KD do otwartego salonu 26 m2

Carl_2

New member
Witam wszystkich pierwszomajowo!

Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu KD. Przeczytałem na naszym forum wiele wątków i mniej więcej wiem już o co biega, na co warto zwracać uwagę, a czym szkoda sobie zawracać głowę. Dzięki więc wielkie wszystkim Wam, którzy dzielicie się swoją wiedzą i doświadczeniem!

Nie ukrywam, że jest to mój pierwszy sprzęt, więc doświadczenie mam zerowe. Nauczywszy się jednak co nieco, proszę o opinię w sprawie moich „przymiarek”. Czytałem już wiele wątków w stylu co kupić do 3 tys., stąd wstępnie już coś wiem, ale chciałbym, abyście wypowiedzieli się co do trafności wyboru w odniesieniu do pomieszczenia i współgrania ampli z odpowiednimi kolumnami.

KD ma być w salonie o pow. ok. 26 m2, otwartym z jednej strony na jadalnię (9 m2), a z drugiej na hol (14 m2). Projekt domu można zobaczyć na stronie: projekty-domow-pietrowych.eu/images/324/rzut_1_mr_d12_przytulny_-_wariant_i_murator_tmb1.jpg (po wklejeniu w pasek adresu - ach te ograniczenia :roll:)

Przeznaczenie: trudna sprawa, ale szacować możemy 50% muza, 50% film
Muza: Pink Floyd, Jethro Tull, Dire Straits, Sting, U2, ale mam też dzieci, które słuchają przeróżnych różności ;-/

Moje typy:
1. Denon 1611
2. Onkyo 578

Chyba, że powiedzie mi, iż to będzie za słabe na moją przestrzeń, albo na kolumny, to (ewentualnie):
3. Denon 1911
4. Onkyo 608

Kolumny (bez suba - przynajmniej na razie):
1. Jamo 608
2. Jamo 606
3. QQ5000

Budżet: z założenia 3 kzł, co nie oznacza, że jeżeli mi powiecie, że nie warto, to nie dołożę (ale w granicach zdrowego rozsądku :-/).
Finansowo odpowiada mi więc najbardziej ampli z pkt. 1 i 2 + jamo 608 najchętniej, ale jak to zagra? :roll:
 
Ostatnia edycja:

ThePepe

New member
Bez reklam
Do takiego metrażu to raczej Jamo 608. Rozumiem że telewizor jest na przeciwko kanapy, czy bardziej w rogu? Jak planujesz rozstawić kolumny?
Co do ampli to musiałbyś posłuchać który Ci bardziej odpowiada w połączeniu z tymi kolumnami
 

Carl_2

New member
Rozumiem że telewizor jest na przeciwko kanapy, czy bardziej w rogu? Jak planujesz rozstawić kolumny?
W trakcie budowy poczyniłem pewne zmiany - w holu są schody, a po prawej (patrząc w kierunku TV) jest jeszcze kominek.
TV jest na ścianie, naprzeciw kanapy. Fronty obok TV, tył na ścianie, centralny - oczywiście - pod TV. Mniej więcej tak:
 

Attachments

  • ParterTV.jpg
    ParterTV.jpg
    169,1 KB · Wyś: 113

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli 50% do muzyki to zdecydowanie inny kierunek .
Musisz zaczynać od Harmana AVR 255 i kolumny raczej Dali , chyba że zabraknie kasy to Jamo 608. Potrzebujesz większej dynamiki do takiego układu pokoju. Chodzi o to aby dźwięk Ci nie uciekał.
 

Carl_2

New member
jeśli 50% do muzyki to zdecydowanie inny kierunek
Tak jak pisałem w pierwszym poście, z racji tego, że to mój pierwszy sprzęt, to oszacować ile muzy, a ile filmu nie jest prostą sprawą. Dotychczas słuchałem głównie mp3, więc to inna bajka...

kiki, o HK pomyslę (czyt. posłucham gdzieś), a czy jako alternatywę, przy opcji więcej kino, mniej muzy, mogę coś myśleć o Denon 1611 lub Onkyo 578, czy będzie to zdecydowanie pomyłka i trzeba się skupić na modelach 1911 lub 608?

Jeśli chodzi o Dali, to trochę za wysoka półka, przy Dali Concept 6 zbliżamy się już do 5 tys. (z moich wyjściowych 3 :neutral:), więc raczej jamo. Z Waszych dwóch postów wnioskuję, że patrzeć w kierunku jamo 608, czyli przy 606 może być za cienko... czy dobrze rozkminiam?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to w takim zestawieniu Denon 1611 + jamo 606 . Ale kasy wystarczy chyba na Harmana , dopytaj o ceny Blackninja.
 

Carl_2

New member
Widzę, że muszę się coś "douczyć" o HK, bo jakoś nie brałem go na poważnie pod uwagę... a może to mój błąd.

Co do budżetu, to tak jak pisałem, mogę wyjść kilka stówek ponad te 3 tysi, stąd brałem też pod uwagę wyższe modele Denna i Onkyo, a także kolumny Jamo 608.

No właśnie co do kolumn - różnica (w cenie) pomiędzy 606, a 608 nie jest duża. Jest więc pytanie czy do tych moich metrów kwadratowych, dodatkowo otwartych na następne metry nie lepiej byłoby wziąć Jamo 608? Porównując ich budowę widzę, że 608 ma woofer 25 cm (czyli o 5 więcej niż 606) i dodany trzeci średni. Oczywiście wiem, że mogę posłuchać gdzieś w sklepie i sam porównać, stąd pytam jaka może być różnica w mojej przestrzeni. Czy ktoś coś może w tym temacie doradzić?
 
Do góry