Kamerka hd za 500 zł

dejvidoo

New member
Witam.

Poszukuję kamerki hd w granicach 500 zł. Wiem, że nie jest to dużo jednak moje wymagania również nie są duże (a bynajmiej tak mi się zdaje). Kamerka ma nagrywać w HD nie musi być FHD, posiadać tryb nocny oraz nagrywać w formacie łatwym do obróbki ( Sony Vegas, Adobe after effect ). To praktycznie wszystko. Na razie zainteresowałem się kamerką BenQ s21. Jednak nie jestem do końca zdecydowany.

Proszę o pomoc. Pozdrawiam
 

Przemek_PC

New member
Osobiście za 500zł wybrałbym wypasiony model SD miniDV. Poza rozdzielczością jakość obrazu będzie zdecydowanie lepsza niż kamery HD za 500zł.
 

henry55

New member
Co do Benq21 to daj se spokój ta kamera nie ma obiektywu bo nie można nazwać w kamerze coś co mamy w aparatach komórkowych o jasności 3,5.Jakość opisywana na innych forach kfalifikuje ten model najniżej.Jeśli w gre wchodzi budżet 500zł to tylko Samsung HMX-T10.Najczęściej kupywana kamera na Allegro.Ma całkie przyzwoite parametry jak za ta cenę lub kup używaną kamere na kasety.
 

dejvidoo

New member
Co do Benq21 to daj se spokój ta kamera nie ma obiektywu bo nie można nazwać w kamerze coś co mamy w aparatach komórkowych o jasności 3,5.Jakość opisywana na innych forach kfalifikuje ten model najniżej.Jeśli w gre wchodzi budżet 500zł to tylko Samsung HMX-T10.Najczęściej kupywana kamera na Allegro.Ma całkie przyzwoite parametry jak za ta cenę lub kup używaną kamere na kasety.

Potrzebuję niestety trybu nocnego, więc ten samsung odpada. Jak tak oglądałem filmiki testowe na yt s21 to wszystko wypada dobrze, może jeszcze żeby był zoom optyczny.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Zoomu optycznego brak więc odpada nawet jakby w 4D full mega hd kręciła. Za 5 stówek to nie ma co wybrać HD z zoomem optycznym i możliwością kręcenia przy słabym oświetleniu.
Z ciekawości to co tak po nocy chcesz kamerować? Monitoring jakiś? To specjalne kamery do tego są.
 

dejvidoo

New member
Zoomu optycznego brak więc odpada nawet jakby w 4D full mega hd kręciła. Za 5 stówek to nie ma co wybrać HD z zoomem optycznym i możliwością kręcenia przy słabym oświetleniu.
Z ciekawości to co tak po nocy chcesz kamerować? Monitoring jakiś? To specjalne kamery do tego są.

Głównie to będą rodzinne imprezy. Czyli jestem skazany na BenQ s21 ? Zoom jest mi niemalże nie potrzebny, wiec to bez różnicy.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Zoom jest mi niemalże nie potrzebny, wiec to bez różnicy.

Jest Ci potrzebny (a nawet niezbędny) tylko jeszcze o tym nie wiesz - nawet taki 5x to już dużo. Oczywiście zoomu nie używa się non-stop podczas kręcenia tylko zwykle robi się odpowiednie zbliżenie i włącza nagrywanie.
Pomyśl o powiększeniu kwoty o 100% - za ok.1000 zł jest już co kupić rozsądnego.
 
Do góry