KD - zamiana plastiku na coś lepszego :)

dzudzu9

New member
Witam.

Od ponad 4 lat jestem posiadaczem KD HT-903TA. Kupowane było z zamiarem oglądania filmów z dźwiękiem 5.1 i tutaj daje radę.
Jednak od jakiegoś czasu ze względu na brak czasu i na to, że filmów oglądam jak na lekarstwo, a głównie leci jakaś muzyka zaczęło mi czegoś brakować w dźwięku...
W sumie głównie leci radio, a nie płyty CD, więc to też może stanowić problem.
Nie mniej jednak naszła mnie myśl czy by może nie przesiąść się na coś lepszego z drewna (płyty MDF) :) Jest to bardziej zachcianka niż realna potrzeba, ale jednak naszła :)

Budżet około 2k na amplituner + zestaw głośników 5.0 - o ile to możliwe chciałbym zrezygnować z sub'a, czyli głośniki muszą dać radę z niskimi tonami.
Oczywiście jeżeli wydam mniej to lepiej, chociaż zdaję sobie sprawę, że podana przeze mnie kwota i tak jest bardzo niska.

Na razie moja wiedza opiera się tylko i wyłącznie na forach, radach, ocenach innych.
Po przeczytaniu tego wszystkiego moją uwagę zwrócił ampli Pioneer VSX-528, obecnie dostępny na 1000zł, do tego zestaw kolumn TAGA HARMONY TAV-606 v.3. Zarówno wymieniony ampli jak i głośniki mają dobre opinie.
Wiem, że w kwocie około 1000zł za amplituner wszystkie zagrają podobnie (wiem - duże słowo... tak wyczytałem), ale wyczytałem też, że w tej kwocie wymieniony Pioneer powinien sprawdzić się najlepiej.

Co do kolumn, to podobno wymienione Tagi w tej cenie (1100zł) są dobrą propozycją. To co dla mnie istotne - kolor czarny + przedni BR - kolumny będą stały przy ścianie.
Ewentualnie, może zejść do modelu 506, czy różnica pomiędzy 506 a 606 jest bardzo odczuwalna? I tak byłoby lepiej niż obecnie.

Przeznaczenie (obecnie) to:
- KD 25%
- muzyka (głównie radio, także przekrój przez wszystkie gatunki, osobiście najbardziej lubię rock - Linkin Park, Limp Bizkit, RHCP, itp.) 75%.

Wiem, że takie przeznaczenie wskazuje na zestaw stereo, o czym też myślałem, ale nie chcę rezygnować z KD, a też nie mam zamiaru rozbudowywać zestawu, co siłą rzeczy będzie się wiązało z dodatkowymi kosztami.
Zdaje sobie sprawę, że przy tej samej kwocie w stereo otrzymuje się zupełnie inną jakość dźwięku, ale jednak system musi być wszechstronny, czyli poradzić sobie i w KD i w stereo (na tyle ile to możliwe).
Mogę ew. rozważyć zakup w tej kwocie ampli (mimo wszystko KD) + kolumny przednie, jeżeli reprodukowany dźwięk będzie dużo lepszy, a w przyszłości dokupiłbym głośniki frontowy i surroundy.

W mieszkaniu jest malutkie dziecko, więc nie ma mowy o głośnym słuchaniu.
Amplituner musi mieć wejście optyczne - filmy odtwarzam z TV, dźwięk puszczony optykiem do kina oraz usb na froncie.
Fajnie jakby ampli był w obudowie slim (standardowy musiałbym postawić na szafce, slim mógłbym wsadzić w półkę na której jest obecne DVD), ale znów - przy tym budżecie raczej nie wykonalne.

Sporo w tym wszystkim gdybania, ale jak pisałem - niczego jeszcze nie słuchałem, sugeruje się opiniami znawców tematu oraz innych użytkowników tego sprzętu.
Gdy będę miał kilka propozycji to wtedy pomyślę o odsłuchu.

Obecne i docelowe rozmieszczenie kolumn jak poniżej:
https://drive.google.com/file/d/0Bx8Ulk96ViVlc3lXSElfOHItLXc/edit?usp=sharing

Będę wdzięczny za opinie na temat wyboru a także inne propozycje.
 

dmk84

New member
Mam taki zestaw i mogę go Tobie polecić.Też miałem okrojony budżet i wybrałem ten zestaw na podstawie opini z netu i forum.
Co prawda są tu tacy dla których ten zestaw to dziadostwo nad dziadostwami ale nie ma co się przejmować bo jak byś i tak dołożył drugie tyle to opinie nie wiele by się zmieniły.
Mam zestaw na ok17m2 i naprawdę daje radę,ostatnio ze szwagrem podkręciliśmy gałkę na ok 3/4 i czuć było moc na klacie:bober:
Co do jakości to też nie ma tragedii jak co niektórzy piszą...po prostu żal ściska cztery litery że zestaw trzy razy tańszy gra na niemal identycznym poziomie:razz:
 

dzudzu9

New member
dmk84 napisał:
Mam taki zestaw i mogę go Tobie polecić...

Dzięki :)
Nie widzę w Twojej stopce wzmianki o sub'ie. Jak sprawuje się ten zestaw w kinie bez sub'a? Daje radę?

Masz może porównanie obecnego sprzętu do jakiegoś plastikowego kina?
 
Ostatnia edycja:

dmk84

New member
Jak dla mnie daje rade,nie miałem do tej pory suba ale szwagier ma jakiś plastik od Panasonica(zestaw KD) z subem 125W to nie ma nawet porównania...to już mój Technics sc-eh770 rozkładał jego kino ale do obecnego zestawu nie ma z czym podskoczyć.
Nie wiem czy jesteś miłośnikiem basu bo są i tacy co jadą na dwa suby i jeszcze im mało :) proponował bym kupić 5.0 a jak będzie czegoś brakowało to suba można zawsze dokupić.
Też miałem parcie na subwoofer ale jakoś mi przeszło :)
 

dzudzu9

New member
Dalej przeglądam neta, porównuję różne opcje... pewnie będzie podobnie jak z TV - zanim go kupiłem przez kilka miesięcy czytałem forum / testy / porównania, no ale ostatecznie dokonałem świadomej decyzji i jestem zadowolony - 46F6500 :)

Kwestią otwartą pozostaje też przekonanie żony do zakupu nowego kina, gdzie z obecnym nie ma problemów :) No ale do TV przekonałem to może i z tym dam radę :D

Na chwilę obecną biorę pod uwagę zestawy głośników (ceny z RTV Euro AGD, natomiast dużo taniej się nie znajdzie):
- Jamo S 426 HCS 3 (czarny) 699 zł
- Taga Harmony TAV-506 v.2 (czarny) 879 zł
- Taga Harmony TAV-606 v.3 (czarny) 1 199 zł
Do Jamo pewnie musiałbym wziąć suba (ostatecznie okazałoby się po odsłuchu):
- Jamo SUB 210 (czarny matowy) 549 zł

Wizualnie najbardziej podoba mi się Taga Harmony TAV-606 v.3, opinie też ma dobre. Z tego zestawienia jest najdroższe, ale zmieściłoby się w budżecie (który mógłbym trochę naciągnąć).

Z amplitunerów pierwotnie miał być Pioneer VSX-528-K, który można dostać już za 1000zł (wg mnie bardzo dobra cena), ale Denon AVR-X1000 ma też dobre opinie, podobno jest też lepszy w stereo, z tym że kosztuje już 400zł więcej. A jak na amplituner mam wydać 1400zł, to w takiej cenie mogę mieć już Pioneer VSX-923, który jednak byłby chyba lepszym wyborem.
W tym przedziale cenowym jest jeszcze Yamaha RX-V475.

Chciałbym odsłuchać wszystkie wymienione zestawy głośniki + amplituner (trochę kombinacji będzie), niestety na razie nie mam na to czasu, a w ciemno nie chcę kupować.

Czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć czy duże są różnice pomiędzy wymienionymi zestawami głośników, czy te różnice są mocno słyszalne? Jak już wspominałem wolałbym obejść się bez suba (w mieszkaniu w bloku aż tak dużo wolnej przestrzeni nie ma).

Co do amplitunerów, to czy Denon X1000 jest wart 400zł więcej w porównaniu do Pioneera 528?

Cały czas jestem również otwarty na inne propozycje, tylko warunek konieczny - kolumny przednie muszą mieć przedni BR.
 

collider

New member
Bez reklam
Od razu ci mowie, ze nie. I nie wiem na jakiej podstawie jest taka roznica w cenie. Dla mnie 528 jest lepszym ampkiem od Denona a na pewno nie gorszym. Brzmienie to kwestia gustu. Pioneer tez mimo ze budzetowy to ma te same wymiary co bracia z wyzszej polki a nie jak Denon jest w wersji "slim" co od razu zdradza jego polszlachetnosc ;).
 

Henry

Active member
Bez reklam
@collider, Denon nie jest w wersji slim, to pełnowymiarowy ampli.

A co do twojego wyboru, to ja osobiście postawilbym na 528, bo jest trochę bardziej funcjonalny od X1000, a do tego te Jamo i ewentualnie dołożył do suba do kompletu. Jak masz możliwość to gdzieś posłuchaj zestawów, które sobie wybrałeś.
Ile możesz odsunąć kolumny od ściany? Bo nawet z przednim bass reflexem nie powinny bezpośrednio stać przy ścianie, więc może się okazać, że i konstrukcje z tylnym będziesz mógł mieć u siebie.
 

collider

New member
Bez reklam
Nie dosłownie, dalem cudzyslow. Sprawdz sobie wymiary a zobaczysz, ze jest nizszy od np. X2000 a Pionki trzymaja wymiary i dopiero wyzsze modele od bodajze 1123 sa nieco wieksze.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To, że jest niższy 16mm to żaden argument i o niczym nie świadczy. Co by to zmieniło, żeby dali wyższą obudowę zostawiając więcej miejsca w środku? Z finansowego punktu widzenia mogłoby być nawet taniej robić jeden wymiar obudowy do większej ilości modeli.
 

dzudzu9

New member
henry1979 napisał:
Jak masz możliwość to gdzieś posłuchaj zestawów, które sobie wybrałeś.

Możliwość mam i jak tylko znajdę na to czas to posłucham.

henry1979 napisał:
Ile możesz odsunąć kolumny od ściany? Bo nawet z przednim bass reflexem nie powinny bezpośrednio stać przy ścianie, więc może się okazać, że i konstrukcje z tylnym będziesz mógł mieć u siebie.

Problem w tym, że co najwyżej kilka centymetrów, dlatego kolumny z tylnym br od razu odrzuciłem. sądziłem, że z takimi co mają br z przodu nie będzie problemu.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przedni bass reflex pewnie trochę ułatwi sprawę, ale ja osobiście nie skreślałbym też tych z tylnych. Można je zawsze optymalnie skalibrować, tak żeby bass nie "przeszkadzał". Sam mam z tylnym BR i po odpowiednim skalibrowaniu i zapewnieniu powietrza, wszystko gra, aż miło, nic nie buczy. Tańsze kolumny też można fajnie ustawić, żeby być zadowolonym.
Jeśli natomiast chodzi o konstrukcje z przednim BR, to dorzuć do listy jeszcze JAMO 428.


Nie dosłownie, dalem cudzyslow. Sprawdz sobie wymiary a zobaczysz, ze jest nizszy od np. X2000 a Pionki trzymaja wymiary i dopiero wyzsze modele od bodajze 1123 sa nieco wieksze.

Proponuję odsłuchać Marantza 1604, slim, a gra, aż miło i niejeden "pełnowymiarowy ampli" w podobnym budżecie nie daje mu rady.
Jak otworzę swoje stare Technicsy to tam jest "napakowane", a obecne ampli, przy obecnej technologii w większości można zamknąć w obudowy typu slim ;)
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Ale ja nie mam zamiaru sie targowac, ktory ampek zagra lepiej i czy zagra. Stwierdziłem tylko fakt, nazwe to, estetyczny. Dla wielu jest to bez znaczenia, ale sa i tacy, ktorzy zwroca na to uwage.
 
Ostatnia edycja:
Do góry