KD ~1k

Rafol

New member
Witajcie, od pewnego czasu zastanawiam się nad jakimś kinem domowym w okolicach 1k.
Chciałbym go używać głównie do filmów; a później do muzyki. Przeglądając neta, natrafiłem na ten amplituner: SONY STR-DH50. Na allegro jego cena oscyluje w granicach ~650zł. Do tego na początek można by kupić jakieś kolumny w okolicach~400zł (2.0)[bądź podłączyłbym swoje stare]; a później dokupić resztę sprzętu.
A co do kompletów takie jak: SAMSUNG HT-TZ21; jest sens na takie coś wydać kasę ? To jakoś gra ?
 

Rafol

New member
Pomieszczenie około 15-20m. Ale lubię jak muzyka rusza moimi wnętrznościami ;x

EDIT:
A jak mam napisane: Output Total Power 800W; to jest to w RMS; czy jak ;> ?
 
Ostatnia edycja:

Rafol

New member
No jak dla licealisty to, jest to trochę za dużo : ( Przydałoby się coś taniego a dobrego ;f

EDIT:
Bądź może takie coś
YAMAHA RX-V365


udałoby mi się jakoś taniej wyrwać... co sądzicie ?
 
Ostatnia edycja:

ORTEK

New member
Rafol, coś takiego jak "dobre i tanie" niestety nie istnieje, te dwa pojęcia wzajemnie się wykluczają :smile:
A co do przedstawionych przez ciebie propozycji to według mnie kaszanka totalna. Sorry ale najtańszy możliwy amplituner i kolumienki za niecałe 400 złotych ? Będzie chała jak nic, innej możliwości nie ma... Przede wszystkim mam do ciebie pytanie: czy koniecznie chcesz mieć więcej kanałów niż stereo ? Dobrze się zastanów czy jest ci to naprawdę potrzebne. Bo jeśli nie to doradzam kupno normalnej wieży stereo, w tym przedziale cenowym da się kupić już naprawdę solidnie grający sprzęcik. Ot choćby np. taki Panasonic SC-PMX4. Co prawda w komplecie nie znajdziesz subwoofera jednak głośniki basowe w tych niepozornych kolumienkach naprawdę mają dużego powera, po za tym wieża ta posiada oczywiście wyjście na suba, więc po jakimś czasie zawsze możesz sobie dokupić jakiegoś solidnego
"poruszacza wnętrznościami" he he ;D
Tak więc jeśli nie potrzebujesz koniecznie tych dodatkowych kanałów surround to polecam ci właśnie taki sprzęcik, stosunek ceny do jakości oferowanego dżwięku jest naprawdę super, gwarantuję że będziesz zadowolony.
 
Ostatnia edycja:

Rafol

New member
Ojć...mała poprawka co do wielkości pokoju ;x 4x2, czyli 8m2; a nie tak jak pisałem 15-20... :(
Coś w systemie 5.1; 5.0 przydałoby się :)
 

fingerr

New member
Witam,

posiadam HT-TZ222 (zakupiłem okazyjnie za 500PLN) i szczerze mówiąc nie jestem zadowolony. Liczyłem się z tym bo zakupiłem to do małego pomieszczenia (2mx4m) i do podłączenia do kompa. Przy oglądaniu filmów da się znieść ale o audio można zapomnieć. Takie małe zestawy mają to do siebie że nie ma regulacji tonów wysokich i niskich, tylko predefiniowane ustawienia.
Jeżeli upierasz się przy takim zintegrowanym zestawie, to może porównaj Samsunga z LG HT904TA. Słyszałem HT 554 (ale już po zakupie HT-TZ222) i coś mi się wydaje że ciut lepiej grał w stereo niż Samsung.

p.s.
może jednak poszukaj czegoś np używanego, ale jednak zestawu ampli+głośniki...
--
pozdrawiam
fingerr
 

rumburak80

New member
Bez reklam
O dobrym stereo w amplitunerach kina możesz zapomnieć tylko topowe modele powyżej 3000 spoko grają.Zamiast tego plastikowego szajsu lepiej już kup tą yamaszke + m audio 9920 lekko ponad 1000 wyjdzie a w 8 m powinno cisnąć na klate(tylko gdzie ty to zmieścisz? bo głośniki spore) jak lubisz.Jakości super nie oczekuj bo to minimalny zestaw . Ewentualnie poszukaj jakiegoś zestawu komputerowego z aktywnym subem i małymi kolumnami . 8m to mało chyba że kolumny będą robić za meble.
 

Rafol

New member
A co powiecie o tym sprzęcie ?
YAMAHA RX V459
Używkę za 600zł znalazłem, hmmm ?

EDIT:

W/w model z tego co wiem nie ma HDMI, czy to złącze jest potrzebne ? Czy podłączając przez inne złącze, stracę na jakości dźwięku ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry