Kawa na ławę

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
krzysiek1980-u mnie to samo jak u armaniga .Ja mam podobnie jak Ty plazmę o tej samej rozdzielczości.Programów z pasami jest naprawdę mało.

A z jakiej platformy korzystasz? To ja już nie wiem. Jak ustawię w TV 16:9, i w dekoderze na format "Bez zmian", to mam taki obraz panoramiczny jak w kinie. Jak tam się pobawię i rozszerzam/powiększam to znowu albo zostają jednak niewielkie pasy, albo obraz jest nienaturalnie rozciągnięty w pionie, lub ucięty w poziomie. Fajnie jakby ktoś napisał co też ma taką samą rozdzielczość i N-ke. Przy tych ustawieniach co mam, to na pełen ekran mam np. Religia TV, Puls, Superstacja, Kino Polska, TVP Seriale,Universal Channel, AXN Crime, Discovery World. Tylko nie wiem czy to jest na stałe tak nadawane, czy może zależy od aktualnie nadawanego programu? Z tego co tak przeglądam to na róznych kanałach jest różnie. A to na pełen ekran, a to mniejsze bądź większe pasy na górze i dole. Nie sposób zastosować jednego ustawienia.
 
Ostatnia edycja:

jaco.37

Member
Bez reklam
A z jakiej platformy korzystasz? To ja już nie wiem. Jak ustawię w TV 16:9, i w dekoderze na format "Bez zmian", to mam taki obraz panoramiczny jak w kinie. Jak tam się pobawię i rozszerzam/powiększam to znowu albo zostają jednak niewielkie pasy, albo obraz jest nienaturalnie rozciągnięty w pionie, lub ucięty w poziomie. Fajnie jakby ktoś napisał co też ma taką samą rozdzielczość i N-ke. Przy tych ustawieniach co mam, to na pełen ekran mam np. Religia TV, Puls, Superstacja, Kino Polska, TVP Seriale,Universal Channel, AXN Crime, Discovery World. Tylko nie wiem czy to jest na stałe tak nadawane, czy może zależy od aktualnie nadawanego programu? Z tego co tak przeglądam to na róznych kanałach jest różnie. A to na pełen ekran, a to mniejsze bądź większe pasy na górze i dole. Nie sposób zastosować jednego ustawienia.
Też mam Nkę,turbodekoder z nagrywarką ,tel. Panasonic 42x10y rozdzielczość 1024 x 768 .Te programy co wymieniłeś to u mnie są z pasami.mniejszymi bądź większymi.Na innych pasów nie widzę/na tych co się nadają do oglądania/.Obraz w telewizorze mam ustawione na Auto,w dekoderze N rozdzielczość na 720p. ,podłączone po hdmi.W ustawieniach nic nie ruszam,jak ustawiłem raz tak mam cały czas.Musisz pokombinować z ustawieniami bo tracisz to co najlepsze.Jak masz jakieś pytania to pisz.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Te programy co wymieniłeś to u mnie są z pasami.mniejszymi bądź większymi.

W takim razie, wina N`ki w co raczej nie wierze lub tv. U mnie nie ma zadnych pasow, chyba ze leci film z pasami ale to jest zgodne z rezyserska wersja i nic nie jest rozciagane, tak jak dvd/br.
Czytalem tez forum N`ki i cyrki tam ludzie wypisuja, szkoda zeby tak sie "meczyc" bo duzo sie traci z komfortu.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Mam na tych programach pasy/ Religia TV, Puls, Superstacja, Kino Polska, TVP Seriale,Universal Channel, AXN Crime, Discovery World/ bo mam ustawione w dekoderze format obrazu -bez zmian.Gdy da się opcje rozciągnięcie lub powiększenie pasów można się pozbyć. Ale nie zwracałem na to uwagi bo ja tych programów/oprócz Discovery World/ nie oglądam.Ale na "normalnych" programach pasów nie zauważyłem.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o dekoder n-ki,to w ustawieniach proporcji obrazu ustawcie na
standard
rozciągnięcie
i problem z ''pasami'' zniknie.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Więc tak Panowie, przetestowałem te różne ustawienia z Waszych porad i nic nie zmieniło tzn. Zmiana z 1080P na 720P kompletnie nic nie zmienia w proporcjach obrazu. Ja w setup dekodera mam zawsze ustawione na standard. Ustawienie na Standard + Rozciągnięcie, powoduje że obraz jest rozciągnięty w pionie jak na starych kineskopowych. Nawet jak wejdę w setup dekodera i zmieniam na "standard", "panorama" itd to na dole jest wyświetlana taka ikonka z telewizorem i podgląd jak wyglądają zastosowane zmiany. Przy ustawieniu "Standard" + "Bez zmian" nawet na tym podglądzie widać że będą ciemne pasy na górze i dole ekranu. W samym TV na "Auto" mogłem ustawić jak miałem podłączoną antenę zewnętrzną, a przy podłączeniu dekodera kablem HDMI mam tylko opcje " 16:9, 4:3, szer. powiększenie, powiększenie, bez overcanu". Opcja "Auto" jest nieaktywna. Dziwi mnie jaco.37 że przy tej samej rozdzielczości TV, dekoderze N-ki, na tych kanałach co ja mam na pełen ekran, Ty masz z pasami. A na tych co Ty masz na pełen to ja mam pasy?:) Powiem wam że czasami tak mam nadawane niektóre kanały jakby były w formacie 4:3, bo mam tylko prostokątną ramkę na środku ekranu. Później się coś zmienia i nadawany jest już normalnie. Wątpię żeby to była kwestia ustawień w TV, bo jak piszę niektóre kanały mam na pelen ekran a niektóre grają z pasami. Bo chyba wejście HDMI w TV nie ma znaczenia?

Testuje jeszcze ustawienie w Setup, zmiana ze Standard na Panorama . Jest niby ok. Ciekawostka, tutaj koleś ma podobny problem http://nhdtv.pl/forum/archive/index.php/t-19788.html. A jak wygląda u Was sprawa z filmami DVD? Bo u mnie bez właczania jakiś powiększeń czy rozszerzeń, przy formacie 16:9 też mam pasy.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wklejam foto, robione na szybko tel. i po mocnej kompresji wiec rozmazane ale nie o to chodzi, wszystkie podane przez Ciebie kanaly tak wygladaja i mase innych w tym SD.

sharp.jpg
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Sam już nie wiem Armanig, co u mnie jest grane? Włączyłem z ciekawości kilka filmów DVD i też większość z pasami, niektóre tylko na pełen ekran. U mnie w DVD mogę wybrać 4:3 Pan scan, 4:3 Letter Box i 16:9. Jak rozszerzę obraz w TV, to i tak delikatne paski zostają. Mam dość starą plazmę, możliwe że to wina samego TV?
 

jaco.37

Member
Bez reklam
No nie bajeruję.Mam wkleić zdjęcia np.Tvn hd i Polsat hd? A z tymi filmami dvd tak jest ,na niektórych jest obraz a na niektórych nie.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No nie bajeruję.Mam wkleić zdjęcia np.Tvn hd i Polsat hd? A z tymi filmami dvd tak jest ,na niektórych jest obraz a na niektórych nie.

To nie tak że Ci nie wierzę:), tylko to trochę wszystko jest dziwne. Bo nie wiem czy u Was po prostu TV automatycznie dopasowuje obraz do wielkości ekranu, czy u mnie jest coś nie tak? Wydaje mi się że nie grzebiąc nic w ustawieniach, miałem wyświetlany tak jak był nadawany program, czyli albo z pasami, albo bez lub 4:3. To samo mam z filmami DVD. Teraz jak zmieniłem obraz w dekoderze na Panorama, mam na pełen ekran, ale czy jest on naturalny czy może sztucznie rozciągnięty i poszerzony? Patrząc z innej strony, to po co wydawać kupę kasy na duży TV, skoro obraz jest pomniejszony?
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Większość filmów ,nawet nowych filmów na blu ray nie jest w formacie 16:9 tylko innym .W sklepach są nawet specjalne takie telewizory.Co innego w tv.Oni je tam specjalnie "przytną" tak żeby były na całym ekranie bez pasów.
 

digitalus

Banned
W telewizorze 16:9 , w tunerze nbox, ustawienia telewizora , panoramiczny w okienku nizej rozciagniety.
Jesli korzystasz z naziemnej telewizji cyfrowej to ustaw w telewizorze format 16:9
podobny przyklad
http://www.hdtv.com.pl/forum/platformy-cyfrowe/35667-konfiguracja-n.html
jesli chodzi o filmy na dvd i blu-ray to niektore sa w formacie 1,85:1 czyli bez pasow na dole i gory ekranu. Format w telewizorze ustawiony na 16:9 ,panoramiczny.
http://www.hdtv.com.pl/forum/blu-ray/36705-filmy-blu-ray-bez-pasow.html
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Ten "inny" format o którym piszecie to 21:9, w tej chwili tylko Philips posiada TV z takimi matrycami.
 
Do góry