KDL-40EX500 czy KDL-40CX520 czy KDL-40EX520

lsz666

New member
Witam serdecznie,

Noszę się z zamiarem zakupu 40 calowego Sony i bardzo bym prosił użytkowników tego zacnego forum o opinię, który model wybrać. Mam w sumie 3 modele do wyboru w bardzo podobnej cenie:

KDL-40EX500 - 100 Hz Bravia Engine 3
KDL-40CX520 - 50Hz X-Reality
KDL-40EX520 - 50Hz X-Reality

Ciężko mi się połapać w tych danych technicznych, nie wiem jakie mają odzwierciedlenie w rzeczywistości w warunkach domowych.

Moje dane:
- odległość od ekranu 2,5 – 3 metry
- jakie programy najczęściej oglądasz – filmy z kablówki, bajki,
- światło z okna od boku (okno oddalone o 2m), wieczorem lampa na środku pokoju 80W
- preferowana wielkość telewizora - 40'
- preferowana marka – SONY, SHARP
- odbiór: cyfrowy kablowy, divx i inne z PC
- ma stać czy wisieć - stać
- jaka klasa cenowa - do 2000-2500 zł
- najważniejsza jest dla mnie jakość obrazu a nie multimedia (chodź to dodatkowy atut), ogólnie cały dzień będą na nim bajki lecieć z kablówki i czasem filmy, ponieważ dzieci są bardzo ruchome:twisted: to dobry kąt widzenie też byłby wskazany. Chciałbym też puszczać na nim filmy i bajki z pendriva, divxy w większości.

Będę wdzięczny za podpowiedzi.
Pozdrawiam,
Łukasz
 

lsz666

New member
Dziękuję za odpowiedz,
na początku chciałem od razu brać EX500 ale z tego co widzę ten model ma już 2 lata i jest droższy od nowszego modelu CX520 o 400zł (przynajmniej w moim regionie), do tego do końca roku do CX520 SONY dodaje moduł WiFi gratis. Czy ten CX520 przez te 50hz ma rzeczywiście gorszy obraz i smużenie? W sklepie nie byłem w stanie ich porównać bo sygnał był bardzo kiepski i nie chcieli mi nic lepszego podłączyć do porównania. Tu na forum czytam też, że pliki z pendriva tylko na fat32 do 4GB z ograniczoną ilością formatów w nowszym CX520 ponoć jest dużo lepiej (przynajmniej w teorii). Czy te 100hz w EX500 jest rzeczywiście odczuwalne na tyle by decydować się na starszą technologię, wyższą cenę no i mniej funkcji?
 

Mylagos

New member
Dodam jeszcze, że dobrym pomysłem,( o ile to możlwie ) byłby zakup w Sony Center, gdzie przy zakupie tv dostaje się gwarancję na 5 lat.
 

Dig Dug

New member
Mylagos - ja dzwoniłem do Sony Center w Tarnowie i koleś mi mówił, że EX500 jest już poza nimi. Że trzeba kupować poza siecią Sony po necie itp. Zaraz zaczął gadke, że ma EX720, które jest lepsze od EX500 itp. bzdety.
 

lsz666

New member
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, zdecydowałem się w końcu na EX500 i kupiłem go wczoraj. Sprzedawca w Euro był wyraźnie niezadowolony z mojego wyboru i próbował mi wcisnąć jakiegoś tańszego Panasonica.
Ogólnie pierwsze wrażenia z zakupu bardzo pozytywne, mam na razie sygnał analogowy bo czekam na podłączenie cyfrowego. Widzę też dużą potrzebę kalibracji więc jak ktoś ma "dobre" ustawienia to prosił bym przesłać na maila lsz666@gmail.com .
Mina dzieciaków jak rano zobaczyły bajki na na 40 calowym TV bezcenna ;) .
Pozdrawiam
 

adek149

New member
Sony 40EX500

Też chcę kupić ten TV. Dość długo noszę się z kupnem nowego sprzętu.
Jeżeli mógłbyś podzielić się swoją opinią na temat tego odbiornika po podłączeniu do cyfrowej to byłbym wdzięczny.
Jeśli chcesz ustawienia TV po kalibracji wpisz w google "sony 40ex500 test" i wybierz [pierwszy wynik] 2010: Mega Test na hd tv polska (sory, że nie wysyłam linku, ale jeszcze nie mogę). Ile zapłaciłeś za ten model i gdzie go kupiłeś?
 
Ostatnia edycja:

Mylagos

New member
lsz666 - Gratulacje z powodu zakupu. Jak już dłużej poużywasz tego TV napisz co o nim sądzisz, ciekawi mnie czy będziesz zadowolony :)


Dig Dug - Dlatego właśnie napisałem "o ile to możliwe". W każdym razie dzięki za informacje.
 

yaqp

New member
Ze swojej strony mogę potwierdzić ze EX500 jest lepszym odbiornikiem od EX520. Posiadam oba te tv w domu, oba 40' na cyfrze+ z identycznymi tunerami, ex520 przez to podswiedlenie pseudo led-owe nie radzi sobie z czernia ktora jest jakby za mgłą (testowalem na roznych ustawieniach) w ex500 tego problemu poprostu nie ma! z koleji ex520 jest bardziej multimedialny m.in skype dziala rewelacyjnie, facebook, przegladarka internetowa (do tego trzeba miec komorke na androidzie z programem zamieniajacy telefon na "klawaiture" do telewizora) bo inaczej droga przez meke to wstukiwanie adresow itp. z poziomu pilota. Wiec jesli nie porzebujesz tych wszelakich dobrodziejstw w postaci skypa, i przegladarki interenetowej w tv to polecam z czysytm sumieniem ex500
 
Do góry