KD ok 5k pln glownie do PS3

vers

New member
Witajcie!

Posiadam telewizor Sharpa 52''DH77, PS3 oraz w niedługiej przyszłości tuner cyfry+ (jeszcze nie wiem, czy taki defaultowy, czy jakis ferguson), oraz jakis starszy odtwarzacz DVD (raczej zbedny, przy ps3). Dodatkowo z posiadanego sprzetu - Ipod Touch.

Postanowiłem zakupić do tego zestaw kina domowego. Rola sprzętu to mniej więcej 50% gry, 30% filmy, 20% muzyka (głównie hip-hop). Ilość muzyki pewnie będzie zależała od tego, czy można podpiąć Ipoda, czy nie. Jeśli nie, to raczej tych 20% nie nabije.

Pokoj to ok 20m2 w kształcie prostokąta, z jedną dłuższą ścianą po skosie (mniej wiecej metr od podłogi zaczyna sie skos). Telwizor stoi na jednym z krótszych boków.

Cena jaką mogę zapłacic to około 5k pln

Ampli:
-Denon AVR 1911
-Onkyo 608
-HK 260

Głosniki
-JBL cinepack
-cos innego:)

Co do moich wymagan mogloby pasowac najlepiej? Wiem, ze i tak bede musial tego odsluchac zanim wybiore, ale chcialbym posluchac propozycji specjalistow:)

Nota bene zupełnie nie wiem, gdzie odsłuchać sprzęt. Jestem z Torunia, wiec w gre wchodzi Torun, Bydgoszcz, ewentualnie Poznan, w ktorym jestem regularnie. AVR 1911 sluchalem w sklepie Denona, (ale na nieznanych mi glosnikach) i prezentowal sie calkiem fajnie. Nie mam jednak zadnego porownania, ani miedzy ampli, ani glosnikow. W saturnie gosc powiedzial mi, ze moze mi jedynie wlaczyc onkyo z muzyka na dwoch Klipschach RS52, wiec totalna beznadzieja i zero pomocy. Jest jakis sklep ze specjalistami w tym zakresie i wyborem sprzetu roznych producentow?

Co do Ipoda to wiem, ze Denon po USB odtwarza, a pozostale ampli?

Z gory dziekuje za uwagi:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli gównie do kina to oparłbym się na Onkyo 608 i
Klipsch F3 i do muzyki też będzie extra i mieścisz się w klasie cenowej.
 

killpit

New member
Obstaję za 608+ Klipsch F2 do tego suba i zestaw jak marzenie sam się zdziwisz jaka to jakość i dynamika połączona z przestrzennością.
 

vers

New member
Dzieki. sub do tego jaki? sub 10? czy moze z innych stajni?

PS. i wie ktos gdzie w w/w miastach mozna dokonac odsluchu?
 

damian820927

New member
Bez reklam
Onkyo 608 i tak jak kolega Kiki mówi Klipsch F3set duża dynamika, a jeszcze nakierowałbym Ciebie na JBL ES set w kinie i grach SUPER
 

vers

New member
Posluchalem muzyki na zestawach onkyo 608 i hk avr 260 z kolumnami Klipsch F3 i JBL es 80 i musze przyznac, ze znacznie lepiej brzmialy Klipsche i onkyo tez bardziej mi lezalo. Odnioslem wrazenie przy przelaczaniu z JBL na Klipsch jakby ktos drzwi otworzyl, bo JBLe jakies przytlumione byly..

F3 set z sub10 nie bedzie za mocny?
 

vers

New member
Dzięki panowie za rady.

Ostatecznie zdecydowałem się na Onkyo 608 + Klipsch F3/C2/B2 + Sub 10 + stacja dokujaca do ipoda DS-A1

Pytanie moje teraz jest takie: Jakimi kablami połączyć głośniki z ampli, żeby nie stracić na jakości dzwięku? Czy do F3 powinny być znacznie lepsze niż do reszty zestawu? Czy ustawienie frontów po bokach telewizora jest prawidłowe (wtedy metrowy kabel mi starczy), czy powinny stać w rogach pokoju?

Z gory thanks!
 
Do góry