Kamerka do 1200

greyson

New member
Witam,
Znalazłem sporo tematów o podobnej tematyce ale zazwyczaj są dość stare. Szukam kamerki do użytku czysto amatorskiego, do użytku rodzinnego. Ogólnie zastanawiam się nad jvc, canonem a sony. Co byście polecili żeby nie wymieniać za rok na nową tylko żeby była na jakiś czas?
 

greyson

New member
hmmmm.... a co powiedzelibyście o ty JVC Gz-HM650, JVC Gz-VX700 albo Canon LEGRIA HF R36???
 
Ostatnia edycja:

greyson

New member
ten sony odpada cieniutki jest. a co z tymi co podałem albo jvc vx700seu albo panasonik HC-V700 nad którymi teraz się zastanawiam??? ktoś się orientuje???
 

adam12345

New member
Ja też podepnę się pod temat. Szukam kamery Full HD (pełne), zależy mi też chyba na mechanicznym stabilizatorze obrazu. Głównie nagrania na zewnątrz, przy naturalnym świetle.
Budżet: im mniej tym lepiej:)
Możecie coś polecić?
Dzięki, pozdrawiam
Adam
 

Qchi

New member
Podłącze się pod temat. Podobnie jak przedmówcy mam budżet 1200 zł i zastanawiam się pomiędzy:

Sony HDR-PJ200E: Kamera Sony HDR-PJ200E - Ceneo.pl
JVC Gz-V500: Kamera JVC Gz-V500 - Ceneo.pl
Canon Legria HF R37: Kamera Canon HF M307 - Ceneo.pl
Canon Legria HF R306: Kamera Canon LEGRIA HF R306 - Value-up Kit - Camcorder - alta definizione - 3 (5978B018) - Ceneo.pl

Szukając trochę na temat w internecie natrafiłem na sugestię co do podstawowych kryteriów:
1. Rozmiar matrycy
2. Rodzaj matrycy
3. Przetwornik
4. Stabilizacja obrazu

Biorąc pod uwagę powyższe to na papierze najlepiej wypada Canon R306 (optyczna stablizacja, matryce 1/4, przetwornik CMOS 3,86) a tuż za nim jest JVC a później znowu Canon R37 i Sony.
Natomiast kolega bardzo zachwala właśnie Sony, co więcej polecił koleżance i ta po zakupie jest również zadowolona.

Teraz mam dylemat... czy jeśli najsłabsza na papierze zadowala mnie swoim obrazem to w przypadku pozostałych będzie już tylko lepiej? Czy może parametry a rzeczywistość to dwie różne bajki? Będę wdzięczny za opinie lub wskazówki merytoryczne.

pozdrawiam
 
Do góry