KD do 3500zł(do PS3/Filmy)

barto

New member
Witam wszystkich!
Otóż zwracam się do was z prośbą o doradzenia wyboru kina:). Byłoby to moje pierwsze KD, dlatego też jestem raczej laikiem w tych sprawach.Jednak chciałbym, żeby było to dobre KD, które wystarczyło by na dłuższy czas.Sprzęt ma być głównie użytkowany do PS3(40%), filmy(40%), no i oczywiście słuchania muzyki, ale to w trochę mniejszym stopniu (20%), jakaś impreza od czasu do czasu, no i oczywiście do posłuchania w samotności;).Jeżeli chodzi o muzykę, to w większości electro, ale też innego gatunki wchodzą w rachubę. Natomiast jakieś dane dotyczące pomieszczenia, w którym będzie się znajdować sprzęt, to pokój o powierzchni ok. 20m kw., w późniejszym czasie będzie troszkę większe pomieszczenie, gdyż obecne mieszkanie wynajmuję. Wysokość pomieszczenia to 2,5m. Sprzęt miałby być podpięty pod tv Panasonic TX-P42S20(zakupiony z radą tegoż to forum:D), za Blu-ray służyć będzie PS3, w późniejszych planach dokupienie jakiegoś innego Blu-ray. Z tego co zdążyłem wyczytać w innych tematach dość często wspominany jest ampli Onkyo 608+ głośniki Klipsch F1/jamo 606. Jednak nie wiem czy takie zestawienie było dobre dla sposobu użytkowania tego sprzęty przeze mnie. Sprzęt będzie zakupiony za jakieś 1-1,5 miesiąca, ale chcę zrobić rekonesans jaki sprzęt wybrać, jaki będzie dla mnie odpowiedni. Ewentualnie zdobyć namiary gdzie mógłbym dostać taki sprzęt w miarę dobrej cenie;).
Dziękuję z góry za wszelką pomoc i porady:)
Pozdrawiam
 

barto

New member
Zdecydowanie dużo czasu, ale po prostu chciałem się za wczasu dowiedzieć jaki sprzęt byłby dla mnie najodpowiedniejszy:)...A jakie inne zestawienie mógłbym brać pod uwagę niż Onkyo 608 i Klipsch F1. Moglibyście mi coś doradzić, wtedy miałbym porównanie na różnych sprzętach, a za razem miał różne wersje do wyboru.
Pozdrawiam
 

barto

New member
Dzięki wielkie za radę:). W poniedziałek, albo wtorek postaram się znaleźć sprzęt w sklepach i odsłuchać go. Poinformuje o wrażeniach:)
Pozdrawiam
 

barto

New member
Właśnie przeglądałem jak wygląda sprzęt, który mi poleciłeś i głośniki (bynajmniej Dali Concept i JBL ES) troszkę ponad mój budżet:/..Chciałbym się zmieścić w kwocie ampli+głośniki do 3500+/- zł.
 

barto

New member
Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące ampli...Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jaka jest różnica między Onkyo 607, a 608? Czy ta różnica jest aż tak znacząca, że dobrym pomysłem byłoby uderzać w Onkyo 608?
pozdrawiam
 

barto

New member
Postaram się w tygodniu odsłuchać na SR608 Jamo 606 i Klipsch F1...Wtedy będę miał jakieś porównanie.W tej chwili jestem zagranicą i wolnej chwili zajrzałem do "podobno dobrego sklepu audio" i pan obsługujący mnie stwierdził, że nigdy o wyżej wymienionych głośnikach nie słyszał;/...Także trochę szkoda, że nie mogłem posłuchać jak grają...Ale dzięki wszystkim za rady:)
Pozdrawiam
 
Do góry