Kawa na ławę

d3007

New member
trochę inaczej Was zapytam :

pytanko mam takie : czy plazma jest dla mnie -- powidoki wypalenia ....

lubię bardzo oglądać meczyki nawet ze trzy pod rząd

Premier League ogromne logo

Bundesliga duże logo Eurosport2

oraz słynne logo tvn24 --- kawa na ławę i Monika z kropką nad i

reszta normalnie filmiki discovery ....

plazma st50 ( napalony ) czy może jednak nie ?
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Jak nie ustawisz dynamicznego obrazu i kontrastu na maksa to powinno byc ok. Oczywiscie powidoki beda sie robic ale bardzo powoli, raczej 0 szans na trwale uszkodzenie panelu.

Wysyłane z mojego GT-I9003 za pomocą Tapatalk 2
 
Tak plazma jest dla Ciebie.
Też oglądane u mnie są programy po kilka h dziennie jeden.
Osobiście oglądam dużo Eurosport, Discovery...
Problem wypalenia praktycznie nie istnieje. Raz zauważyłem logo mojego operatora kablówki, ale duszek znikł.
Nie wiem też dokładnie jak to jest z docieraniem plazmy, bo to moja pierwsza, ale zapobiegawczo do 300h miałem wszystko max na połowę w ustawieniach obrazu. Teraz jest już podkręcony i wszystko jest ok.
Nie widzę tu problemu. Wiem też, że kolejny tv, który kupię to będzie też plazma :)
 

Pingu

New member
Zanim zauważysz jakiś powidok to ta plazma wkurzy Cię bardziej innymi rzeczami. Powidokami raczej nie ma się co przejmować.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Panowie, a u Was nie wypaliły się na górze i na dole pasy od oglądania programów w formacie 16:9? Teraz większość programów jest nadawana nie na cały ekran, a w w/w formacie. U siebie jak później włączę film na DVD, który jest na cały ekran to nawet na jasnym tle widzę te wypalone pasy. O ile różne loga ze stacji TV znikają, tak te pasy widnieją już cały czas, co jest zrozumiałe jak TV gra cały dzień. Mam starszą plazmę i zastanawia mnie jak jest u Was? Możliwe że u mnie jest przez nietypową rozdzielczość ( 1024 x 768).
 
U mnie pasów brak, ponieważ na programach, w których występują mam ustawione rozciąganie obrazu, żeby zapobiec właśnie wypaleniu. Nie jest to dokuczliwe w oglądaniu. Jest ok.
Mam taką opcję w dekoderze. Można rozciągać wybrane kanały...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja też mam, zarówno w dekoderze jak i TV, ale jakoś mi nie leży taki powiększony obraz. Mam zazwyczaj na Auto ustawione.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kadajo

New member
Bez reklam
U mnie po pond roku widac na ciemnym tle lelki jasnieszy pas u gory. Moze gdybym wiecej ogladal w 16:9 to pas by calkowicie zniknal ale nie przeszkadza mi.
Dodam ze ja mam lg pv350, ale z doswiadczenia wiem ze na panasach jest podobnie.
Wysyłane z mojego GT-I9003 za pomocą Tapatalk 2
 

Pingu

New member
Panowie, a u Was nie wypaliły się na górze i na dole pasy od oglądania programów w formacie 16:9? Teraz większość programów jest nadawana nie na cały ekran, a w w/w formacie. U siebie jak później włączę film na DVD, który jest na cały ekran to nawet na jasnym tle widzę te wypalone pasy. O ile różne loga ze stacji TV znikają, tak te pasy widnieją już cały czas, co jest zrozumiałe jak TV gra cały dzień. Mam starszą plazmę i zastanawia mnie jak jest u Was? Możliwe że u mnie jest przez nietypową rozdzielczość ( 1024 x 768).

Wiesz nie wiem co masz za TV ale ST50 jest 16:9 więc jak oglądasz taki program to pasów nie ma. Włącz u siebie taki śnieg jakbyś miał nieustawiony kanał na jeden dzień i powinno zniknąć.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja też mam, zarówno w dekoderze jak i TV, ale jakoś mi nie leży taki powiększony obraz. Mam zazwyczaj na Auto ustawione.

Krzychu, ktore dokladnie programy leca u Ciebie z pasami. Teraz zazwyczaj juz leci wszystko w pelnym apekcie, szczerze mowiac dawno nie widzialem pasow u siebie (byc moze ze nie zwracalem uwagi)
Problem w plazmie to mialem kiedys, jak nadawali w 4:3 wtedy albo byla opcja ogladania z pasami ale po bokach, albo rozciagniety obraz w poziomie z uzyciem jednego z trybow rozciagania obrazu. Byly tez inne tryby, mniej dotkliwe, czyli rozciagniecie bokow, ale z zachowanien srodka w stanie nie ruszonym itp. generalnie bywaly rozne tryby w zaleznosci od modelu tv.
 

d3007

New member
Dzięki za wpisy

byłem w takim sklepie gdzie pewna pani chodzi nago
ale widocznie miała przerwę bo jej nie zauważyłem hihi

a tak poważnie jak meczyki nie dadzą rady plaźmie
no to no to ... moja ci ona będzie

obok Panasonic TX-P50ST50 był Panasonic TX-L47ET50E

też zacny telewizorek ! ?
 

Komander

New member
obok Panasonic TX-P50ST50 był Panasonic TX-L47ET50E

też zacny telewizorek ! ?

Nie porownuj Plazmy do Leda ;) tez widzialem dwa te same telewizory obok siebie, jednak ewidentnie w majac te dwa tv obok siebie i wlaczone na tym samym kanale i parametrach w plazmie biel jest biala a w ledzie lekko podchodzaca pod róż... zdecydowanie polecam ST50 ;)

Wysłane z mojego Milestone za pomocą Tapatalk
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem jak ten et50 byc moze masz tam roz, ale jak na ST50 biel jest biala, to ja dziekuje za takie dyskusje. W takim razie vt50 jest gorszy od st50.
Zaraz sie okaze ze w pdp nawet biel jest lepsza. Takich zdjec to moge wklejac do woli, gdzie na kazdym bedzie co innego. Nic kompletnie nie wnosza, jedynie zamet.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Krzychu, ktore dokladnie programy leca u Ciebie z pasami. Teraz zazwyczaj juz leci wszystko w pelnym apekcie, szczerze mowiac dawno nie widzialem pasow u siebie (byc moze ze nie zwracalem uwagi)
Problem w plazmie to mialem kiedys, jak nadawali w 4:3 wtedy albo byla opcja ogladania z pasami ale po bokach, albo rozciagniety obraz w poziomie z uzyciem jednego z trybow rozciagania obrazu. Byly tez inne tryby, mniej dotkliwe, czyli rozciagniecie bokow, ale z zachowanien srodka w stanie nie ruszonym itp. generalnie bywaly rozne tryby w zaleznosci od modelu tv.

Armanig, praktycznie wszystkie:) Może z jeden czy dwa programy mam nadawane na pelen ekran w N-ce. W TV mam ustawione na 16:9 (jeszcze są opcje: 4:3, bez overscanu, szer. powiększenie, powiększenie), a w dekoderze mam opcje: powiększenie, rozciągnięcie i bez zmian, oczywiście mam ustawione "Bez zmian". Jak dam w TV "szer. powiększenie" to jest ok , ale i tak zostają pasy na górze i dole ekranu, tylko mniejsze. Dobry efekt daje też przestawienie w dekoderze na " rozciągnięcie", ale przy każdej samoczynnej aktualizacji dekodera format ten powraca na wlasne ustawienia. Zmiana w TV na "powiększenie" powoduje takie rozciągnięcie obrazu, jak to bywało normą w TV kineskopowych.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystko co podales leci u mnie w "pelnym" aspekcie panoramicznym, bez zadnego rozciagania. Moge Ci wkleic zdjecie. Dostawca UPC.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wszystko co podales leci u mnie w "pelnym" aspekcie panoramicznym, bez zadnego rozciagania. Moge Ci wkleic zdjecie. Dostawca UPC.

Czyli masz obraz na pełen ekran? Możliwe że u mnie przez tą nietypową rozdzielczość tak wyświetla. No nic, muszę z tym żyć:) Jak będzie Ci się chciało to prześlij mi na maila foto, chętnie zobaczę jak to u Ciebie wygląda.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
krzysiek1980-u mnie to samo jak u armaniga .Ja mam podobnie jak Ty plazmę o tej samej rozdzielczości.Programów z pasami jest naprawdę mało.
 
Do góry