KDL-32EX500 brak audio po DVI-HDMI:(

iLaSkA

New member
TV Sony Bravia KDL-32EX500
Notebook Acer extensa 7620G (7620G-3A1G16Mi z grafiką ATI HD 2400 XT)
Kabelek DVI-HDMI (GEMBIRD KABEL DVI-HDMI 1.8M GOLD Warszawa)
kabelek jack-jack belkina

Witam,
Powyższy zestawik chciałem połączyć w całość aby oglądać filmy mkv na LCD. Podpiąłem kablem DVI-HDMI laptopa z komputerem pod port HDMI 4, zgodnie z instrukcją, ponieważ tylko w tym złączu możliwe jest wykorzystywanie zewnętrznego sygnału audio podłączonego gniazda jack.
Zaktualizowałem sterowniki karty graficznej do najnowszej wersji. Do obrazu nie mogę się przyczepić. Wszystko działa i wygląda rewelacyjnie. Niestety audio nie ma. Nie słychać absolutnie nic z dodatkowego wejścia audio. Jeżeli jest podłączony kabel hdmi i jack dźwięku brak. Jeżeli odłączę HDMI (bez zmieniania wejścia) dźwięk działa idealnie.
Wynika, że HDMI wchodzi w jakiś konflikt z jackiem. To nie jest kwestia ustawień w TV bo wszystko działa po odłączeniu kabla hdmi. Macie jakiś pomysł?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Gniazdo AUDIO-PC (na mały jack) służy do przesyłania dźwięku gdy podłączasz obraz z kompa za pomocą kabla DSUB15 (standardowy, analogowy, monitorowy kabel). W tej konfiguracji dźwięk działa bo osobiście sprawdzałem. Mam również kabel DVI-HDMI ale, że na wyjściu DVI nie ma dźwięku to w TV też nic nie usłyszysz. AUDIO-PC jest wtedy nieaktywne bo TV spodziewa się dostać dźwięk w złączu HDMI. Ja co prawda swojego kompa podłączałem tylko pod HDMI1 ale nie wydaje mi się, żeby na HDMI4 było inaczej i dźwięk był pobierany dodatkowo ze złącza AUDIO-PC.
Dla 100% pewności sprawdzę wieczorem.

Swoją drogą, podpinałem laptopa, który miał HDMI (tylko jednym kablem HDMI-HDMI) i w TV wtedy był obraz z dźwiękiem.
 
Ostatnia edycja:

iLaSkA

New member
Hej,
jest inaczej:). Spójrz na załączony wycinek z instrukcji. Analogowe wejście tylko dla HDMI4. Pod wejście Jacka z tyłu też jest info, że PC i HDMI4.
 

Attachments

  • in-out.jpg
    in-out.jpg
    122,3 KB · Wyś: 225

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ja w swojej instrukcji mam podobną tabelę (mam 46Z5500), z której odczytałem, że AUDIO-PC powinno działać równolegle z HDMI1. Ale myślę, że jest to błąd w opisie bo AUDIO-PC działa tylko wtedy, gdy TV przełączymy na wejście PC a nie HDMI.
Tak jak zapowiadałem - sprawdziłem przed chwilą. Zapiąłem kabel z karty audio z kompa pod AUDIO-PC w TV i drugim kablem DVI-HDMI puściłem obraz na HDMI 4 i gdy wybiorę wejście HDMI 4 w tiwizorze to mam obraz bez dźwięku a gdy wybiorę wejście PC to mam sam dźwięk bez obrazu. Gdy podepnę kabel pod złącze HDMI 1 to dalej nic się nie zmienia w tym zakresie.
Pozostaje więc podpięcie dźwięku z kompa pod zewnętrzny wzmacniacz, aktywne głośniki lub słuchawki lub druga opcja to zakup kabla monitorowego DSUB15 - DSUB15 i wtedy mamy obraz i dźwięk ale kosztem bardzo nieznacznie gorszego obrazu (do filmów SD nie widać różnicy)
 
Ostatnia edycja:
Do góry