w EX 500 to czułam się jak w teatrze. Może to kwestia ustawień?? Może mi ktoś pomoże bo jestem laikiem w tym temacie.
 

Ares78

New member
Generalnie ex500 mimo podświetlenia klasycznego pod względem stricte obrazu zawsze wypadał trochę lepiej, ale nie była to aż taka różnica jak o tej o której piszesz. Polecam pobawić się ustawieniami bo niestety fabryczne wykorzystują w niewielkim stopniu możliwości telewizora- poruszane to było już kilka razy.
 

py1szczak2

New member
Generalnie ex500 mimo podświetlenia klasycznego pod względem stricte obrazu zawsze wypadał trochę lepiej, ale nie była to aż taka różnica jak o tej o której piszesz. Polecam pobawić się ustawieniami bo niestety fabryczne wykorzystują w niewielkim stopniu możliwości telewizora- poruszane to było już kilka razy.

Są może jakieś gotowce optymalnych ustawień tego modelu ?
U mnie generalnie nie ma powodów do marudzenia jak na sygnał analogowy z kablówki jest ok - ale nie mam porównania żeby określić jego odbiór nie liczą 21 calowego i ok 10 letniego LG od którego odbiera chyba lepiej.
 
Ostatnia edycja:

magmino

New member
Ja porównuję odbiór do telewizji cyfrowej i jest róźnica. Choć uważam ze w tym 37" EX 500 była mniejsza róznica między cfrową a zwykłą kablówką. Myślę, że na 40 calach widać więcej niedoskonałości i obraz jest jednak większy dlatego odbiór z kablówki jest gorszy. Ogólnie myslę, że jest ok. Najlepiej to też widać jak się puści film dvd.
 

Ares78

New member
Są może jakieś gotowce optymalnych ustawień tego modelu ?
U mnie generalnie nie ma powodów do marudzenia jak na sygnał analogowy z kablówki jest ok - ale nie mam porównania żeby określić jego odbiór nie liczą 21 calowego i ok 10 letniego LG od którego odbiera chyba lepiej.

Pamiętaj, że im większy telewizor tym SD wygląda po prostu gorzej, są granice obróbki słabego sygnału przez procesory obrazu. Odnośnie ustawień to w temacie o ex500 użytkownicy podawali linki do testów i wrzucali swoje propozycje.
 

py1szczak2

New member
Telewizor znalazł mi kilka kanałów HD w kablówce :D i tu jest wszystko jak najbardziej ok więc nie jestem pewien czy robić kalibrację której cena mnie przeraża :shock:
 
Do góry