KD + 2 kolumny o 'ciepłym' brzmieniu

Tiqus

New member
witam,
Dziś okazało się, że nie jestem audiofilem. Słuchałem stereofonicznej yamahy R-S700, oraz kd yamaha rx-v671 i dźwięk wydawany przez kinowy amplituner bardziej mi się podobał. Słuchałem ich z mission m33i oraz mission mx4. Te pierwsze głośniki były za 'jasne', te drugie w miarę przyzwoite. Zdałem sobie również sprawę, że preferuję brzmienie wybitnie ocieplone (musiałem ostro zjechać z wysokich tonów w S700), wysokie tony mogły by 'prawie' dla mnie nie istnieć. Środek zakresu jest dla mnie najważniejszy z przesunięciem w kierunku basów (basy w mx4 były dla mnie wystarczające). Muzyki słucham znacznie ciszej niż przeciętny słuchacz w granicach od -30dB do -20dB (z przewagą -30dB).

Mam do Was ogromną prośbę o pomoc w wyborze sprzętu. Ze swojej strony zobowiązuję się w pierwszej kolejności rozpatrywać zakup sprzętu u formumowiczów :) Po przesłuchaniu sprzętu gdzieś w 3mieście.

MIESZKANIE:
Pokój w bloku z wielkiej żelbetonowej płyty.
18 m2, z jednej strony szafka rtv i dwa głośniki, a z drugiej w odległości 3,5 metra - sofa, a za nią szafki billy prawie pod sufit z książkami. Na prawo okna i wyjście na balkon, po lewej ściana i 'brak ściany' z widokiem na korytarz.


MUZYKA:
CD: poważna (zwłaszcza fugi i kantaty Bacha, bardziej kamerlana niż symfoniczna, skrzypce, wiolonczele, fortepian), jazz, blues (więcej jazzu niż bluesa), spokojny Rock, Pop (Sting, Waits, Cassidy, Nick Cave, Kazik), wokal (Wysocki, Kaczmarski, Gintrowski).
RADIO: PR II Polskiego Radia, 3-ka, (radio internetowe potrzebne gł. do stacji tematycznych - muzyka barokowa, jazz, blues).

CHĘĆ ZAKUPU:
-amplituner z radiem internetowym do max 2000pln (im taniej tym lepiej), a więc któryś z poniższych (ważne aby miał jak najbardziej 'ciepłe brzmienie'):
- Onkyo tx-nr509
- Onkyo tx-nr609
- Pioneer vsx-921
- Yamaha rx-v671
- ewentualnie Denon avr-1912, ale on raczej na razie zbyt drogi jest...

pytanie: Czy któryś z w/w może posiadać bardziej "ciepłe brzmienie" niż Yamaha rx-v671 ?


- kolumny stereo z jak 'najcieplejszym brzmieniem' i w miarę dobrym basem w cenie ok. 2000pln.
Mission-y mnie nie zachwyciły. Lepszy od M33i był MX4, ale czy moglibyście wskazać, które głośniki stereo (wolałbym podłogowe, ale jeśli jakieś modele podstawkowe mogą być warte posłuchania to proszę o typy) były by cieplejsze od mission mx4.

Z góry dziękuję za pozytywny odzew!


p.s. przeczytałem recenzję głośników TANNOY Mercury M2 i się w nich zakochałem :) . Niestety już ich nie produkują :-( Czy Tannoy V1 lub V4 mają podobne brzmienie co M2 ? Czy może inne kolumny o ciepłym brzmieniu, spokojnej górze, rozbudowanej średnicy i odpowiednim basie w cenie około 2000pln za parę?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do muzyki , nie wiem jak odsłuchiwałeś i gdzie .Ale wzmacniacze zawsze lepiej grają niż amplitunery. Może sprzęt który słuchałeś był źle skalibrowany.
Ale ok.
Jeśli ma być ampli - to zdecydowanie muzyczny :
Harman AVR 165
Marantz 1601
Onkyo 609

Kolumny stereo:
Dali Concept
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Z tego co opisujesz do gustu przypadną Ci HK i Tannoy, podstawkowe na tak duże pomieszczenie będą za słabe więc w grę wchodzą podłogówki.
Do przesłuchania masz AVR265 z radiem net i Tannoy V4.
 

Tiqus

New member
Dzięki za podpowiedzi!
Muszę namierzyć jakiś sklep z Tannoy-ami w 3mieście (Dali już namierzyłem :) ).
Dzisiaj słuchałem Celestion F28 ze wzmacniaczem CA i muszę przyznać, że zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ca to bardzo dobra firma. I do tego właśnie był wzmacniacz a nie ampli - więc się dobrze zastanów.
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Tak sobie myślę, że powinien Ci się podobać dźwięk Kefa C7, chociaż mogłoby Ci troszkę brakować średnich... musiałbyś sam sprawdzić
 
Do góry