KDL 32 V 4500 Menu serwisowe

Ryku

New member
Witam szanowne forum,
kilka dni temu kupilem w/w model, poczytalem to forum i doszedlem do wniosku, ze ten LCD ma wszystko czego oczekuje: Matryce Bravia2, dobra czern i co najwazniejsze dobrze radzi sobie z analogowa kablowka. Faktycznie po podlaczeniu go kablem antenowym podwojnie ekranowanym z pozlacanymi wtyczkami (chyba niepotrzebny wydatek) bylem mile zaskoczony tym co zobaczylem na ekranie. Ale jest jeden problem, ktory spedza mi sen z powiek,a mianowicie straszne przesterowanie koloru czerwonego, oraz niedobor zielonego. Kiedy zwieksze nasycenie kolorow wszystkie postacie maja "czerwone geby" ala dziadek mroz, a jesli troche zmiejsze to zielen i zolty prawie nie wystepuja. Niestety w tam modelu nie ma mozliwosci ustawienia temperatury kolorow. W zwiazku z tym wezwalem technika z serisu Sony, ale ten stwierdzil, ze Sony jest generalnie czerwony i nie bedzie nic zmienial. Czy ktos z Panstwa jest mi w stanie podac jak moge to zmienic w menu serwisowym, bo wiem ze jest taka mozliwosc.
 

Ryku

New member
No i sam musze sobie odpowiedziec na ten post. Skorzystalem z pomocy podobnego forum w Niemczech i tam znalazlem post ktory byl dla mnie bardzo interesujacy. A wiec tak, wejscie w menu serwisowe:
LCD w trybie Stand by
po kolei nalezy nacisnac:
Info+
5
Glosnosc+
Zielony przycisk Stand by

Mozna tam sprawdzic wiele funkcji, ale ostrzegam przed wchodzeniem we wszystkie opcje, bo moze to sie skonczyc wizyta w serwisie.
Ja obnizylem poziom czerwieni o 6 jednostek, a zielen podwyzszylem tez o 6, niebieskiego nie ruszalem. Zmiana jest kolosalna, teraz kolory sa bardzo naturalne i zywe. Jednak indywidalne ustawienia temp. kolorow zostawiam Panstwu, gdyz jak wiadomo kazda matryca jest troszke inna, a przesterowanie ktoregos z kolorow znieksztalci nam biel i czern. prosze o podzielenie sie swoimi doswiadczeniami w tym temacie.
 

meduza88

Banned
ja go jeszcze nie mam.Moze na analogu jes gorzej jak na digital.Mam telewizje N zobaczymy jak kupie.Walcze z myslami Panasonic czy Sony
 
Do góry