Kdl-40e4020

navger

New member
Witam
Proszę o opinie (również te negatywne) od użytkowników modelu Sony KDL-40E4020.
Mam zamiar go kupić, jednak mam co do rozmiaru (optymalny dla odległości 2,5 - 3 m, byłby 37'') mam spore wątpliwości. Zastanawiam się też czy przy czasie reakcji matrycy 8 ms efekt smużenia nie będzie zbyt dokuczliwy.
Dziękuję za opinie
 

navger

New member
Odległość do oglądania to ok. 2,5 metra. I to jest mój główny problem. Trochę się obawiam, czy nie jest to zbyt mało i czy ta 40 nie zdominuje całego pomieszczenia. Z drugiej strony teraz mam 29'' i zmiana na telewizor 32'' to w zasadzie żadna zmiana. Inna sprawa to czy ten telewizor nie ma zbyt wolnej matrycy 8 ms. Chciałbym poznać opinie użytkowników czy mocno daje sie we znaki efekt smużenia.
 

Henryk55

New member
Kiedyś porównywałem smużenie na Sonym (8ms) z Sharpem (6.5ms) - test wahadła ze specjalnej płytki testowej. Ku mojemu zaskoczeniu sony wypadł lepiej. Owszem smużenie na Soniaku było widoczne, ale u Sharpa napewno większe i dodatkowo pojawiały sie jakieś dziwne interferencje na kolorowych paskach wahadła.
Dodam że choć smużenie w Sonym było widoczne w teście to przy oglądaniu normalnego programu TV praktycznie się go nie zauważa.
 

eude

New member
powiem, ze mam podobny problem i podobny pokoj, bede ogladal z odległosci 2,5m, czesto podpinal i pracowal na kompie z 40 cm, wiec zostane jednak przy 32 a jak bedzie mi za daleko z odległosci 2,5m to sobie kupie uchwyt z wysiegnikiem 50cm, wiec moze takie rozwiązanie Ci pasuje? apropo, wie ktos moze czy sony planuje cos rozmiaru 37 w full HD w niedlugim czasie, czy olewa ten rozmiar?
 
Do góry