KD RX-A1020+MA RX6 lub TX-NR818+ FOCAL CHORUS

approx

New member
Witam chce kupić zestaw kina i jestem po odsłuchach w sumie mam do wyboru dwa zestawy 5.0
Yamaha RX-A1020 + RX6, RXC, BXFX
Onkyo TX-NR 818 + Focal Chorius 716,700cc,705
oba zestawy są w podobnych pieniądzach Onkyo wychodzi 500zł drozej.
Moje pomieszczenie ma 25m2. Wykorzystanie zestawu to głownie TV , muzyka: house, elektro,trance, dance. Filmy mkV. Odtwarzacz BR nie posiadam ale później możne zakupie.
Sprzedawca twierdzi ze oba zestawy są z tej samej półki jak elektronika tak samo głośniki, ja zbytnio nie mam rozeznania w samej elektronice który jest bardziej funkcjonalny i praktyczny, może nowocześniejszy i lepszy na przyszłość. Ampli będzie podłączony do dysku sieciowego, tak samo funkcja radia internetowego będzie wykorzystywana możne w którymś z tych modeli jest ta funkcja rozbudowana lepiej? Co wybrać aby wybrać dobrze
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Przede wszystkim wg mie są za małe do 25 m
Powinens celowac w RX8 i Chorus 726.
Oba to bardzo fajne zestawy (rzeczywiscie w zblizonej polce), ale nie obejdzie się bez odsluchu. Ja np. wybrałbym Yamahe z Focalami, a nie z tak powiązanymi zestawami. Zapytaj Blackninja, moze u niego taniej
 

werf

Active member
Bez reklam
Krzysztofradio ma racje Yamaha i Focal fajny duet
Choć z RX też nie jest źle Za te 500 zł różnicy poszukaj raczej Rx a2020 więcej wyciśnie z tych kolumienek
 

approx

New member
Pewnie ze by zagrało lepiej z RX-A2020 i RX8 ale jak mi dołożycie to nie ma sprawy chętnie taki zestaw se fundnę. Co do cen Blackninja pytając go o cenę 1020 wraz z zestawem głośników to jego oferta wierzcie mi ale nie była nawet atrakcyjna ponieważ u siebie mam ten ampli o 680zł taniej i mówie o samej elektronice żeby nie było sprzęt pochodzi od dystrybutora.
Wybierając jeden z dwóch ampli których słuchałem to co lepsze wg was
 

werf

Active member
Bez reklam
Skoro masz taki wybór

Ja stawiam na zestawienie Yamaha+Focal
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Pewnie ze by zagrało lepiej z RX-A2020 i RX8 ale jak mi dołożycie to nie ma sprawy chętnie taki zestaw se fundnę. Co do cen Blackninja pytając go o cenę 1020 wraz z zestawem głośników to jego oferta wierzcie mi ale nie była nawet atrakcyjna ponieważ u siebie mam ten ampli o 680zł taniej i mówie o samej elektronice żeby nie było sprzęt pochodzi od dystrybutora.
Wybierając jeden z dwóch ampli których słuchałem to co lepsze wg was
Musisz dokładnie przyjrzeć się czy to 1020 lub czy pochodzi z audioklanu.
 

Mah

New member
Podepnę się do tematu... mam amplituner RX-A820 wraz z B&W 602.5 i gra to na powierzchni ok 30 m2 i mam wrażenie, że kolumny są za małe i nie pokazują potencjału ampli ;)
Na co poradzilibyście ewentualnie wymienić kolumny przy założeniu 80% KD i 20% muzyka.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zgadza się, akurat ampli nie jest zly do tych kolumn, ale potrzebujesz większych i mocniejszego ampli, inna sprawa, że ze wzmakiem stereo byłoby dużo lepiej.
 

Mah

New member
Niedokładnie się wyraziłem ;) Mam system 5.0 oparty na B&W plus do tego sub Velodyne. Planuje zmienić fronty ale nie koniecznie muszą być f-my B&W. Ampli musi zostać bo nie dawno był kupiony.
 

Mlo

New member
u mnie na 23m RX6 i Denon AVR-2113 (2x118 W w stereo ) gra super i starcza mocy
generalnie Monitor Audio z elektroniką Denon gra dobrze
chociaż pożyczyłem ostatnio wzmacniacz lampowy Yaqin MC-10L od kolegi to dopiero fajnie gra stereo
 

Mlo

New member
przed zakupem też zastanawiałem się nad Yamaha RX-v673 odsłuchałem nie powiem było dobrze ale Denon lepiej mnie zaspokoił :krol:
Trzeba samemu posłuchać to zawsze jest subiektywne odczucie
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie:). W kinie one grają bardzo podnie, ciężko wychwycić różnice, jedynie w stereo denon trochę przoduje. Jak ktoś myśli o wzmaku stereo, to wariant dobrego stereo w ampli można sobie darować:)
 

finger

Member
Nie wiem jak w najnowszych Denonach lub w wyższych wersjach Audyssey, ale Yamaha ma m.in. ręczny EQ w YPAO i można precyzyjnie ustawić dźwięk pod siebie :cool:
 
Do góry