KD 5000-6000 PLN - prosba o porade/oferte

tomilee

New member
Witam, Mam prosbe o pomoc w wyborze zestawu kina domowego. Warunki - mieszkanie 20m2, 90% film, istotny jest dla mnie kolor kolumn (wisnia lub buk), cena za zestaw do 5-6 tys PLN. Do tej pory uzywalem Onkyo 606 wiec prawdopodobnie zdecyduje sie na 616, mam problem z doborem kolumn do tego amplitunera.
Pozdrawiam
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli głównie do filmów to Onkyo 616 będzie dobrym wyborem. Do tego kolumny Jbl Studio 190+130+120c. Na suba może braknąć kasy, więc jego zakup możesz odłożyć na później. Napisz na PW do blackninja w sprawie wyceny.
 

tomilee

New member
Dzieki za odpowiedz. Dostalem oferte na Kef IQ50/10/60c/Celestion S-80, nie moge znalezc opinii dotyczacych tego zestawu i nie wiem czy bedzie to lepszy wybor niz Studio 190. Co sadzicie na ten temat?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kef IQ50 to zupełnie inny typ kolumny. Są dość delikatne, nadają się do spokojnej muzyki (np. gitarowej). Nie wiem czy na Twój metraż nie będą za małe. Rozmiarowo bardziej IQ70.
 

tomilee

New member
W moim przypadku zdecyduje sie raczej na Onkyo poniewaz wczesniej uzywalem amplitunera tej samej firmy, mysle o tym ze obsluga bedzie podobna jak w 606, plusem jest tez 3-letnia gwarancja. Biore pod uwage to, ze zgodnie z tym co zdazylem przeczytac na forum sa jakies problemy z 616, ale sa one rozwiazane po aktualizacji oprogramowania.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lepszym, niż konkurencja z tej samej półki cenowej? Jeśli tak, to dlaczego?

PS. W innym temacie na forum poszukuję odpowiedzi na podobne zagadnienie.

Moim zdaniem za Onkyo przemawia dobre wyposażenie i mocny zasilacz. Są to ważne cechy jeśli ktoś szuka dobrego amplitunera głównie do oglądania filmów. Mniej mi się podoba brzmienie Onkyo w stereo, ale to już rzecz gustu.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
W moim przypadku zdecyduje sie raczej na Onkyo poniewaz wczesniej uzywalem amplitunera tej samej firmy, mysle o tym ze obsluga bedzie podobna jak w 606, plusem jest tez 3-letnia gwarancja. Biore pod uwage to, ze zgodnie z tym co zdazylem przeczytac na forum sa jakies problemy z 616, ale sa one rozwiazane po aktualizacji oprogramowania.
Jesteś pewien, że z polskiej dystrybucji z 3 letnią gwarancją? Wg informacji na stronie onkyo.pl
"Informujemy, że z dniem 1 sierpnia 2012 roku inne formy przedłużenia czasu opieki serwisowej tracą ważność. Produkty dystrybuowane przez E.I.C. Sp. z o.o. posiadają standardowo gwarancję 24 miesiące." ---> Onkyo - Serwis » Gwarancja przedłużona
 

TajGer

New member
"Z dniem 1 sierpnia firma E.I.C. Sp. z o.o. oferuje odpłatne przedłużenia opieki serwisowej dystrybuowanych przez siebie na terenie Polski wybranych produktów firm: Onkyo, Teac, Klipsch, Tannoy, Quadral, M-Audio. Nowe zasady dopuszczają dodatkowy zakup: rocznych, dwuletnich lub trzyletnich okresów dodatkowej opieki serwisowej w oparciu o zapisy warunków gwarancji standardowej.
Równocześnie informujemy, że z dniem 1 sierpnia 2012 roku inne formy przedłużenia czasu opieki serwisowej tracą ważność. Produkty dystrybuowane przez E.I.C. Sp. z o.o. posiadają standardowo gwarancję 24 miesiące."

Jest mozliwosc dokupienia dodatkowych 12-mcy
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Owszem, dokupić można, ale z kontekstu wynikało, że przy zakupie otrzyma (otrzymał) 3 letnią gwarancję. Nie pisał, że trzeba dokupować osobno, a to sugeruje, że sprzęt pochodzi z innej, niż oficjalna dystrybucja EIC. Wiele sklepów i sprzedawców zachęca w ten sposób do nabywania sprzętów, dając m.in. dłuższą gwarancję, ale nie dystrybutora czy producenta, ale własną, sklepową. A później ewentualne naprawy u Pana Kazia w serwisie osiedlowym... Ja dziękuję za taką gwarancję.
 
Ostatnia edycja:
Do góry