Karta graficzna do montażu wideo (również hd) do 600 zł

marcinelli_PL

New member
Witam,
Mam zamiar kupić kartę graficzną. Wykorzystywana głównie przy obróbce video (czasem hd) i grafiki (Adobe CS4). Zastanawiam się nad kartami Nvidi wspierającymi CUDA. Proszę o propozycje do 600 zł.
 

blant

New member
Obróbka video oraz cs4 to głównie procesor i ram, wiec najlepiej te komponenty mieć dobrej wydajności co do wspomagania cuda to kup właśnie taka kartę za ok 600zl :) Jeśli gry nie maja znaczenia to wydajność "cuda" w kartach NVidia powinna na podobnym poziomie (przy kartach 500-800zl).
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
a jestes pewny ze aplikacje wykorzystaja te 8GB, bo ja mysle ze nie, a system operacyjny 32 bit bedzie

tak malo podales info ze to wrozenie jest

jak amatorsko chcesz to wystarczy normalny komp 2,4 Ghz core itd

jak do sprzedazy to moze MAC
 

marcinelli_PL

New member
Montuje amatorsko. System mam 64-bit. Chcę kupić lepszą kartę, bo przerzucam się na monitor 24 cale i drugi mniejszy do podglądu, a przy okazji te CUDA może troszkę pomogą. Komponenty które napisałem już mam, chodzi tylko o dokup karty graficznej.
 

actchris

New member
Akurat CUDA w tym przypadku Ci nic nie pomogą .... nie ta dziedzina grafiki.

Ja polecam coś z ATI ... jak dla mnie ma lepszą jakość obrazu a i współpraca z dwoma monitorami jest lepsza, chyba że NVIDIA zrobiła jakiś wyrażny skok jakościowy.

Zobacz coś z tego HD4870 oby tylko nie jakiś no-name i nie Gigabyte :)
np. ASUS ATI Radeon HD4870 1024MB DDR5/256bit TV/DVI PCI-E Dark Knight (750/3600)
 
Do góry