KD - co wybrać

kapi81

New member
Witam,

chcę kupić zestaw KD nie przemawia do mnie kupno przez neta więc szukałem po krakowskich sklepach (budżet 4k) i znalazłem 2 opcje denon/yamaha:

cała Yamaha: RX-V365, DVD-S663, NS8900/NSP8900 - 3799 zł (zastanawia mnie różnica cen 1 i 2 yamahy)
cała Yamaha: RX-V465, DVD-S663, NS8900/NSP8900 - 4369 zł
cała Yamaha: RX-V565, DVD-S663, NS50/NS-P60 - 3847 zł

albo
Denon: AVR-1910, DVD-1740, Wharfedale DIAMOND 10.4 SET 4599zł
Denon: AVR-1610, DVD-1740, Wharfedale DIAMOND 10.4 SET 3999zł
Denon: AVR-1610, DVD-1740, Wharfedale DIAMOND 10.5 SET 4199zł
Denon: AVR-1610, DVD-1740, Wharfedale DIAMOND 10.6 SET 4599zł

ceny w salonie z denonem są trochę przesadzone (wyglądają jak ceny w katalogu producenta więc myślę że da się je zniżyć).

Czy takie zestawienia są sensowne? Chciał bym się zmieścić w 4k za całość. W necie widziałem dużo tańsze oferty ale mam jakieś uprzedzenia. Komfortowo jest pomacać przed kupnem. :)

Czy za tą kasę są to dobre opcje czy może potrafi ktoś zaproponować coś bardziej interesującego, jak jeszcze mógł bym to kupić w krk to było by idealnie.

Dzięki!!!

Bardzo będę wdzięczny za wszystkie rady - od 5 dni strasznie męczy mnie ten temat i chciał bym go zamknąć i do tego być zadowolonym z zakupu, może ktoś stąd potrafi dać dobrą ofertę i przekonać mnie do negocjacji ;) online.

Zauważyłem że dużo mówi się tu o onkyo... tak że otwarty jestem na każdą mądrą sugestię.
 
Ostatnia edycja:

killpit

New member
Głośniki Whardefale seria 10 totalnie nie udana pod względem dzwięku lepiej seria 9.5
Osobiście poszukałbym Klipsch F1,F2,F3 pozamiata dzwiękowo te zestawy które wymieniłeś a co do elektroniki to również wart uwagi jest Onkyo 607 HIT!!! może nowa 608 620W,THX,DSX,3D-1.4HDMI itd... brak konkurenta w tej cenie.
 

blackbrother

New member
Ostatnio byłem w MM w Gdańsku i słuchałem zestawu na klipsch f1 i powiem ze zrobiły na mnie niesamowite wrażenie graja rewelacyjnie w tej cenie nie brakuje im nic no i elektronika Onkyo powiem tak niesamowity zestaw ja za te pieniądze. Słuchałem równiez Denona na Wharfedale DIAMOND 10.5 iiiiiiiiiiii totalna porażka grały tak jakby były odwrócone do ściany i w dodatku jakby przykryte jakims kocem co za porazka sama średnica nic wiecej zero basu żadnych praktycznie wysokich tonów. Nie polecam mam takie wrazenie jakby Denon spoczał na laurach i podpierał sie tylko marką.Brak słow.Polecam ci wziąć Onkyo na f1 ciężko ci bedzie znależc cos lepszego w tej cenie.;)
 

kapi81

New member
Zainteresowaliście mnie trochę tym oknyo i klipshami tylko pytanie czemu polecacie 607 a nie coś z 5.1 warto to 607 rozpatrzyć (cena ma dla mnie też znaczenie)? I co do klipshow to trochę drogo to wychodzi ale mógł bym odpuścić dvd w pierwszym rzucie :) i zastanowić się nad onko 607/608 plus te klipshe - jestem teraz w pracy i trochę ciężko mi szukać - wieczorem popatrzę na ceny, ale strasznie mnie to mierzi :) ktoś może podać przybliżone kwoty zestawu klipsh z f1 (5.0) z onkyo 607/608 ewentualnie dvd jakieś.

Dopiero 12:00 i do wieczora nie będę mógł pracować przez te rozkminki.;)

Dzięki.
 

killpit

New member
Radzimy wziąć 607 ponieważ w muzyce odczujesz sporą różnice.608 to najnowszy model najważniejszą różnicą jest 3D-1.4Hdmi jest to w tej chwili najlepszy ampli w swojej klasie cenowej.Głośniki to naprawdę pożądna marka i jakość.Zapytaj Blackninje o cenki robi najlepsze.
P.S.Pamiętaj głośniki najważniejsze a i na ampli nie oszczędzaj :) To idealna kompozycja.
 

kapi81

New member
@killpit
P.S.Pamiętaj głośniki najważniejsze a i na ampli nie oszczędzaj :) To idealna kompozycja.
;) Wiem że możliwość nie oszczędzania to idealna kompozycja ale trzeba to dopasować do realiów.

Poważnie się zastanowię nad tym co piszecie, wieczorem zrobię rekonesans cenowy, poczytam to i owo - jednak bardzo przekonuje mnie to co piszecie, ponieważ w wielu postach widzę takie propozycje od różnych osób.

Rozumiem że blackninja prowadzi jakąś sprzedaż a do tego w konkurencyjnych cenach - ale ja mam jakieś zacofane podejście do tematu kupna przez neta, taka forma sprzedaży naprawdę mnie lekko przeraża ale cóż kiedyś trzeba spróbować.
 
Ostatnia edycja:

kapi81

New member
Odnośnie pomieszczenia, ogromnym ono nie jest, aktualnie jest to pokój prawie kwadrat (4,5m x 4m) docelowo (~2lat) poddasze ~30m2.

Wracając do ceny, skrajnie-ekstremalnie :) mógł bym za pierwszym rzutem kupić amplituner i fronty w cenie max 4-4,5k.
 

kapi81

New member
Te pomieszczenie to masz ogromne?
Czemu takie pytanie? Czy zestawienie wydaje się przesadzone? Nie chciał bym kupować niczego na wyrost tylko to co najlepiej będzie pasowało za taką kwotę, dlatego np ampli 7.1 nie przemawia do mnie jak wiem że tylu głośników nie podłącze, chyba że tu chodzi o jakość dźwięku jaki z tych pudełek będzie wychodził.
Mało wiem dlatego pytam ludzi doświadczonych :)
Wiem że wg tego co tu wszyscy piszą liczy się tylko odsłuch i nic więcej ale gdybym chciał słuchać wszystkiego co mi wyda się interesujące to nawet nie wiedział bym od czego zacząć. :)
Pzdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
spokojnie wystarczy Ci Klipsch F1 - tym bardziej że jest w extra cenie. Do tego Onkyo 608 i będzie super.
 

kapi81

New member
Klipsch robi dobre wrażenie i jak patrzę po cenach to kupując cały secik głośników + ampli zmieszczę się w moim przedziale.

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz co do amplitunerów które tu zostały wymienione, KD zostaje bezdyskusyjnie i teraz który z nich będzie najlepszy do zwykłej muzyki?

Chodzi mi o KD z zestawem głośników które będzie relatywnie do ceny i tego iż jest to KD najlepszym wyborem do muzyki.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak wybierasz zestaw do większego pomieszczenia tego 30m2 to coś takiego:
TX-SR607 minimum, Klipsch f2+2c+b2 minimum, a najlepiej zestaw na F3. Suba za jakiś czas się przyda.
 

kapi81

New member
Myślę że klasa onkyo tx-sr607/608 i klipsche F1/F2 to maksimum na co mogę sobie pozwolić - a i tak jeszcze nie do końca orientuje się jaki koszt mnie czeka, kiedy patrzę na ceny głośników i amplitunera osobno to wygląda że lekko przekracza to mój budżet :/ chyba że przy kupnie jako 'zestaw' wyjdzie taniej.

Lekko przeobraziło się to co chciałem kupić w sensie ile i za ile :)

Przez najbliższe 2 lata będzie to pomieszczenie ~17m2, a przez ten czas na 100% dokopię suba.

Jaka będzie różnica między tx-sr607/608 w porównaniu do ceny?
Rzucać się na Klipsch F2? Parametrami te głośniki wyglądają dość potężnie.

Teraz trzeba pomyśleć gdzie kupić i za ile :)
 

killpit

New member
Również brałbym F2 i do tego 607 to idealne połączenie.Natomiast co do cen to kolega Blackninja tobie pomoże na pewno.:eek:k:
 

kapi81

New member
Wielkie dzięki wszystkim za pomoc, za nim zacznę rozmawiać o cenach to trzeba pochodzić po sklepach - chciał bym to zobaczyć i usłyszeć :)

I żeby rozmawiać o cenach trzeba mieć jakąś cenę wyjściową - tak że do weekendu daje sobie pas z rozkminkami co kupić bo przyznam że to męczące, przez weekend pochodzę po sklepach może gdzieś znajdę i zacznę negocjacje.

Tak że na razie wielkie dzięki, za stanowcze odpowiedzi ;)
 

kapi81

New member
100% zmiana, byłem, posłuchałem, uwierzyłem:)

Kino domowe nie umywa się do stereo :D jeżeli chodzi o muzyke hehe słuchałem stereo amplitunera za 2k i KD za 3 do 4k i nie ma porównania, owszem KD grało bardzo ładnie ale jak potem usłyszałem stereo - te same utwory,te same głośniki to oszalałem z wrażenia.

I tak, chcę kupić DENON DR-A700, głośniki CANTON GLE470 i taki zestaw mam za 3950 zł opłaca się?
Niestety muszę się dość szybko decydować. Amplitunera jestem pewien co do głośników zastnawiam się czy mógł bym wybrać lepiej - słyszałem (na dużej przestrzeni) i bardzo mi się podobało, słuchałem też klipschow f1 i jakichś jamo, najbardziej spasowały mi te cantony.

Proszę o jakieś szybkie opinie ;P

Dz i pozdrawiam.
 

killpit

New member
Denon w stereo hmm chyba nie słyszałeś NADa,Audiolaba,Rotela...
Otrząśnij się i posłuchaj dobrego stereo.
Cantony raczej krzykliwe niż szczegółowe posłuchaj M.A. KEFa,Paradigm...
 
Do góry