KD/stereo - głośniki podstawkowe

zorba128

New member
Witam

Po raz n-ty zbieram się żeby kupić coś do posłuchania. Pokój 20m2 (podłużny - część do nagłośnienia to około 1/2 z tego). Budżet 2-2.5kpln. Muzyka/kino - choć chyba bardziej muzyka; bardziej rock niż umpa umpa.

Początkowo planowałem kupic zestaw 5.0, z podłogowymi frontami, ale teraz skłaniam się powoli do mniejszych głośniczków na podstawkach. Fronty musiałyby stać na podwyższeniu około 30cm, dodatkowo wysokość ograniczona do max 80-90cm - stąd pomysł na nieduże głośniki i podstawki rzędu 40cm.

Wstępny pomysł mam na coś w stylu VSX519+DV420 i do tego np Klipsch B2 (+C2?).

Pytania:
- Czy tego typu zestaw ma szanse zagrać porównywalnie do podłogowyh frontów z niższej półki?
- Czy są używane dodatkowe głośniki podczas słuchania stereo? (czy np głośnik centralny kd mógłby cos pomóc?)

Do kina pewnie przydałby się sub i jeszcze dwa surroundy, ale to sobie chyba zostawię na przyszłość.


podpowiecie cos?

pozdrawiam
marcin skruszony za niezdecydowanie :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
bardzo dobry pomysł do zmniejszonego pokoju będzie grać dobrze w tej klasie cenowej.
Ceny pytaj Blackninja- powinieś być mile zaskoczony i dopytaj go jeszcze o jakość końcową .
 

zorba128

New member
W tym tygodniu postaram się trochę pooglądać. Powinienem coś dopisać/skreślić z poniższej listy? Może jacyś faworyci?

Klipsch B2 (C2)
Tonsil Siesta Sat (Center)
Magnat Quantum 553 (51/53)
Tannoy Mercury F2 (FC)
KEF C3 (C6)
Dali Concept 1 (Center)

marcin
 

zorba128

New member
witam

Z wymienionych wcześniej słyszałem tylko B2 - i wniosek na pierwszy rzut oka jest taki - że chyba jednak te kolumny mogą być za małe na mój pokój. Dużo ciekawiej grał któryś Canton GLE (tylko chyba pomyliłem się zapisując model - więc nie podaje) - przy czym to już jednak nadwyręża budżet...

Tak więc po solidnej chwili namysłu chyba jednak będę się składniał do amplitunera stereo, do tego DVD i pary monitorów.

Podpowiecie jakieś ciekawe zestawy tego typu w założonym budżecie (2-2.5kpln)?

marcin
 
Do góry