KD czy soundbar do małego pokoju

simen

New member
Witam,

Potrzebuje kupic kino domowe. Pokoj jest mały 3 x 3.5 m. Obraz wyświetlany z projektora (optoma hd33) bezpośrednio z komputera. 70% to filmy a 30% to muzyka. No i mam dylemat co lepiej kupic. Budżet około 3000 płn. No wiec:

Jakiś amplituner np. Demon x1000 plus zestaw głośników np. Haraman kardon htks 30

Zestaw onkyo S9405thx wyglada i gra całkiem niezle ( jak na moje ucho i w takiej hali jak media markt. Ma małe ale drewniane kolumny, może wiec jest lepszy od np. Wyżej wymienionych kolumn harmana ?

A może tak chwalony tutaj soundbar philips htl 9100. Tutaj nie byłoby problemu z kablami, aczkolwiek słuchałem go w media markt i nie zrobił na mnie wrażenia (ale sub nie był podłączony no i hala sklepu to nie mój mały pokoj). Koncepcja mi się podoba ale czy to aby na pewno gra na tyle dobrze.

Nie za bardzo chce dużych kolumn bo pokoj jest mały i mogą one zasłonić cześć ekranu.

Bardzo proszę o pomoc bardziej doświadczonych.
 

collider

New member
Bez reklam
Słuchanie tego Philipsa bez suba nie miało sensu, gdyż w soundbarach to właśnie sub robi największą robotę.
Zamiast "Demona" :) na twoim miejscu wziąłbym pod uwagę Harman Kardon 151, który ładnie by się zgrał z głośnikami tej marki.
Osobiście polecę ci Pioneera VSX 923 plus Boston Acosutics Soundware XS 5.1.
 
Ostatnia edycja:

simen

New member
No właśnie slyszalem duzo dobrego o głośnikach boston acqustic . Newet wersja S 5.1 jest do kupienia w dobrej cenie 1700 płn.

Ale czy to będzie lepiej grało niż drewniane kolumny onkyo? W kinie pewnie nie będzie wielkiej różnicy ale w muzyce może juz tak? W końcu to tylko malutkie głośniki a w onkyo mamy juz dwudrozne.

A może lepiej saundbar. Dużo to tańsze a może i daje rade. Ach za duży wybor:-D
 

collider

New member
Bez reklam
No właśnie slyszalem duzo dobrego o głośnikach boston acqustic . Newet wersja S 5.1 jest do kupienia w dobrej cenie 1700 płn.

Ale czy to będzie lepiej grało niż drewniane kolumny onkyo? W kinie pewnie nie będzie wielkiej różnicy ale w muzyce może juz tak? W końcu to tylko malutkie głośniki a w onkyo mamy juz dwudrozne.

A może lepiej saundbar. Dużo to tańsze a może i daje rade. Ach za duży wybor:-D

Te Bostony S zagraja bardzo dobrze. Ja bym wolal je od tych Onkyo. Szczerze.
 

eedviking

Banned
Tak sobie pomyślałem, a może do małego pokoju zabangla Ci to co ma mój syn powiem ,że naprawdę daje radę i nie jest drogie...

Panasonic SC-BTT460

sc-btt460epk.jpg
 

simen

New member
No i kupiłem bostony. Taka cena się prędko nie powtórzy. Teraz tylko musze znaleźć fajny amplituner.

Dzięki wszystkim za pomoc.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Słuchanie tego Philipsa bez suba nie miało sensu, gdyż w soundbarach to właśnie sub robi największą robotę.
Zamiast "Demona" :) na twoim miejscu wziąłbym pod uwagę Harman Kardon 151, który ładnie by się zgrał z głośnikami tej marki.
Osobiście polecę ci Pioneera VSX 923 plus Boston Acosutics Soundware XS 5.1.
Ja bym połączył AVR151 i HKTS35, dużo lepsze od Bostonów.
 

collider

New member
Bez reklam
Sa gusta i guscidla. Mam nadzieje, ze sluchales tych Bostonow? Moim zdaniem absolutnie nie sa gorsze a ich zaleta jest rozmiar.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Rozmiar jest odwrotnie proporcjonalny do dźwięku w pewnym zakresie :)
Słuchałem obu Boston przyjemny i mały, Harman większy i cięższe ale i lepiej grają.
 
Do góry