KD w "jednym pudełku" HK, DENON, Yamaha ??

rib

New member
Witam,
Szukam zestawu KD dla "minimalisty", zależy mi by zajmowało on jak najmniej miejsca, i pozwalało względnie cieszyć się dźwiękiem przy oglądaniu filmów (głównie streaming z NAS do Raspberry PI z XBMC), telewizji (kablówka osiedlowa) oraz odtwarzaniu płyt CD (różne rodzaje muzyki lub stream przez Airplay).
Obecnie korzystam z głośników w TV (Panasonic seria ST50) lub starej wieży Kenwood więc raczej nie jestem przyzwyczajony do wysublimowanych dźwięków ;-)
Pomieszczenie w którym chcę zamontować sprzęt to pokój 24m, niestety bez możliwości postawienia zestawu 5.1 i wyżej więc rozpatrywać będę zestawy 2/2.1
W domu posiadam głównie sprzęt Appla więc funkcja Airplay jest tutaj bardzo pożądana.
Nie jestem melomanem dla tego zdaję sobie sprawę że nie potrzebuję wysokiej klasy sprzętu audio, jestem też realistą i wiem że takie zestawy jakich ja szukam oferują względnie dobrą jakość ;-)
Dodam jeszcze że czasem w grę wchodzić będą filmy/koncerty na BR czy bajki na DVD (jakieś 10-15% oglądanego materiału ale jednak muszę to brać pod uwagę)

Obecnie po głowie chodzi mi HK BDS277 i do tego JBL Studio 190 jedna nikt nie jest w stanie mi powiedzieć jak to zagra. Dodatkowo ten sprzęt posiada możliwość oglądania materiałów video przez DNAL z macierzy NAS i tutaj dodatkowo mógłbym się pozbyć RPI z XBMC. Ktoś z was miał możliwość testować ten sprzęt ? Bo opinii jak na lekarstwo a to mój najsilniejszy kandydat :)
Interesuje mnie to jak gra w audio, jak sobie radzi z plikami MKV/MP4 przez sieć oraz z napisami do nich.

Drugi pomysł to SB Philips HTL9100 a za resztę kasy kupić sobie coś dedykowanego do audio (ale taka kombinacja podniesie koszta no i sprawi że pojawi się cała masa pudełek do CD/BR itp)

Wcześniej zastanawiałem się nad Yamaha Pianocraft 755 czy Denon RBD-X1000 ale to chybione strzały na dzień dzisiejszy.

Panowie wiem że takiego sprzętu na rynku jest od groma z mocną przewaga tandety ale sporo osób tutaj testuje naprawdę masę sprzętu i może jesteście w stanie coś podpowiedzieć.

Pozdrawiam
 

maciejlub

New member
Może lepiej BDS 280? To chyba troszkę nowszy model.
Ja mam H/K BDS 880 (BDS 580 + HKTS 65) i bardzo fajnie się to integruje z rozwiązaniami Apple (Airplay odtwarza tylko dzwięk). Jak podłączysz Apple TV pod HDMI2 to może być obsługiwane pilotem od BDS-a. Po aktualizacji oprogramowania 1.01.2014 nawet Youtube i radio internetowe dodali.
Nie testowałem jak działa DLNA ale pliki MKV z napisami w txt z usb daje radę.
Co do brzmienia - nie mam porównania z niczym innym ale jak na moje ucho to ciężko się przyczepić.
Moje głośniki są bardziej pod kino domowe ale z muzyką też dają radę - szczególnie jak sub się odezwie :).
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zagra ok, tylko pamiętaj juz o nowych modelach kolumn z serii Studio. U mnie w mieszkaniu gra teraz BDS577 + JBL Studio 270 i basik ścieli się nisko.
 

rib

New member
Dzięki za info panowie, do gry wejdzie chyba linia x80 (jeszcze nie wiem czy 280 czy 580) i z tego co widzę to nadal można dostać Studio 190 a bardzo podoba mi się ich brzmienie więc po długim, bardzo długim czasie i wielu propozycjach z waszej strony mam swojego faworyta :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dzięki za info panowie, do gry wejdzie chyba linia x80 (jeszcze nie wiem czy 280 czy 580) i z tego co widzę to nadal można dostać Studio 190 a bardzo podoba mi się ich brzmienie więc po długim, bardzo długim czasie i wielu propozycjach z waszej strony mam swojego faworyta :)
Studio 580 wyższa półka :)
 
Do góry